Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak rosszabb anyagi helyzet...

Vannak rosszabb anyagi helyzetű anya barátnőid?

Figyelt kérdés
5 éves a lányom, egyre inkább eljött ez a barátnőzős időszak, hívtak minket is többször többen, most majd mi jövünk már a sorban. Egy Bp. agglomeráció városban lakunk, és a legtöbb ismerősnek új építésű ház, mind csodaszép, modern.. Ezzel szemben mi "csak" vettünk egy 30 éves kockaházat, amit évek óta újítgatunk, már ráköltöttünk kb 12 milliót 3 év alatt belülre, de még mindig meg sem közelíti ezeket az új építésű csodákat, nem is fogja soha nyilván..Hiába cseréltünk vezetéket víz villany, padlót, festés, beépített konyhabútor, burkolás, teljes új fürdőszoba, új bútorok stb azért megvan a régies jellege, pl 2 szoba még konvektoros, gázcső fut a plafonnál stb sosem lesz olyan modern mint egy új. Én nem szívesen hívok ide senkit, látván mindenkinek milyen szép háza van. De a gyerek várja hogy megmutathassa ő is a szobáját a barátnőinek. Ti foglalkoztok ilyenekkel vagy elhívtok bárkit akár egy sokkal módosabb csaladot is?
nov. 25. 02:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel sosem foglalkoztam.Mindenkinek annyija van amennyije.Nyugodtan áthívhatod ezeket az embereket a gyerekükkel, nem fognak megszólni vagy lenézni..
nov. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Én újépítésű csodában lakom, de azon kívül, hogy kívülről jól néznek ki, annyira spórolnak az anyaggal, hogy egy hulladék az egész. De nem csak a miénk, hanem mindenkitől ezt hallom. Ha újra házat vennék, használtat vennék és rendbetenném, amennyire lehet, mint te. Csak hogy nyugodtan könyveld el magadban, hogy nem rosszabb a te házad, mint egy új. :) Csak nehezebb a saját ízlésedre alakítani a külsejét.

A kérdésre válaszolva, akinek ez számít, az ne is jöjjön hozzátok. Amíg tiszta egy ház, addig teljesen mindegy, hogy konvektor van vagy padlófűtés, és hogy magasfényű padlólap van vagy kockás csempe. Téged kéne, hogy ez a legjobban érdekeljen, te laksz ott. Ne aggódj ezen, a normális embereket valószínűleg nem érdekli a különbség, a gyerekeket meg 100%, hogy nem. :)

nov. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Derjaderja ***** válasza:
88%

Szerintem ne ebben mérd az anyagi helyzetet. Mi is amúgy egy régi, akkor félig romokban álló házat újítottunk fel. Már amúgy tök jó, de a melleképületen, lépcsőn stb azért látszik a kora, a kerítésünk is régi. Arra pl meg lenne a pénz, de nem találunk egy normális mestert egyelőre.


Egy ház fenntartása ilyen, hol ez van rajta teendő, ezt pont azok tudják, akiknek generációk óta megvan a házuk, gyakran amúgy "sutyiban" sokkal gazdagabbak az ilyen régi házas sváb típusú emberek.


Voltam én is ilyen modern típusü egyén kertesházban, nekem nem tetszik, látom hogy csilivili, de azt is hogy a miénkben több az anyag, nincs két méterre a szembeszomszéd ablaka stb.

Aztán lehet hogy a "gazdag" ismerőseid csók hitelre vették.


Az sem a világ vége amúgy. Igazából azt próbálom mondani hogy alapból mindenki másképp áll a pénzhez, nem kell irigykedni, mert nem is tudod, kinek mi az anyagi helyzete.


A miénk egy Budapesti perem kerület, van egy régi sváb része, ahol még az a sikk, hogy Te foltozod a kerítés. Van egy modernebb része. De itt a kerületben még benne van az emberekben, hogy attól még hogy egy öreg autóval jár valaki, még simán lehet otthon neki egy modern. Egy kerületben beljebb már nem ilyenek. Ez van.


Amúgy is nem veszi jól ki magát, ha valaki nézegeti a barátok anyagi helyzetét. Alapból nincs jelentősége, csak ha éreztétik.


Nálunk volt sokkal gazdagabb és olyasvalaki is akin láttam hogy csorog a nyála hogy egyáltalán van egy ház, amiben élünk. Sajnos a világ ilyen, de húzd ki Magad. Te beletettél egy csomót a házadba, jól kerestek, húsz év múlva csomó minden szép és felújított lesz.

nov. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a rosszabb anyagi helyzet nem itt kezdődik, de értelek :)

Nem, nem lenne szabad, hogy számítson, kivéve ha szélsőségről van szó.

És azzal egyetértek, hogy egy régebbi, felújított ház masszívabb és jobb állapotú sokszor, mint egy új építésű.

nov. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

12-eshez csatlakozom, nem mind arany, ami fénylik.

5 éve vett családom egy "új építésű csodát", hogy majd nekem jó lesz családot alapítani, de inkább kiadtuk albérletnek és én is maradtam a 40 éves "kockában". Ezeket az agglomerációs lakóparkokat úgy építették, hogy minél olcsóbban és minél gyorsabban kész legyen. Szerintem pár évtized múlva lakhatatlan lesz, vagy a gyereked kis barátainak a fiatalkora és a fizetése fog rámenni, hogy használható állapotba kerüljön. Arról nem is beszélve, hogy a mi városunkban sikerült úgy megcsinálni, hogy beton minden, nincs normális vízelvezetés és ha jön egy nagyobb eső, ami a mi klímánkon azért előfordul párszor egy évben, akkor az utcák gyakorlatilag járhatatlanok és házak alulról áznak be. Pedig futóhomokon lakunk amúgy... Nagyon silány kivitelezés és tervezés az egész.

Barátnőmék 3 gyerekkel otthagyták az új építésű csodát és vettek inkább egy kertes kockát, amit úgy újítanak fel, ahogy nekik tetszik és legalább még van anyag a házban.

Elhiszem, hogy a több éves felújítás idegörlő. Szerintem inkább ez van most nálad. Én nem aggódnék a gyerekek miatt, ha amúgy rendben van a ház és tisztaság van.

nov. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
@utolsó: Debrecen? :) mert ott is ez van.
nov. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%

Én megértem amit írsz, jártam már olyan házban, ahol azt éreztem, hogy basszus le kellett volna mosni indulás előtt a kocsit és felvehettem volna normálisabb ruhát is..

A felújítandó házzal is van tapasztalatom, mi is beköltöztünk egy elhunyt rokonunk házába, rendezett volt, de régi.

Leszigeteltük a tetőt, körbeszigeteltük a házat, lecseréltük a padlót, kifestettünk, lecseréltük az ablakokat, léckerítést raktunk belülre... DE akármennyit dolgoztunk rajta, akármennyi lett ráköltve, öreg hatása volt a háznak.

Kilátástalan volt h egyszer szép legyen.

Egy idő után már nagyon nem szerettem, amikor egyértelmű volt h az isten pénze sem elég oda.

Beköltöztünk a városba 2 szobás panelbe. Annyiból, amit a házra költöttünk és semmi látszata nem volt, puccba vágtuk a lakást, ennek már felújított szaga van.

Ide már sokkal szívesebben fogadok bárkit, mint a házba.

Persze nem kellene senkinek szégyellni az otthonát, de megértem a rossz érzéseidet.

nov. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna a házuk alapján meghívni vagy nem meghívni a gyerekeim haverjait magunkhoz. Ti sem putriban laktok, nem hinném, hogy lenne szégyellnivalód.
nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
16, nem. Dunakeszi.
nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hívd át őket! Amit leírtál az alapján semmi szégyellni való nincs a házatokon. Nem elhanyagolt, nem putri, csak régi. Mi a barátaink közt kb középen vagyunk. Van egy régebbi, de 2 szintes, felújított házunk. De az egyik barátunk kiemelkedően kól él, egy hatalmas, modern házban lakik (nem lakópark, nem gyors építésű, egy gyönyörű kertvárosi ház), az autójuk árából, (amit hitel nélkül vettek) szinte a házunkat megvehetnék. De sose éreztették, hogy nekünk "csak" erre futja. De van olyan is, aki egy "kádár kockában" él, felújították ahogy tudták, van még mit rajta, csak ugye az anyagiak miatt kicsit lassabban haladnak, mint szeretnék (ők mondták). Hozzájuk is szoktunk menni. A gyerekeink kb egy korosztály (6-10 év közt vannak mindhármunknál).
nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!