Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elengednéd a férjed heti 1x...

Elengednéd a férjed heti 1x egy délutánra?

Figyelt kérdés

A kérdést csak kíváncsiságból teszem fel, megvan a saját válaszom. Adott 2 gyerek 2 év alatt, és egy férj rengeteg baráttal. Úgy, hogy ha minden héten találkozik egy társasággal, akkor is ugyanaz a társaság csak 2 hónap múlva kerül sorra, és a férj kapja a nyomást, hogy miért nem jön gyakrabban. Szeret is menni, nem csak a nyomás miatt megy. A többi barátjának nincs gyereke, ők hetente találkoznak társaságonként.

A feleség otthon van a két gyerekkel, nem igazán megy sehova, mert a saját barátai nem akarnak gyerekkel együtt találkozni, a kicsi viszont nem eszik semmilyen cumisüveg, pohár, fecskendőből, úgyhogy muszáj együtt maradnia velük. Megy családi összejövetelekre, játszótérre, baba-mama programokra, de mindenhova csak gyerekekkel.

A férj minden egyes alkalommal megkérdezi, amikor elmenne barátokkal találkozni, hogy baj - e, ha megy, de látszik rajta, hogy igazából csak azt akarja hallani, hogy persze, ha nem lenne elengedve, nagyon csalódott lenne és nem szívesen maradna. Így is úgy érzi, hogy egy csomó baráti programból marad ki, hogy a családdal lehessen. A feleség meg tudja oldani a napot két gyerekkel, nyilván stresszesebb és monotonabb egyedül, de nem segítségre, hanem inkább társaságra van szüksége.

Feleségként mit mondanál a férjednek?


nov. 30. 12:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok.

Nem értem miért vagyok lepontozva. Mi szeretünk együtt lenni. Ez nem azt jelenti hogy nem is járunk el. Megyünk vacsorázni, moziba, wellness hétvégére. Van hogy kettesben, van hogy a gyerekekkel és van hogy nagyobb baráti társasággal.

Nekünk ez teljesen megfelel, attól hogy más szeret a férje/felesége nélkül elmenni, mi nem.

De ezt én is tiszteletben tartom akkor a mi opciónkat miért nem lehet?

nov. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván "elengedném", nem kell tőlem engedélyt kérnie, de rosszul erintene. Nekem ez sok lenne és csalódott lennék a férjemben, ha így akarna élni. Eleve nincs sok együtt töltött idő, és akkor még minden héten egy komplett estét es ejszakát vigyek a kicsikkel, plusz nyilván akkor szombaton meg aludni akar sokáig, tehát minimum a másnap délelőttöt is én vigyem ebédfőzéssel, esetleg ha berúgott, akkor masnapos, tehát egész nap használhatatlan. Marad a vasárnap, ha nincs épp nagyszülőkkel valami program. Nekem ez így rossz lenne és nem erezném azt, hogy vállvetve vagyunk szülők, inkább azt, hogy én csinálom, amit kell, ő meg jön-megy, éli világát, és néha velünk is van.
nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi felváltva megyünk "szórakozni". Ha ő elmegy pénteken a haverjaihoz, én megyek mondjuk vasárnap kávézni a volt kolléganőmmel.
nov. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az én férjemről írtál volna :). Annyi különbséggel, hogy sokszor ő szervezi a programokat és olyankor úgy próbálja, hogy mi is tudjunk menni a gyerekekkel. Én a kicsi miatt most csak korlátozott időre vagy babával tudok kimozdulni, de azért néha én is elmegyek, csak ritkábban.
nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Én is néha megyek vele, főleg, hogy sok barát a közös osztálytársunk. De én olyankor fél szememmel figyelek, mint egy kerecsensólyom, mert a nagyobb pörög bele a függönybe, pakolná ki a borokat. Nem ugyanaz gyerekkel, mint gyerek nélkül. :D De én nem is vágyom már annyira ezekre az egész estés iszogatásokra, úgyhogy nem sajnálom tőle, csak a rosszabb napjaimon érzem magam úgy, mint a 22-es írja. Nem is ittam 2,5 éve, mert vagy szoptatok vagy terhes vagyok vagy mindkettő. :D Főként inkább csak érdekelt, hogy másoknál hogy van, nem is panaszkodni akartam. :)
nov. 30. 16:24
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Én erre most rávágnám, hogy persze, de azért hozzátenném, hogy én az első gyerek ELŐTT megbeszéltem a férjemmel, hogy én nem vagyok hajlandó megőrülni a bezártságtól, ha ő nem lesz aktív apa, akkor lesz fizetett segítségem.

Szóval mi abszolút 50-50 gondolkodunk mindenről, ami a családunkat érinti, házi munka, gyerekek, bármi, de ugyanígy a szórakozás is. Rendelkezésre áll x idő, ebből mérlegelünk mindig, hogy kinek mikor mire lenne szüksége, és aszerint szervezzük a dolgokat. Tehát ha az én férjem el akarna menni bulizni, akkor megoldanánk, volt is rá példa többször, de én is mentem már el barátnőkkel este, vagy fodrászhoz/masszázsra, és nem úgy, hogy előtte én raktam rendbe a gyereket, hanem munka után mindent intézett egyedül. Szóval ha kölcsönös a dolog, akkor persze, minden további nélkül, de ha ő csak lelép, aztán marad az egyedül szenvedés , akkor megbeszélném ezt vele.

nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
20%
Dehogy engedném! Ő most már hozzánk tartozik, nem a haverokhoz! Aki családos emberként is bulikázni, horgászni, sportolgatni, meccsre járni akarna, az ne vállaljon gyereket, ennyi!
nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező #25: Az iszogatás nálam sem pálya már jó néhány éve (próbálkozás, terhesség, szoptatás), előtte sem voltam nagy bulizós, leginkább a kimozdulás és a felnőtt társaság miatt megyek, ha megyek. De abban igazad van, hogy nehéz gyerekkel kikapcsolódni. Egyszerre van bennem az, hogy megéri-e egy fárasztó kiruccanás, boruló napirend, némi stressz és az, hogy nem szeretnék úgy járni, mint édesanyám. Neki, mire felneveltek négyünket, elkoptak a régi barátai, az újak meg inkább csak jó ismerősök. Apu meg a mai napig összejár a középiskolai barátaival, volt kollégákkal stb.

A Covid alatt láttam, mennyire megviseli a társasági élet hiánya a férjemet (én jobban bírtam). A forma kedvéért megkérdezi, hogy mehet-e, de úgysem mondok nemet, csak jelzem, ha sokallom az eljárkálást. Próbálja úgy intézni, hogy ha lehet, menjen az egész család. De 2 hete pl. nem vállaltam be, mert taknyosak voltak, szeles idő volt és alvásidőbe esett, így csak ő ment, múlt héten vitte a nagyobbikat magával, pár napja egyedül ment.

nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel annyi lenne a gondom, hogy hosszú távon nagyon eltávolít benneteket. Amikor szülők leszünk, akkor eleve megviseli a pákapcsolatot, hogy tulajdonkeppen telnesen más életet kezd élni a két ember, akik addig sülve-főve együtt voltak és kb ugyanazt csinálták, munka-pihi-buli. Az anya otthon van es babázik, a férj dolgozik. Ez eleve megviseli a párkapcsolatot. Ezt lehet oldani azzal, hogy a férfi is beleveti magát a babázásba, ha otthon van, illetve a nő is próbál felnőtt dolgokkal is foglalkozni. Abból, amit leírsz, viazontaz tűnik ki, hogy a ferjed dolgozik-bulizik, tulajdonképpen nem sokat változott az elete, míg te viszont tartod a frontot otthon, kevesebbet mozdulsz ki, nincs is igényed rá annyira: a te eleted teljesen megváltozott. Tapasztalatból mondom, hogy hosszú távon az lenne jó, ha közelítene egymaahoz a kettő, sokkal jobban ennél. Az a megjegyzésed is érdekes, hogy "nem szeretnéd, hogy a férjednek kimaradjon ez az életéből" vagy valami ilyesmi. Ez teljesen úgy hangzik, mintha egy anyuka mondaná a fiáról... ez nem egy jó irány, ha párkapcsolatról van szó. Nagyon bele lehet ebbe ragadni. Ne bazírozzatok arra, hogy majd a többieknek is lesznek gyerekei, es majd akkor nem lesz ennyi buli, mert korantsem biztos.
nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Babysitter 2-3 órára, vagy ami 2 szopi között van, mikor a férjed elmegy, te is elmehetsz kicsit (nyilván kellenek barátok hozzá). Akár hagyhatod rá a nagyot, a kicsi alszik rajtad kendőben. Vagy arra is jó a babysitter, hogy ne egyedül kelljen lezavarni a délutánt. És akkor hétvégén mindenki együtt lehet.

Nincs amúgy egy barátnőd se, aki szívesen átjönne babázni? Az én osztálytársnőim meg voltak őrülve, mikor egyikünk fiatalon anya lett és boldogan jártak hozzá (win-win, mert anyuka felszabadult kicsit, az osztálytárs meg még nem unta a gagyogást).


Ez csak ötlet, mivel nem ismerjük az összes körülményt, hiszen nem írhatsz regényt kérdés gyanánt, nem lehet tuti tanácsot adni.

nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!