Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülőként, mi a véleményed a...

Szülőként, mi a véleményed a videóban látottakról?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=53-4BlavF0I


És miért vesztek ilyen drága cipőt a gyereknek, miközben a legtöbb gyereknek nincs egy öltönye, ha esetleg el kell mennie egy temetésre, állásinterjúra, vizsgára, lagziba, ...?


És miként magyarázod el neki, ha nincs rá lóvé?



nov. 30. 11:04
1 2 3 4
 11/31 Bellatrix:3 ***** válasza:
77%

Bizony, nem de az nem érdekli sem a sebészt sem az IT-st.

Ha van rá keret bizony magamnak is megveszem a márkás drága cuccot, az meg hogy valakinek nem telik rá nem az én bajom.

Nem lehet leélni úgy egy életet, hogy nem veszek meg valamit amire telik csak mert más szegény.

Nem érdekel, hogy más nem veheti meg ha én megtehetem, s nem is irigykedem arra akinek ennél meg többre is telik.

nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
88%

#10 Én a mondandódnak ezt a részét nem értem:


"És miért vesztek ilyen drága cipőt a gyereknek, miközben a legtöbb gyereknek nincs egy öltönye"


Nyilván ha nem tehetném meg akkor nem venném meg a gyerekeimnek a százezres cipőt vagy ruhát és priorizálnám, hogy mit veszek meg először. Viszont feltételezem, hogy aki több százezres Jordan, Balenciaga, Gucci, Plein stb... ruhákat hord annak van öltönye is...


Másfelől ha valaki olyan anyagi helyzetben van, hogy megteheti a jobb termékek megvásárlását és a magasabb színvonalú életet akkor pusztán szolidalitásból ne tegye? Mindenkinek meg van a lehetősége tanulni, vállalkozni, pénzt keresni az más kérdés hogy ki mennyire él vele. Miért kellene egy tanult, tehetséges, keményen dolgozó embernek pusztán szolidalitásból nem megvenni a drágább terméket és olyan öltözékben járnia mint a lusta, aluliskolázott rétegnek akiknek teljesen megfelelő a minimálbéres állás és ebből kifolyólag nem tudják megvenni a márkásabb ruhákat?

nov. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

11.


Ez oké, de akkor hol a határ, és ezt neki, hogy magyarázod meg?

Pl.: Ott a cipő 200-ért, a telefon 400-ért, de neki kell új számítógép 900-ért...akkor kap azt is? Egy 16 éves kölök? És majd később, hogy mondod el neki, hogy ne üljön otthon 27 évesen, mert kevesli a fizu ajánlatokat, hanem takarodjon melózni havi 350-ért, mert annyit ér a tudása?


Meg ki lesz a hibás, ha 2 srác "elkéri" tőle a cipőt a parkban egy bicskával?

nov. 30. 13:07
 14/31 anonim ***** válasza:
77%

"Ott a cipő 200-ért, a telefon 400-ért, de neki kell új számítógép 900-ért...akkor kap azt is?"


Ha nem okoz gondot megvenni a 900 ezres gépet, akkor igen, megvásárolom. Sőt ettől jóval nagyobb értékű dolgot is vettem a lányomnak kezdve az autótól az ingatlanon át (amit 18 éves korában kapott).


"És majd később, hogy mondod el neki, hogy ne üljön otthon 27 évesen, mert kevesli a fizu ajánlatokat, hanem takarodjon melózni havi 350-ért, mert annyit ér a tudása?"


Ezt nem 27 évesen fogom neki elmondani (ahogyan a szüleim sem akkor mondták nekem), hanem a karrierválasztása előtt.

Tisztázom vele, hogy annak tükrében válasszon egyetemet vagy szakmát, hogy egyrészt milyen életszínvonal a megfelelő számára és mi az érdeklődési köre. Ha Ő úgy dönt, hogy számára egy piacképtelen de cserében érdekes képzés elvégzése a szimpatikusabb akkor ne csodálkozzon, ha az egyetem befejeztét követően alacsonyabb életszínvonalon fog élni. A döntés az Ő kezében van.

nov. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

"....a lusta, aluliskolázott rétegnek akiknek teljesen megfelelő a minimálbéres állás és ebből kifolyólag nem tudják megvenni a márkásabb ruhákat?"


Sokan diplomával, Dr.-ként sem keresnek 500-at.

nov. 30. 13:19
 16/31 anonim ***** válasza:
48%

"Sokan diplomával, Dr.-ként sem keresnek 500-at."


Az orvosok fizetése bértábla alapján történik:

[link]


A táblázatban mindössze az alapbér szerepel, ehhez társulnak még egyéb pótlékok (ügyeleti stb...) + megnyugtatlak, hogy magánpraxisban ettől is magasabbak a bérek. Nincs olyan orvos aki 5 éves tapasztalattal milliós fizetés alatt keresne.


Másfelől az, hogy valaki "diplomás" nem jelent semmit. Ahogy a 14. hozzászóló is kiemelte, mielőtt egyetemre megy az ember vagy szakmát választ tisztában kell(ene) lennie azzal, hogy mire számíthat a diplomázást követően. Ha valaki elvégez egy óvodapedagógus képzést akkor ne lepődjön már meg azon, hogy nem 2 milliós fizetést fog kapni, mint egy mérnökinformatikus / alkalmazott matematikus végzettségű Data Scientist egy banknál.


Ha pedig valaki az egyetem elvégzése előtt tisztában van vele, hogy azokban a munkakörökben alacsony a várható fizetés amely betöltésére feljogosítja a diploma, akkor mégis minek kezdi el a képzést, minek végzi el az egyetemet? Számomra érthetetlen az ilyen hozzáállás.

nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
75%

Azért a videóban volt több fiatal, aki a saját összegyűjtött pénzéből vagy diákmunkából vette meg a cipőjét.

Ezzel pl. szerintem semmi baj nincs.

nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Akkor csak orvosi és informatikusi képzések legyen idehaza, semmi más?
nov. 30. 13:37
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos minket a 350ezer forintos tévé is megfektetett 😅

Úgyhogy nem kell attól félnünk, hogy erkölcsi dilemmába kerülnénk egy 500ezer forintos cipő miatt 😅

Férjemmel mindketten diplomásak vagyunk, csak sajnos olyan szakmát választottunk, ami társadalmilag hasznos és elengedhetetlen, anyagilag viszont kész csőd.

Egy előnye van csak, hogy családbarát munkahely és nagyon stabil (mivel kevés olyan bolond van aki ennyi pénzért dolgozik 😆).

De kellenek balekok, akik ezeket a munkákat elhivatottságból elvégzik...

De én nem irigykedem azokra akik 500ezres cipőt vesznek.

Szívesen vennék én is , ha lenne rá

nov. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
19. Akkor hülyék vagytok! A 16.-os írta, nem én!
nov. 30. 13:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!