Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Oda adnátok 4 hónapos babátoka...

Oda adnátok 4 hónapos babátokat csak úgy a mamának mert ő el akarja vinni? (Anyós)

Figyelt kérdés
Anyósom gyermekemet két hetes kora óta elhordaná magához pár órára. Természetesen egyszer sem adtam még oda. Egy városban élünk, minden héten találkozunk és nem értem erre mi szükség. Kicsinek gondolom még ehhez, ráadásul amikor náluk vagyunk nem valami nyugodt a gyerek, megnyugtatni nem tudják. Nem terveztem senkinek se oda adni, hiszen ezért vagyok itthon. Nyilván ha nagyobb lesz és meg tudja mondani mit akar akkor azt mondom oké. Rosszul gondolom?
2023. nov. 14. 22:40
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
74%

A mama vigye el sétálni, amíg úgyis alszik, mert megetetted. Elindultok együtt mondjuk, aztán ha kidőlt, lelépsz. Szerintem ez nagy segítség és a gyereknek ez az, amikor mindegy. (És

a mama is mozoghat a friss levegőn.)

Ekkora gyerek ugyanis még nem is tudja magát megkülönböztetni az anyjától (az 8 hós kora körül kezdődik a szeparációs szorongás korszakában), plusz csak a jelenben él, szóval nem fogja érteni, hogy "majd" újra jössz, hanem ha eltűnsz, az neki örökre szól (akkor). Szóval ezért nem ajánlják a legújabb pszichológiai kutatások szerint, hogy másra bízzuk, ha nem persze létszükséglet, mert mondjuk orvoshoz kell menni.

2023. nov. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
68%
Anyósom szomszédban lakik, eddig egyszer bíztam rá a lányom két évesen pár órára, tovább nem. Csak úgy, hogy elvigyék, anyámra nem bíznám, mert annyira vajszívű meg határozatlan hogy a gyerek paracsolna egész nap (a 33 éves tesóm még otthon él és ki van nyalva a segge, semmit nem kell csinálnia otthon, gondolhatjátok...), anyósomra mostmár azért jobban rábíznám, mert bár sok mindenben nem értünk egyet, de szeretik egymást és sokkal határozottabb személyiség, ott nem hiszem, hogy gond lenne. És itt egy majdnem 4 éves gyerekről beszélünk... Pár hónaposan azt sem bírtam volna ki, ha nem egy lakásban vagyunk 🤔
2023. nov. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Sajnos a babakocsizást már felhoztam nem egyszer. Tök nyugis környéken élünk, én is sokat megyek vele sétálni és még imádja is a kocsizást, olyan jókat alszik. Ahhoz túl kényelmes.. Van a családban több unoka már, akikkel játszótérre kell menni, homokozni, menni utánuk na azt már nem akarja elvinni. A válaszok után még inkább gondolom úgy,hogy neki semmi keresnivalója nincs egyelőre máshol, ráadásul CSAK ÚGY. Fogni és ülni a kanapén nálunk is lehet, úgy gondolom.
2023. nov. 15. 08:32
 24/39 anonim ***** válasza:
26%

"természetesen ha nekem dolgom van (1-2ora) akkor nálunk! vigyáznak rá a nagyszülők"


Mondjuk nem értem, miben más akkor, ha nála vigyáz rá.

2023. nov. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Nekem és a gyereknek is egyszerűbb szerintem ha nem kell hurcibalni. Fiatalok amúgy a nagyik. Anyukám megért engem, sőt hasonlóan gondolkodik mint én.. de nem vagyunk egyformák. Ezért örülök hogy jött mindenféle válasz, őszintén. Egyébként elméletben én is oda adtam volna mindenkinek a családban. De miután megszületett hát .. valami megváltozott. Hasfájós volt mondjuk eléggé, utáltam ha sírt és most se tudom elviselni, mindig szeretnék a kedvében járni. Gyenge vagyok ilyen téren és ez most is így van. Ha pl látom hogy valaki fogja és sír már percek óta és egyszerűen nem tudják megnyugtatni átveszem, mert nem akarok hogy bőgjön. Eddig sikerrel jártam.
2023. nov. 15. 08:48
 26/39 A kérdező kommentje:
Mondjuk az igaz hogy a pici azzal nem elégszik meg hogy felvesszük és tartogatjuk mert egy idő után nyuglodik. Állandóan foglalkozni kell vele, nekem a napjaim róla szóltak és ez most is így van. Ritka ha egyedül el van. Ha főzök akkor is babakocsiban oda ül a konyhába és dumál. Egész nap mondokazunk, sétálunk,olvasunk,bohockodunk. Ezt lehet egy picit elrontottam, hogy elkényeztettem. De ő az első babám, azt akartam hogy minden jó legyen, nem fogom fel tehernek.
2023. nov. 15. 08:58
 27/39 anonim ***** válasza:
83%
Jöjjön át, játsszon vele itt (ha ébren van). Ha megbízom benne, akkor egy órára elviheti sétálni babakocsival.
2023. nov. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt is rá példa, de nálunk jó a viszony, maximálisan megbízom anyósomban. Illetve a fiam tápszeres baba volt, így a szoptatás sem "zavart be". A fiam már 7 éves, kellő mértékben anyás, szóval nem sérült amiatt a kötelék köztünk, hogy néha nem (csak) velem volt... De nagyon szereti a mamáját és a papáját is, péntekenként pl. ők hozzák el a suliból. Sajnos az én szüleim másik városban laknak.

Viszont 2 hetesen még én se adtam volna oda. De akkor még nem is jutott ez eszébe senkinek.

2023. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Én még várandós vagyok, de biztos, hogy nem fogom oda adni.

Gondolom akik féltétel nélkül megbíznak a nagyiban, ott olyan is a nagyi. Bármelyik oldalon.

Viszont vannak olyan nagyszülők akikre nem lehet bízni egy csecsemőt, sőt kis gyereket sem.

Párom szülei durván ufó hívők. Apósom elmondása szerint látott egyet, de azért nem meséli el hivatalos szerveknek, mert jönnek a feketeruhások, akik elsikálják az ufo észleléseket, eltüntetik azokat akik láttak földönkívülit.

Férjem kiskora óta ezt hallgatta. Igen, kora gyerek kora óta, és rettegett esténként. Elméletük szerint az ufók népesítették be a bolygót, és a marsról származunk. (mármint mi fehér emberek, majmoktól a fekete bőrűek származnak).

Addig míg a gyerek nem tud beszélni, és elmondani hogyan érezte magát, mi történt, addig nem lesz nélkülem náluk! Nem hagyom, hogy ő is rettegjen.


Szóval higyjétek el, egy anya nem mindig "önzőségből" dönt úgy ahogy, hanem a gyermeke védelmében.

2023. nov. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
#29 Ez durva. Apósod túl sok Men in Blacket nézett :D
2023. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!