Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak rosszabb anyagi helyzet...

Vannak rosszabb anyagi helyzetű anya barátnőid?

Figyelt kérdés
5 éves a lányom, egyre inkább eljött ez a barátnőzős időszak, hívtak minket is többször többen, most majd mi jövünk már a sorban. Egy Bp. agglomeráció városban lakunk, és a legtöbb ismerősnek új építésű ház, mind csodaszép, modern.. Ezzel szemben mi "csak" vettünk egy 30 éves kockaházat, amit évek óta újítgatunk, már ráköltöttünk kb 12 milliót 3 év alatt belülre, de még mindig meg sem közelíti ezeket az új építésű csodákat, nem is fogja soha nyilván..Hiába cseréltünk vezetéket víz villany, padlót, festés, beépített konyhabútor, burkolás, teljes új fürdőszoba, új bútorok stb azért megvan a régies jellege, pl 2 szoba még konvektoros, gázcső fut a plafonnál stb sosem lesz olyan modern mint egy új. Én nem szívesen hívok ide senkit, látván mindenkinek milyen szép háza van. De a gyerek várja hogy megmutathassa ő is a szobáját a barátnőinek. Ti foglalkoztok ilyenekkel vagy elhívtok bárkit akár egy sokkal módosabb csaladot is?
nov. 25. 02:26
1 2 3
 21/27 Derjaderja ***** válasza:
79%

Meg annyi, hogy én pl direkt szeretem a régi házakat. Nagybátyáméknak van egy ilyen igazi klasszikus parasztházuk, felújítva de semmi nem "mossa le" a csodás régi hangulatát, persze ők sem akarták.

És az utcánkban is szeretem, hogy sok ház régi. Én ezektől az új negyedektől idegenkedem.

Ez csak ízlés kérdése, nem pénzé.

nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel a gyerekednek mutatsz rossz példát, torz értékrendet. Lehet, hogy a gazdag barátai sokkal elfogadóbbnak lettek nevelve.
nov. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

A gyerek előtt persze nem beszélek erről.

Köszönöm a normális válaszokat! ☺️

Igen, úgy van ez, ahogy más is írta, hogy olyan helyen lakunk, ahol egyik utca kb a c.putri, aztán pár utcával arrébb a csilivili sorompós lakópark, van itt minden. Ráadásul a lányom az elit környék ovijába jár, nem a körzetesbe, mert az van a vasútállomás mellett, és én vonattal járok dolgozni, az esik útba, a mi körzetesünk pont ellentétesen lenne.


Nem tudom kik miből élnek, mi sem keresünk pedig úgy gondolom rosszul, jelenleg havi 900e körül keresünk ketten, plusz a bónuszok (+ 2-3 havi fizu egy évben, én fixen kapok 2-t a férjem meg hol kap hol nem) De mások ennél is sokkal jobbnak tűnnek, bár a 3 anyuka akivel a legjobban vagyok az oviban, róluk mind tudom hogy mind a 3-nak IT-s férje van pont home officeban itthonról dolgoznak ki külföldi cégnek. Gondolom egyedül többet keresnek mint mi ketten.

Meg biztos sokaknak van szülői segítség, nekünk sajna semmi, az én szüleim nem állnak jól anyagilag most kezdik végre maguk összeszedni, régebben inkább én segítettem őket, a férjem szülei pedig sajnos tavaly elhunytak, de olyan sokat ők sem segítettek, átlagosan éltek, nem volt nekik sem olyan sok lehetőségük nyilván. Annyi hogy örököltünk onnan házat, autókat stb most mindent épp adunk el, de ez olyan pénz, hogy nyilván az ember nem jó szájízzel költi, mi is inkább félretesszük a gyereknek, az unokát imádták, ott lesz egyelőre a legjobb helyen.


Amúgy ezt a vállalkozó aki a házunk csinálja is mondta hogy dolgoznak újépítésűn és nem jók szerkezetileg, én ehhez a részéhez nem értek. Most hogy pár hete kész lett a fürdőszoba, túléltük 1 hónapig nélküle, talán szívesebben hívok majd már másokat, mert eddig főleg amiatt nem, utáltam hogy az a 93-as divat virágos csempe meg zöld kád és hasonlók borzadály volt, most legalább a fürdőnk nagyon szép lett meg modern, valahogy túlesek elsőre rajta hogy mások ide jöjjenek, aztán utána már hátha könnyebben megy majd 😄

nov. 25. 10:41
 24/27 anonim ***** válasza:
63%

Hát ha 900at kerestek ketten akkor nem a szegények közé tartoztok!

Nincs mit szégyellnetek, a ti házatok legalább anyagból van, ha nem is csillog.

A csillogással nem sokra mennek ha elkezd szétesni a házuk :D

nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
64%

Egyik barátnőmnek sincs gyereke, nem is akarnak, úgyhogy jó körülmények között élnek. Csak nekem van gyerekem, ez miatt munkanélküli vagyok...

Majd' 40 évesek vagyunk

nov. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kockában élünk, igaz teljesen felújított, a mai kor elvárásainak megfelelő ház már. Egy barátnőmék újépítésűt vettek. Én irigy vagyok, mert tök szép új, kicsit szerencsésebb az elrendezése, mint a miénknek. Nálunk a négy főfal adott volt, azzal kellett dolgozni. Irigy vagyok a kamrájukra, meg a mosókonyhájára, a szép rendezett udvarukra, a nagy nyílászáróikra, ő meg irigy a nagy telkünkre, a két állásos garázsunkra, arra, hogy alápincézett részben a házunk így sok extra pakolóhelyünk van és arra, hogy egyáltalán nem penészedünk. Szóval ez ilyen. :D Aki akar, bármiben talál hibát, aki meg akar, bármiben talál irigylésre méltót...

Én sosem néztem azt, hogy kinek mije van. Élnek barátaink panellakásban és újépítésű házban is, amit maguknak építtettek. Anno az általános iskolás legjobb barátnőm tanyán élt a szüleivel és állandóan náluk akartam lógni, mert tetszett a szobája és ott voltak állatok... Nekem az a fontos, hogy tisztaság legyen és itt nem arra gondolok, hogy mondjuk két hete nem volt letörölve a por, vagy aznap még nem mosogattak, hanem a "rágyógyult" mocsok tudjátok, ahol mindenről ordít, hogy egy éve hozzá sem nyúltak. Na olyan helyre nem megyünk többet. Ahol retro virágos csempe van, jól tudom érezni magam, hiszen feltételezhető, hogy majd egyszer sorra kerül az is a felújításban, nem zavar.

Csak hogy egy jó példát mondjak, az egyik család informatikus páros. Én nem is akarom tudni mennyi pénzen ülnek. Egy panellakásban laknak retro konyhával és fürdőszobával, mert 5 évre vették azt a lakást, nem akartak több pénzt beletenni. Semmi bajom ezzel sem, szeretünk hozzájuk átjárni.

nov. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy eddig nem jöttem rá, hogy saját házzal rendelkezni, amiben konvektoros a fűtés, szégyellnivaló dolog. Nem tudom mi baja van az embereknek, de a gyerekeknek tuti nincs ilyen. Hadd hívja át a barátnőit.
nov. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!