Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elengednéd a férjed heti 1x...

Elengednéd a férjed heti 1x egy délutánra?

Figyelt kérdés

A kérdést csak kíváncsiságból teszem fel, megvan a saját válaszom. Adott 2 gyerek 2 év alatt, és egy férj rengeteg baráttal. Úgy, hogy ha minden héten találkozik egy társasággal, akkor is ugyanaz a társaság csak 2 hónap múlva kerül sorra, és a férj kapja a nyomást, hogy miért nem jön gyakrabban. Szeret is menni, nem csak a nyomás miatt megy. A többi barátjának nincs gyereke, ők hetente találkoznak társaságonként.

A feleség otthon van a két gyerekkel, nem igazán megy sehova, mert a saját barátai nem akarnak gyerekkel együtt találkozni, a kicsi viszont nem eszik semmilyen cumisüveg, pohár, fecskendőből, úgyhogy muszáj együtt maradnia velük. Megy családi összejövetelekre, játszótérre, baba-mama programokra, de mindenhova csak gyerekekkel.

A férj minden egyes alkalommal megkérdezi, amikor elmenne barátokkal találkozni, hogy baj - e, ha megy, de látszik rajta, hogy igazából csak azt akarja hallani, hogy persze, ha nem lenne elengedve, nagyon csalódott lenne és nem szívesen maradna. Így is úgy érzi, hogy egy csomó baráti programból marad ki, hogy a családdal lehessen. A feleség meg tudja oldani a napot két gyerekkel, nyilván stresszesebb és monotonabb egyedül, de nem segítségre, hanem inkább társaságra van szüksége.

Feleségként mit mondanál a férjednek?


nov. 30. 12:22
A kérdező szavazást indított:
Menjen nyugodtan.
Menjen, de ritkábban, pl. két hetente vagy havonta.
Menjen, de sokkal ritkábban.
Maradjon otthon, amíg a nőnek is maradnia kell.
62 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Én elengedném. De te is elmehetnép egy picit lazulni. Tudom, cici, de az egyik etetés után sprint a cukrászdába barátnőkkel. Szerintem 2 órácskát kibírnak a többiek otthon. Gondolom, a pelekacsere megy apának is. Ezt nem azért írom, hogy “ha apa megy, akkor anya is minednáron”, hanem kell egy kis kikapcs alkalmanként, amikor nem kell másra koncentrálni.
nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk nálunk már eleve ott kimaradtak mindkettőnk életéből a heti kötelező haverozgatások mikor összejöttünk. Alapból az ember hétköznap dolgozik, hétvégente inkább elmentünk kirándulni, wellnesselni, utazni, a barátokkal kb félévente ha összejön egy közös vacsi, ők is elfoglaltak. Szerintem az ember ha felnő akkor már más a sorrend a barátok, párkapcsolat, család tekintetében, mint mondjuk 20 évesen
nov. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
45%

"A feleség meg tudja oldani a napot két gyerekkel, nyilván stresszesebb és monotonabb egyedül"


Jó, hogy meg tudja oldani. H-P reggeltől délutánig mindig egymaga van a gyerekekkel. Annyi, hogy ehhez hozzájön egy délután is, és az nem munka miatt.


"a kicsi viszont nem eszik semmilyen cumisüveg, pohár, fecskendőből, úgyhogy muszáj együtt maradnia velük"


Eszerint a kicsi még szopik?

Természetesen akkor is elmehetne két szoptatás között. Mondjuk megszoptatja, megbüfizteti, elmegy és két órát távol van. Ha nagyobbacska a baba, akkor többet is.

Tehát nem arról van szó, hogy anyuka nem tudna elmenni, hanem csak nem akar. Ill. nem akármilyen hosszú programra. Viszont emiatt nem lenne korrekt bekorlátoznia az apát is, ha ő viszont el akar menni időnként. Szerintem heti egy délután távollét korrekt kompromisszum.

nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
46%

Na ezért nem szoptatok. Max 3 hónapig, utana nem.

Apjának lepasszoltam. Ha ő is megy, nekem is jár. Egy idő után görbült lefelé a szája és visszavett a haverozásból, mert nem szereti viszonozni a kapott szívességet.

Múltkor kérdezte mehet-e, mondtam, hogy mehet, de keressen vkit aki vigyáz a gyerekekre, mert én a hétvégén sajnos nem fogok. Na egyből nem volt nem volt kedve menni.

nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 babyboom567 ***** válasza:
86%

Igen, heti 1x természetesen nem gond,EBBEN a már meglévő esetben,HA ANYUKA ugyaúgy kap,minimum heti 1 napot.DE én pl nem vállaltam volna második gyereket, ha tudom, hogy a férjem ennyire bulizós fajta.Mert nincs ezzel gond alapjáraton,de családos emberként már be kell(ene) látni, hogy mások a prioritások.

(jah,és ugye azt is tegyük hozzá,hogy AMIKOR otthon van a történetben szereplő férj, akkor kiveszi-e a részét,vagy mondjuk alszik/gépezik/facebookozik,stbstb és még őt is ki kell szolgálni)

nov. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
25%
Ő is vállalta a gyereket, ne menjen sehova! Eleve ellenzem, hogy egy együttélő pár tagjai külön programokat csináljanak, egymás nélkül társaságba vagy munkán kívül bárhova mászkáljanak! Ez nem normális dolog! Max. pár évente belefér, érettségi találkozó ilyenek, de semmiképp se rendszeresen!
nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%

6-os, neked nincsenek barátnőid, akikkel férfi jelenléte nélkül esne jól beszélgetni?

Én hajmeresztőnek tartanék egy olyan párkapcsolatot, ahol nem lehet valamelyik féllel egymagában beszélgetni, mert mindig jön vele és ott hallgat minket a párja is.

nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
A baba előtti barátaim nagyon nem tolerálják, hogy gyerekeim lettek, ha nem akarok 4 óra sörözés után egész estés Azariah koncertre menni, akkor kapom a "mi van, nem bírsz ki egy órát szoptatás nélkül" kommenteket. Igen, nem fair meg minek vannak ilyen barátaim... Azelőtt nem voltak ilyenek, most meg tűnik el a barátság, mert nem tudok hajnalig inni velük. Az anyukás barátaimat meg kedvelem, de így is napi 1,5 órát együtt futtatjuk a gyerekeket, annyi nekem elég is. Inkább a férjemmel lennék együtt többet. Napi kb 1 óránk van, amikor nincs semmi feladat, csak simán együtt tudunk lenni családosan. Nekem ez az idő hiányzik nagyon. De ha itthon marad péntek este, akkor én 1 óra szórakozós időt veszítek (mert a többi pakolás, főzés, fürdetés), amíg ő 6 óra barátos időt. Nem is kérdés, küldöm, hogy menjen barátozni, semelyikünknek nem jó, ha bezárva érzi magát itthon és gyűlik benne évek alatt, hogy mi mindenről kellett lemondania, de néha azért szomorú vagyok, mert szeretném, ha ő szeretne maradni. A gyerkőcök amúgy 17 és 2 hónaposak.
nov. 30. 13:14
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

az én férjemnek is rengeteg baratja volt /van. De elsősorban apa, és férj nem szingli pasi már. Tegnap is elment megnezni a Real Madrid - Nápoly meccset. De az hogy minden hétvégén, vagy hajnalba jöjjön haza na olyan nincs. Nem is nagyon volt, de a gyerek után végképp nem. Néha együtt kimarunk hajnalig, de az más. Inkább töltjük együtt az időt, és pár havonta megyünk el. Én a kormoshoz is viszem a gyereket, szóval nem nagyon vagyok tőle külön.

Ugy érzem a férj meg nem teljesen all(t) készen az apa szerepre.

nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
52%

Az 5 év alatt mióta együtt vagyunk annyi külön programunk volt hogy havonta/kéthavonta egy fél napot elmegy horgászni de általában megy vele a 9 éves lányom is. Én eddig egyszer voltam osztálytalálkozón nélküle este 9-ig, utána együtt mentünk egy szórakozó helyre (anyós vigyázott a gyerekekre)

Igaz nálunk már 9 és 3 évesek a gyerekek de annyit dolgozunk hétközben hogy örülünk ha együtt tudunk lenni a többi időben.

nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!