Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak rosszabb anyagi helyzet...

Vannak rosszabb anyagi helyzetű anya barátnőid?

Figyelt kérdés
5 éves a lányom, egyre inkább eljött ez a barátnőzős időszak, hívtak minket is többször többen, most majd mi jövünk már a sorban. Egy Bp. agglomeráció városban lakunk, és a legtöbb ismerősnek új építésű ház, mind csodaszép, modern.. Ezzel szemben mi "csak" vettünk egy 30 éves kockaházat, amit évek óta újítgatunk, már ráköltöttünk kb 12 milliót 3 év alatt belülre, de még mindig meg sem közelíti ezeket az új építésű csodákat, nem is fogja soha nyilván..Hiába cseréltünk vezetéket víz villany, padlót, festés, beépített konyhabútor, burkolás, teljes új fürdőszoba, új bútorok stb azért megvan a régies jellege, pl 2 szoba még konvektoros, gázcső fut a plafonnál stb sosem lesz olyan modern mint egy új. Én nem szívesen hívok ide senkit, látván mindenkinek milyen szép háza van. De a gyerek várja hogy megmutathassa ő is a szobáját a barátnőinek. Ti foglalkoztok ilyenekkel vagy elhívtok bárkit akár egy sokkal módosabb csaladot is?
nov. 25. 02:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez sosem volt probléma. A lányomnak volt olyan barátnője, akik medencés házban laktak, és olyan is, akik szociális lakásban. Most külföldön élünk, itt is van olyan barátnője, aki magániskolába jár és 6 szobás, 4 fürdőszobás palotában lakik, és olyan is, aki trailer parkban.
nov. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Én mondjuk megértelek. Nekem többnyire régi barátságaim vannak, akikkel nagyjából ugyanolyan körülmények között élünk. Jobb középosztály. Saját erőből elért ház/lakás, ahol minden megvan, amire szükség van, de semmi túl nagy luxus. Érdekes, játszótéren is pont ezeket az anyukákat találom mindig meg. Igazából ez az átlag, úgyhogy nagyon nem is kell keresgetnem.😀 Milyen körökben mozogsz, hogy ennyire nagy a különbség? 😊
nov. 25. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
24%
2 vagyok: ja,és amiért megértelek: a sznob, nagyzoló embereket ki nem állhatom. Első mondatból leszűröm és pá.😀 Ugyanez van a nagyon primitív emberekkel is. Szerintem igenis normális, hogy az ember a hasonszőrű társaságot keresi.
nov. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Kettes, bocsi hogy a kérdező helyett válaszolok, de nagyon egyszerűen. Mi egy külső részre költöztünk a Bp agglomerációban. Egyik oldalunkon sokgyerekes c kategóriás család a putriban, kicsit arrébb alsó középosztálybeli családok. Másik oldalon mellettünk két óriási és drága lakópark, ahol 900e-1milla a négyzetméter ár. A környező játszótereken és ovikban ez a két társaság vegyül. Hát így.


Kérdésre: sem a putris, sem a lakóparki közösség nem társaságom. De nem jelentene a későbbiekben gondot a gyerekeket áthívni. A lányom teljesen jól és előítélet mentesen beilleszkedett ebbe a közösségbe. És nincs mit szégyelnem azon hogy nem újépítésű lakásban lakunk.

nov. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%

A gyerekek nem nézik ezt, a lányod boldog azzal, amije van. Én erre büszke lennék és nem szégyellném a helyedben, mert otthont adtál neki és szépen neveled. Aki erre fújolni kezd, azzal nem kell barátkozni. A kis batatait hívd el, a szülőkkel elég felületesen beszélni, ha maradni akarnak.

Nálunk úgy működik, hogy elhozzák a gyereket és hazaviszik/hazavisszük a megbeszélt időre. Nem mindig passzol a gyerek és a szülő is egyszerre.

A mi házunk új építésű, de még ez sincs kész. A lányom barátnője a szüleivel a nagyszülőknél él. Néha ők állnak jobban, néha mi. Nem ezen múlik a szimpátia.

nov. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Mi is egy 40 éves kockàt vettünk. Vehettünk volna újat is ha cserébe évekig fizetünk 150-200 ezreket, nemérte meg. Itt is boldogok vagyunk, a gyerekek is azok lesznek. Ha olyan barátaik vannak nem az fogja érdekelni őket mennyire csillog-villog a másik hàza, hanem a barátai.

Èn pl egy másfèl szobás téglalakásban nőttem fel, de kamaszkènt is sokat voltak nálunk a barátnőim suli utàn mert közel laktunk és jó móka volt.

nov. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

Persze, van olyan régi barátnőm, aki 2 szobás panelban lakik a férjével és gyerekével, mi meg újépítésű házban.


Engem ez nem zavar, még azt sem lehet mondani, hogy mi állunk jobban anyagilag, szerintem a bevétel kb. ugyanaz, csak na, mi spórolósak vagyunk, ő meg pont ellenkezőleg, pénzszórósak. De ez az ő dolguk.


Ettől még mi elmegyünk hozzájuk, ők meg eljönnek hozzánk. Amúgy ez a barátnőm lakásban nőtt fel, nem is vágyik kertes házra, szóval nem hiszem, hogy vannak ilyen gondolatai.

nov. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok úgy mint te.

Nemrég vettünk egy egyzintes kockaházat.hat mit ne mondjak van mit csinálni rajta,pedig már annyi mindent csináltunk.

Én úgy vagyok vele,hogy ha szegenyesebben is élünk,van tető a fejünk felett,van mit ennunk,szépen neveljük a gyerekeinket..

9 éves a lányom,rendszeresen jár el a baratnoihez,és a barátnői is járnak ide sokat

Az anyukák tudják,hogy tisztaság van nálunk,nem lakunk putriban,csak éppen régebbi a ház,apránként megy a felújítás..soha nem volt ebből probléma.

Még egyszer sem hallottam senkitől,hogy kibeszeltek volna minket.

nov. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt nézem, hogy pár éve olcsóbb volt egy új építésű ház, mint ma egy felújítandó kocka....

A lakás/ház semmit nem mond biztosan arról hogy ki milyen anyagi helyzetben van, csak azt, hogy ki milyen vásárt csinált. Testvéremék pár éve a miénknél kicsivel nagyobb méretű lakásukat eladva vettek a várostól 30 km-re egy gyönyörű 5 éves modern házat. Akkor volt az 22 millió. Ma ugyanazon a környéken 120 millió alatt nem kapsz. Ha most kellene vásárolniuk, sose vehetnék meg, mert a lakásárak nem nőttek annyit. A miénk most ér kb. 35 milliót.

nov. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy 2 szobas (nappali-halo egyben es gyerekszobas) lakasban lakunk. A barataink kozott van, akik 1,5 szobas panelben, van, aki 4 szobas nagypolgari lakasban lakik es van olyan, akinek a lakashitel torlesztoje magasabb osszeg, mint a mi havi osszbevetelunk. Soha nem volt ebbol problemank, felvaltva jarunk egymashoz. Ok is szeretnek nalunk lenni, mi is naluk. Nem ezzel merjuk a baratsagunkat. A gyerekeink jol eljatszanak, es ez a lenyeg.
nov. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!