Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülőként, mi a véleményed a...

Szülőként, mi a véleményed a videóban látottakról?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=53-4BlavF0I


És miért vesztek ilyen drága cipőt a gyereknek, miközben a legtöbb gyereknek nincs egy öltönye, ha esetleg el kell mennie egy temetésre, állásinterjúra, vizsgára, lagziba, ...?


És miként magyarázod el neki, ha nincs rá lóvé?



nov. 30. 11:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Az első fele értelmezhetetlen. Azért, mert más nem teheti meg, én igen, nem én veszem el mástól a lehetőséget.

Az az ő sorsa. Ez meg az enyém.


Nem azért nem veszek túl drága cipőt, mert másnak nem telik.

Az első, hogy egészséges legyen, tartós legyen, a második a stílusa.

A gyerek hamar kinövi.

nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem akiknek erre telik, nem ők tehetnek arról, hogy sok szülő felelőtlenül vállal a semmire gyereket és még a használt kínaira sincs lóvé.

Mi közép kategóriás család vagyunk átlag jövedelemmel, a kislányomnak speciális cipő kell a befelé forduló bokája miatt. Nem sajánlom a gazdagabbaktól a pénzt, ha megtehetik, vegyék meg a több százezres cipőt.

nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
2. Azért a "semmire gyereket" nem egyenlő azzal, hogy nem telik 400-as telefonra és 100-akért cipőkre. Meg ugye mellé 20-as pólók meg 100-as kabátok.
nov. 30. 11:18
 4/31 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok szülő (vagyis még újszülöttel ez a problémakör nem érint), de iszonyú elszomorító ez az anyag.

Abszolút neveltetés kérdése amúgy, egy rakás kamasz között dolgoztam pedagógusként, a legtöbb gyerek maga is hülyeségnek tartja ezt és a normálisabb szülők gyerekei tudják is, hogy ettől nem lesznek többek. Sajnos ahol viszont a szülő is ennyire befolyásolható a marketing által, ott a gyerek is ezt fogja továbbvinni, mert ezt a mintát látja.

A legszomorúbb a két lányt nevelő anyuka esete számomra, értem, hogy mindent meg akar nekik adni, de biztosan csak ilyen módon lehet? Széthajtja magát, hogy tudjon százezres cipőket venni nekik? Helyette töltene velük több minőségi időt és közben átadhatna nekik valami értékesebb világszemléletet is.

Betonhofi abszolút lélekemelő volt az interjúban.

nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

#4 vagyok, még ami eszembe jutott: öltönyben vizsgára?

A múlt héten voltam c1 felsőfokú nyelvvizsgán, többnyire középiskolások voltak. 10 emberből 2 tudott normálisan felöltözni, alkalomhoz illően. A többiek haspólóban, buggyos, koptatott farmerben, színes sneakerben jelentek meg. Már nem szokás megtisztelni a különböző alkalmakat, színházban is gyakran láttam farmeres, bolyhos pulcsis kamaszokat. Én érzem magam szarul, hogy túl vagyok öltözve. Még szoptatós anyukaként is képes voltam felvenni egy elegánsabb egyberuhát blézerrel meg egy magassarkút a vizsgára, és bele se haltam.

nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

5. Ne is mond, évekig voltam HR-es. :(

Egyszer egy srácnak percekig dumáltam az udvarosi melóról, hogy kertrendezés, kukaürítés, meg sepregetés, és közben feltűnt, hogy fura a nézése, akkor derült ki, hogy ő a pénzügyre jelentkezne, de olyan cuccban, hogy sportcipő, rövid gatya, színes, nagy felíratos póló. És ez egy komoly multi!

És az új belépőknek képes kis füzetet kell adnunk, mert sokan nem tudják, hogy kell öltözni. Vagy amikor meg kell tanítani őket nyakkendőt kötni, meg amikor fizuelőleget kérnek, mert nincs öltönye/kosztümje. És ezek 2X éves, diplomás fiatalok!

nov. 30. 11:36
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Csak az első fél percet hallgattam végig, de nekem úgy tűnt, ez egyszerűen ennek a cipőbörzének a reklámozásáról szól.
nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
7. Nem. Meg már lezajlott.
nov. 30. 11:38
 9/31 anonim ***** válasza:
62%

"Ne is mond, évekig voltam HR-es."


Akkor nem csodálom, hogy neked problémát okoz márkás dolgodat venni a gyerekednek.


Másfelől nyilván nem az fog több százezres termékeket venni a gyerekének aki nem teheti meg. Sebészként megtehetem hogy a gyerekemnek márkás ruhákat vásároljak, beleértve a hétkötnapi öltözéket és az öltönyt is.

nov. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

9. De az emberek többsége nem sebész, IT-s, politikus,..., az ugye megvan?

Gondolom a kórházban sem minden dolgozó kap milliós fizut, és te sem kapnál, a vidéki SZTK-ban...vagy mi most a neve.

nov. 30. 11:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!