Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted egy kapcsolatban...

Szerinted egy kapcsolatban mennyi idő után reális gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Nyilván ez mindenkinek más, teljesen szubjektív, ezért is vagyok rá kíváncsi.



(Ezzel a lendülettel szeretnék rá mindekit megkérni, hogy ne pomtozzunk le senkit értelmetlenül, mint a legtöbb kérdésnél ebben a kategóriában. Köszi.)



nov. 28. 07:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Én azon a véleményen vagyok, hogy az ilyen nem számít. Ha fél év együttlét után lesz baba, akkor is lehet, hogy évekig együtt lesznek. De ha 10 év után vállalnak gyereket, akkor is lehet, hogy elválnak utána.
nov. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem sem ez számít, ahogy az 1-es írja, bármi lehet, bár szerintem azért pár évet érdemes várni.
nov. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

Hát figy... kb 8 évig éltünk együtt, mire született gyerekünk, és még így is olyan oldalát ismeri meg az ember a másiknak, amit addig nem látott. (Szerencsére nálunk ez pozitív, de simán lehet, h az addig imádnivaló párod olyan szülői mintákat hoz magával, hogy rá sem ismersz később, és nem úgy bánik a gyerekkel, mint előtte gondoltad volna...)

Házimunka ugyanez, én 8 évig csináltam itthon kb egyedül a házimunkát, főzést, mert ezt hoztam otthonról, de amióta gyerekünk van, azóta ketten csináljuk, ez is jól sült el nálunk.

nov. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

12 éve vagyunk együtt, 4 éves lesz a kisfiunk, szóval elég sokára jött. De mi direkt így terveztük, nem akartunk hamarabb.

Barátnőmék pont fordítva, bemutatta egyik nap az új barátját, majd 1 hónap múlva már pozitívat tesztelt. Azóta már van még egy gyerekük, jól megvannak. Szóval nem az időn múlik.

nov. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írják ez a kapcsolattól is függ. Viszont amit nagyon gondolj át, hogy tényleg ezzel az emberrel szeretnél gyereket vagy mindegy, csak már babázni szeretnél
nov. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért kérdezem, mert nálam azért kellett 2 év mire eljutottam odáig, hogy úgy érezzem a mostani férjemmel, hogy vele akarok gyereket vállalni
nov. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

5 évvel ezelőtt ismertem meg a férjem, de csak 2 éve vagyunk együtt, és 1 éve vagyunk házasok. (Az exem egyik haverja és a férjem ismerték egymást, így belecseppent a férjem is a társaságba,csak mi közben elköltöztünk stbstb.)


21. December végén beszélgettünk a jövőről, gyerekekről ilyesmi (végülis vehetjük randinak is) 22. januárban össze is költöztünk.. Februárban mentő vitt el perforált vakbéllel, az az aggódás, gondoskodás és szeretet amit tőle kaptam felbecsülhetetlen volt. Hazahozott a kórházból, utána olvasott, és megkérdezte a dokimat is, hogy miket ehetek, ihatok,bevásárolt, szabadságot vett ki, és napokig főzött rám, konkrétan csak zuhanyozni és mosdóba “engedett ki”..

22.Júniusban teszteltem pozit, 23. januárban született meg a kisfiunk.

Még “friss” az élmény, de nem bánom, hogy így alakult. Volt olyan exem, akivel 4 év után sem mertem volna gyereket vállalni..

Hogy mi lesz a vége azt meg senki nem tudhatja előre.

nov. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért ez erősen függ a résztvevők korától. Ha 17-18 évesek, akkor hiába vannak együtt 2-3 éve, még azt mondanám, hogy nagyon nem kéne ezt erőltetni, de ha egy 35-36 éves párról beszélünk, akik amúgy akarnának gyereket, akkor megkérdezném, hogy mégis mire várnak 2-3 év után is még?

Én 27 voltam, amikor megszületett az első kislányom, 29 amikor a második. 21 évesen jöttem össze a férjemmel, kis egyetemista csitriként, nagyon nem lett volna sem időszerű, sem helyénvaló, ha akkor becsúszik egy baba. Valószínűleg megtartottuk volna és simán lehet, hogy így is együtt maradunk és jó kapcsolatunk lesz, de "ideje" még nem lett volna. De még 2-3 évvel később is korai lett volna, mert mint ember nekem is fel kellett nőnöm, kicsit érni, tapasztalni, dolgozni, megteremteni egy csomó minden hátteret, ami ahhoz kell, hogy az ember gyereket vállaljon. Aztán persze, ha mindez hamarabb összejön, akkor lehet, hogy nem vártunk volna 5 évet a próbálkozással, de amúgy ebben a korban szerintem ez teljesen rendben van, hogy nem siettünk jobban. 10 évvel később már lehet, hogy sok lett volna ez az 5-6 év, főleg, ha minden adott a gyerekvállaláshoz.

nov. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a kapcsolatotban lévő embereken múlik. Ismerek olyanokat akinek 3 hónap alatt lett baba, azóta összeházasodtak, már van második baba is. Ezzel szemben nővéremet 5 év és egy eljegyzés után hagyták ott.
nov. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat lehet 10 év után is szar, ahova nem kell gyerek, de azzal azért nehéz vitatkozni, hogy egy hosszabb jól működő kapcsolatba, ahol már sok mindent átéltek közösen a felek, vagy egy friss még kiforratlan kapcsolatba való gyerek. Nyilván a régi jó, nagyobb eséllyel marad jó.

9 éves kapcsolatba vállaltunk gyereket. Hogy miért ekkor? Mert egyetem elején jöttünk össze, nulla egzisztenciára nem vállaltunk volna. Lassan 20 éve vagyunk együtt, azt hiszem, kijelenthetem, hogy működik.

nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!