Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülőként, mi a véleményed a...

Szülőként, mi a véleményed a videóban látottakról?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=53-4BlavF0I


És miért vesztek ilyen drága cipőt a gyereknek, miközben a legtöbb gyereknek nincs egy öltönye, ha esetleg el kell mennie egy temetésre, állásinterjúra, vizsgára, lagziba, ...?


És miként magyarázod el neki, ha nincs rá lóvé?



nov. 30. 11:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

#19 vagyok, hát én kötelezővé tennék egyetem előtt 2-3 év munkatapasztalatot önálló háztartással :D

Mert amíg csak a zsebpénzt kell beosztani 0 pénzügyi tudatossággal, addig könnyű mondani h 150ezerből éljek meg inkább, de legyek boldog és kiegyensúlyozott. Meg a lázadás és a világmegváltó gondolatok :D

A legkevésbé a várható fizetés érdekelt engem. A munka haszna és amit tehetek, az érdekelt.

Persze az egyetem felénél kb azért kezdett kiviláglani h "baj lesz ebbű". Elvégeztem még 4 szakmát az egyetem altt gyorsba.

De egy vállalkozásnak be kell érnie, nem olyan, amit elkezd az ember és köv. hónapban 600ezret utalnak.

Ráadásul ha jön a baba, az sok eseményt lelassít..

Szóval jól jött volna ha egyetem előtt kicsit élek a való világban is...

nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
30%

#20

a 16-osnak igaza van!

Épeszű ember az anyagi oldalát nézi inkább egy munkának, nem a társadalmi hasznát.

De sok balek van, óvónők, bölcsis nevelők, tanárok, szociális munkások, eü dolgozók...

Ha nem lennénk megállna az ország. Ezzel nyugtatom magam amikor inkább lehülyézném magam 😅✌

nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
67%
Hát nemtom, én igencsak jól keresek, de aki fél milláért vesz cipőt, amikor 30-40-50-ért is fullos cipőket lehet venni, csak azért, mert "márkás" vagy "menő" vagy csak mert hallotta az interneten, az a nagykönyv szerint is konzumidióta, szerintem meg szimplán kretén. Kreténség ellen meg nincs orvosság a kertben.
nov. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
39%

"Akkor csak orvosi és informatikusi képzések legyen idehaza, semmi más?"


Te nagyon beszűkülten látod a világot... Ha csak és kizárólag orvos és informatikus képzések lennének itthon egy idő után túlkínálat lenne a jelentkezőkből, betelítődne a piac és az emberek örülnének ha találnának munkát, ezáltal egy kezdő informatikusnak nem 800 000 forintos kezdőbér lenne az igénye teljes home office-val és juttatásokkal, hanem örülne ha minimálbérért el tudna helyezkedni. Valamint ha nem lenne kellő dolgozó 1-1 szektorban akkor ott szépen elkezdenének emelkedni a bérek. Nyugat-Magyarországon sem azért a duplája a fizetése egy gyári betanított munkásnak Kelet-Magyarországi betanított munkáshoz képest, mert ott nagyobb értéket teremt a munkás, hanem azért mert keleten alacsonyabb bérért is elmennek az emberek dolgozni jobb lehetőség híján, a cégek pedig profitorientáltak, őket a nagy haszon érdekli nem az, hogy a munkavállalóknak kényelmes életet biztosítsanak. Ha minden sarkon leakasztanának a cégek tapasztalt senior full-stack fejlesztőt akkor az ő bérük sem 2-3 milliós bérsávban lenne, ugyanígy ha egy magánklinika által meghirdetett szívsebész pozícióra érkezne 200 önéletrajz akkor ott is szépen lecsökkenne a fizetés.


Számomra azért megdöbbentő, hogy felnőtt emberként ennyi gazdasági "alapműveltséggel" sem rendelkezel és ilyet magyarázni kell.

nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

24. Én csak a 16.-ra reagáltam. Szerinte idióta mindenki, aki nem olyan szakmát tanul, ahol nincs meg a milliós fizu.


Amit írtál meg pontosan igaz, ezért kérhet pl. egy burkoló vagy buszsofőr amennyit nem szégyenl, mert ugye hiányszakma.

nov. 30. 18:27
 26/31 anonim ***** válasza:
32%

A kérdésed akkor lenne érvényes, ha te magad, az egyik gyerekednek megvennéd a márkás cipőt, amikor a másik gyerekednek még öltönye sincs.

Hogy jössz te ahhoz, hogy mások vásárlásait minősítsd?

Mit turkálsz te mások zsebében?

nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

#23

Szerintem teljesen igazad van.

Minden terméknek megvan az az ármaximuma, aminél többet kérni már konkrétan átverés

nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
50%
Megveszem a jó cipőket magamnak, kell a változatosság. De nem irigykedem senkire, ha épp 500.000ft-os cipőt látok rajta. Mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Ugyanakkor jó érzés és öröm látni, ha egy srácon pl. Jordan 1-et, 4-et, Air Maxot, Dunkot hord:DDD
nov. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
75%

1. Nem gondolom, hogy különösebben magyarázni kellene a gyereknek, ha jó viszonyban van a szüleivel.


2. Ez az esemény a Sneakerness, amin igaz, hogy megtalálhatóak többszázezres cipők, de rengeteg eladó olcsó termékeket is adott el, pl. a VVS - Ve Vant Success nevű márka 14 ezres pulcsikat ad el.


3. Ha a gyerek szeretne ilyen stílusú cipőket venni, akkor 20 ezer/ 15 ezer körül hamis cipőket is tud venni, használtakat is tud olcsóbban, illetve vannak olyan Jordan, Puma cipők amik 30 ezer alatt vannak pl 17 ezer. (Ha érdekel írj rám szivesen elküldöm)

dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
75%

Az ilyen korú gyerekek többsége iskolai ösztöndíjból, diákmunka fizetésből vásárolja a cipőket, illetve ha megunja akkor eladja őket Facebookon.


Pl ha megvesztek egy 40 ezres Jordant használja a gyerek 2 évig és kinövi, 25-30 ezerért el tudja adni majd Facebookon és így 15 ezerbe került a cipő.

dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!