Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem látom szépnek a gyerekem....

Nem látom szépnek a gyerekem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mondom neki, hogy szép, de csúnyának látom. Egészséges, az a lényeg. De nem látom szépnek, mindenkitől pedig azt hallom, hogy ő a legszebbnek látja a gyerekét. Csak én nem, és erről senkivel nem tudok beszélni sajnos, és így még jobban szégyellem, főleg hogyha feljön a téma.
nov. 16. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha valakivel bizalmas viszonyban vagy, akkor kérdezd meg tőle, hogy ő mennyire látja szépnek vagy csúnyának a gyerekeidet. De olyat kérdezz, aki mer őszinte lenni veled! És mondd el, hogy neked ez problémát okoz, hogy nem látod őket szépnek.
nov. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Én sem voltam elfogult a gyerekeimmel, nem csúnyák de sosem gondoltam, hogy ők a legszebbek.
nov. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Az nem baj, hogy nem őt látod a legszebbnek, az viszont már inkább, hogy konkrétan csúnyának látod. Egyértelmű, hogy soha ne mondd neki. De gondolkodj el azon, kit látsz benne, mert ott lesz a probléma forrása. Lehet, valami nem kedvelt személyre hasonlít. Mondjuk anyós vagy esetleg az apjára, akitől már elváltál(nem írtad, de azt se, hogy nem, szóval nem tudhatom.) De akár az is lehet, hogy rád hasonlít és magadat nem tudod elfogadni.
nov. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Mennyi idős? Az én lányom születésekor elég csúnyácska volt, majd 3 hónaposan újra nem túl szép. Aztán évekig gyönyörű, majd kiskamaszként megint nem túl szép.


Sokat változnak az évek során, de ha mégsem lesz szép, az sem baj, nem az a legfontosabb tulajdonság.

nov. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legszebbnek "objektíven" nem szokták látni a gyereküket az emberek. (Gondolj bele, ahol több gyerek van :D) Ez egy frázis arra, hogy a szeretet vagy szerelem megszépíti a másikat, akkor is, ha közben az eszeddel tudod, hogy nem a legszebb a világon. Érzelmi túlcsordulásra használt kifejezés. Ami viszont igenis fontos ebben a formában a gyereknek, hogy őt elfogadd így feltétel nélkül (mert ezt életében csak tőled és csak most kaphatja meg!) és ezt néha kifejezd, mert akkor hiszi el, hogy lehet egyszer valaki számára szintén így a legszebb királykisasszony. Nem objektíven egy szépségversenyen, hanem a legfontosabb személy akkor is, ha mittudomén görbe az orra és szeplői vannak, meri majd vállalni magát, önbizalommal kihozni magából a legjobbat. Kicsit olyan ez, mint amikor teljes erőbedobással és hittel drukkolsz a hazai csapatnak, pedig hát persze tudod, hogy nem ők a legjobbak. Szóval ne azt várd el magadtól, hogy objektíven a legszebbnek lásd, más sem erre gondol, amikor ezt mondja.
nov. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 harebell ***** válasza:
58%
#3 Miért kéne, hogy valakit lásson benne? Egy elfogulatlan anya láthat előnytelen vonásokat. Részben igaz csak, hogy a szépség relatív, azért az arc arányai adottak. A "számomra ő a legszebb" meg inkább érzelmi alapú, akire szeretettel nézünk, az "szép" a szemünkben de ez nem egyenlő az esztétikai szépséggel.
nov. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

#6! De ő nem előnytelen vonásokat lát, hanem konkrétan csúnyának látja. Egy elfogulatlan anya látja, hogy mondjuk, szegénynek görbe az orra, de szép a szeme. Olyan nincs, hogy valakiben semmi szép nincs.

#3

nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Semmit nem látsz benne szépnek? Mert kellene legyen olyan vonása, ami szép. És egyébként mennyire szereted? Objektíven persze lehet látni, ha egy gyerek nem szép - bár ez tényleg változhat, alakulhat is a korral -, de szubjektíven a szeretet azért megszépít, szóval ha semmit nem látsz benne szépnek, akkor elgondolkoznék, hogy érzelmileg mi lehet a helyzet, kötődik-e valami trauma esetleg a kapcsolatotokhoz, akár nehéz szülés vagy bármi, ami befolyásolhat. És ne mondd neki, hogy szép, ha mások szerint sem az, nem jó, ha hazudsz neki. Azt nyilván ne mondd, hogy csúnya, hanem valami áthidaló megoldás/válasz kell, ha esetleg ő szokta ezt felhozni.
nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is az általános "szép vagy" nem hihető, ha nem látod annak és hát a gyerekek azért nagyon is leveszik a metakommunikációból, ha egy szülő szájhúzva vagy túljátszva hazudik, vagy megszokásból mond valami sablonosat, csak hogy békén hagyd. (ÉS eltanulják :))

De dicsérheted azt, amit tényleg szépnek látsz benne, pl. szeretem a mosolyod, vagy de szép hosszú szempilláid vannak, vagy ügyesen megfésülted a hajadat, nagyon jól áll, vagy milyen jó, hogy ezt a ruhát választottad, jól megy a színe a szemedhez... vagy mittudomén. Szerintem ez mindenkinek fontos az anyukájától. Nőként meg hát ilyet még barátnők között is könnyen osztogatunk.

Ha semmit nem látsz benne szépnek, akkor azért az tényleg fura és valószínűleg valami bajod van az anyasággal, szépséggel, talán mert te sem kaptál támogatást anyukádtól, talán mert nem erre vágytál vagy más elvárásaid voltak, hogy milyen lesz... és ezer oka lehet. Ezeket érdemes kinyomoznod a saját, a gyereked és a kapcsolatotok érdekében. De szégyellni ezt mások képzelt elvárása miatt viszont csak önromboló zsákutca. Ahogy a gyerek fejlődik, úgy jó esetben még mi is fejlődünk életünk végéig, érdemes néha megvizsgálni, milyen öntudatlan minták és elvárások befolyásolnak. Aztán a szerintünk jókat megtartani, akkor is, ha mások mást mondanak, de ami hülyeség vagy káros, azzal szembenézni és változtatni - és közben egyre jobban megismerni magunkat. :)

nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Az én gyerekem nagyon szép, és majdnem mindig szépnek láttam, kivéve olyan 6hó körül, amikor egy gigantikus kopasz krumpli nőtt a nyakára fej helyett.


De akkor is szeretnivaló volt a nagy buci fejével, viszont kegyetlen csúnya volt, ha megnézem a fotókat, hű..


Szóval a gyerek változik folyamatosan, és szerintem ritka a csúnya gyerek, általában szépek, és attól lesznek a legszebbek, hogy rád vagy apjára vagy valamelyik szeretett rokonra hasonlítanak, így még szebbnek látod a vonásait. Egy két csúnyácskát én is szoktam mondjuk látni, de nekik furcsán torz fejük van, és a szüleik is hasonlóak.


Hasonlít rád? Mennyi idős? Jóban vagy magaddal?

nov. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!