Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen hideg időben veszitek...

Ilyen hideg időben veszitek ki minden nap a babát,gyereket? Én gyerkőcöm 1 éves,naponta 2x szellőztetek bent,nem megyünk ki naponta a friss levegőre.

Figyelt kérdés
nov. 28. 11:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
86%
Milyen hidegben? Magyarország nagy részén 5-6 fok van. Nálunk mondjuk 2, de ez sem számít hidegnek november végén. Egyébként hidegben is kimentünk.
nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%
Szakadó esőben nem megyünk ki, de eső után a pocsolyázás az egyik kedvenc programja. Mikor pici volt, akkor is igényelte a sétát, a friss levegőt, az ingereket.
nov. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
84%

Mindennap kimegyünk legalább egyszer, minimum 30-40 percre. 1,5 éves a kislányom, utál öltözni, de szeret menni, fél óra múlva pedig általában már jelzi, hogy jönne be (nyáron ilyen nem volt, egésznap elcsámborgott volna kint). Mi sötétben is simán megyünk, ha akkor van rá idő, hát akkor.

Esőben nem szoktunk kimenni, így úgy tűnik ma nem fogunk...

Nagyon macera, én is utálom, hogy 20 perc csak az öltözés, de ez van.

nov. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
78%

Lassan 5 éves amióta jár azóta mindene is vízálló, már én is szereztem esőálló ruhákat, imádja a pocsolyákat, biciglivel átgázolni, ugrálni benne.

Sajnos mióta rosszabb az idő és nem jönnek ki a többiek az utcában neki sincs kedve egyedül kint lenni.

nov. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
64%
Igyekeztem minden nap kimenni velük, de nem mindig sikerült magam rávenni, volt, hogy kimaradtak napok, főleg ilyen nyunyás-sáros időben, mint most. Gyűlölöm a hideget, főleg, ha még nedves is. Én is szeretek otthon lenni, rohadtul macerának éltem meg ezt a kötelező menést, de a gyerekek miatt azért összekaptam magam legtöbbször. Viszont nagy megváltás volt, mikor a kicsi is ovis lett és vééégre nekem nem kellett minden nap kimenni, mert ott ugye mindig mennek az udvarra délelőtt.
nov. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
65%
Igen, hidegben is kimegyünk. Csak akkor nem, ha végig esik az eső és/vagy nagyon erős szél fúj.
nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%
Ítéletidő kivételével minden nap délelőtt és délután is. Nem tudom te hol laksz de nálunk van közvilágítás. Ezért sötétben is ki tudunk menni. Hóban is kimegyünk.
nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok ilyen tudatos, ha én utálnék kint lenni "csak úgy", akkor nem megyünk. Pl ma. Bent is nagyon jókat játszunk, cserébe nem is ázunk és nem is fázunk.

Mondjuk nekem "könnyű", minden nap a kicsivel együtt visszük a nagyot oviba, még zuhogó esőben is (mint pl ma) gyalog, mert közel van, és úgyis egy rémálom az ovi előtt parkolni, így a lelkiismeretem tiszta, mert az az oda-vissza 20 perc (napi kétszer, mert hazafelé is így megyünk) az friss levegőnek és sétának minősül a szememben, szóval nincs bűntudatom, ha egyébként bent vagyunk. Ovi után, ha nem esik/fúj, néha elmegyünk egy játszóterezésre, a közeli karácsonyi vásárba, ilyesmire, hogy program is legyen, de inkább otthon szeretünk lenni mi is. Amúgy kert is van, de mióta minden nap vizes az idő és 15 fok alá csökkent a levegő, valahogy egyik gyerek sem vágyik ki, pedig az 1 évesem mellett nyáron nem lehetett kinyitni a teraszajtót, mert instant kint volt.

nov. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
18: a kert nálunk is csak április közepétől októberig számít. Sárban, hidegben nem szeretnek kimenni az én gyerekeim se :)
nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Suliba jár a testvére így hétköznap napi 2x kimegyünk, ha hozzuk visszük, ez 2x fél óra, ha máshova nem megyünk de gyakran délután korábban indulunk és sétálunk, ha nem ébred túl későn. Hétvégén legalább 1x megyünk sétálni, de volt már olyan esős vagy nagyon szeles hétvégi nap, hogy nem mentünk sehova, még a kertben sem.

7 hónapos még csak amúgy.

nov. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!