Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elengednéd a férjed heti 1x...

Elengednéd a férjed heti 1x egy délutánra?

Figyelt kérdés

A kérdést csak kíváncsiságból teszem fel, megvan a saját válaszom. Adott 2 gyerek 2 év alatt, és egy férj rengeteg baráttal. Úgy, hogy ha minden héten találkozik egy társasággal, akkor is ugyanaz a társaság csak 2 hónap múlva kerül sorra, és a férj kapja a nyomást, hogy miért nem jön gyakrabban. Szeret is menni, nem csak a nyomás miatt megy. A többi barátjának nincs gyereke, ők hetente találkoznak társaságonként.

A feleség otthon van a két gyerekkel, nem igazán megy sehova, mert a saját barátai nem akarnak gyerekkel együtt találkozni, a kicsi viszont nem eszik semmilyen cumisüveg, pohár, fecskendőből, úgyhogy muszáj együtt maradnia velük. Megy családi összejövetelekre, játszótérre, baba-mama programokra, de mindenhova csak gyerekekkel.

A férj minden egyes alkalommal megkérdezi, amikor elmenne barátokkal találkozni, hogy baj - e, ha megy, de látszik rajta, hogy igazából csak azt akarja hallani, hogy persze, ha nem lenne elengedve, nagyon csalódott lenne és nem szívesen maradna. Így is úgy érzi, hogy egy csomó baráti programból marad ki, hogy a családdal lehessen. A feleség meg tudja oldani a napot két gyerekkel, nyilván stresszesebb és monotonabb egyedül, de nem segítségre, hanem inkább társaságra van szüksége.

Feleségként mit mondanál a férjednek?


nov. 30. 12:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
56%

Elengedni? Engedély kell ahhoz, hogy találkozzon a barátaival???

Nálunk ez nem engedély, megbeszélés kérdése lenne.

nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
82%

8-ra:


Hát, kérdező, jó nagy bunkók a barátaid, ha ilyen megjegyzéseket tesznek!


Bár nekem az is fura, a férjed miért 6 órán át van együtt a barátaival. Nekem az még velük is sok lenne. 2-3 óra elég lenne. Szóval nekem jutna időm még este a feleségemmel is beszélgetni egy órát.


Ez is mutatja, hogy ezek normális esetben nem kéne, hogy kizárják egymást, csak nem kéne túlzásokba esni.

nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk eleve nem kisgyerek, hogy engedélyt kellene kérnie. Megy és kész. Kapaszkodj, én támogatnám ebben. A gyereket meg megtanitanam poharbol/kanállal enni és időnként én is kimozdulnek
nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
63%

Nem kéne engedélyt kérnie, nem a kiskorú gyerekem. Hetente egyszer simán mehetne. Én is mennék, legfeljebb amíg szoptatok, nem 6 órát, csak kettőt. Ez van. Azt gyerek előtt is tudtam, hogy én fogok szoptatni, nem ő, tehát korlátozottabb vagyok. A nő arról dönt, hogy szeretne-e anya lenni, mindazzal együtt, ami az anyasággal jár, nem arról, hogy szeretne-e apa lenni, ami eleinte lazább műszak, mint az anyáé. Arról meg nem ő tehet, hogy s_ggfej barátaid vannak. (A leírásod alapján ő is "kapja a nyomást", hogy miért nem megy gyakrabban, mégse hiszizik, hogy gyakrabban akar, megy, ahogy tud és hallgatja a barátok fricskáit.) Ezt te is megtehetnéd, csak te nem akarod🤷🏼‍♀️

Egyébként hány évesek vagytok, 18, hogy ennyi társaságból egynek sincs gyereke?

nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha éjszakára nem marad ki, persze, hadd menjen. Viszont úgy fair, hogy akkor anyukának is legyen a gyerek nélkül heti egy szabad délutánja. Ha nincs baráti kör, akkor konditerem, fodrász, ilyesmi.
nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
56%

Én nem "engedtém" el, ez van. Az átlag családapa ne járkáljon el hetente haverozni, ez a véleményem. Miért?


Mert én is egész nap "dolgozom" a gyerekekkel, velük vagyok, mellettük a házimunkát csinálom és azért bármennyire imádom őket, ez igenis fárasztó egyedül. Mondjuk ketten is, de mégis könnyebb, alig várom délután, hogy hazajöjjön a férjem, azért basszus, de hagyjon már minden héten egész délután-este egyedül a gyerekekkel, miköznem már én is hulla vagyok péntekre. Most ha 1 órára akarna kiugrani, oké, de több órára ne.


És akkor mondhatnánk, hogy menjek én is, de ha a férjem elmegy péntek délután, én meg szombat délután, akkor mikor van együtt a család? Kb. sosem? Vagy a héten egy napot, vasárnap?


Amúgy ki is purcanna a férjem, ha minden héten egy délután csak neki kéne rájuk vigyàznia.

nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
#14 Nem is hibáztatom a férjem, egy szóval sem mondtam. És én sem hisztizek, az, hogy nehéznek találom a helyzetet, az nem hiszti. Az elengedés alatt pedig azt értettem, hogy "egy beszélgetést követően én is támogatom, hogy a férjem elmenjen itthonról", csak ezt így hosszabbnak találtam leírni, és reméltem, hogy így is értitek. 24 évesek vagyunk mindketten, osztálytársak voltunk 5.-es korunktól kezdve, még gimnáziumban jöttünk össze. Ezért is van ennyi baráti találkozó, és ezért 6 órásak, mert egymáshoz mászkálnak át, társasoznak és iszogatak, vagy moziznak és éttermeznek, fesztiválra mennek. A többieknek még van erre ideje. És szeretném, ha a férjemnek is lenne, ha nem kéne lemondania az életének erről a szakaszáról. Szeretnék azt hinni, hogy meg tudjuk csinálni a kettőt egyszerre. Tisztességesen felnevelni ezeket a gyerekeket úgy, hogy közben kiegyensúlyozott maradjon az életünk.
nov. 30. 14:15
 18/32 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező őszinte leszek veled. Nagyon szurkolok, hogy sikerüljön, de nagyon kevés esély van rá. Fiatalok vagytok, 24 évesen természetes, hogy az ember még élni akar. Egy gyerek, pláne kettő kötöttség. Sajnos akik ilyen fiatalon vállaltak gyereket ilyen 30 körül mind szétmentek vagy kitartanak, de nagyon rossz a kapcsolatuk, mert szerintem tudat alatt mindkét fél a màsikat hibáztatja a helyzetért. Az a baj előbb utóbb a párod meg fogja irigyelni a haverjai laza, kötöttségek nélküli életét, de szerintem ezt valahol te is tudod
nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Tisztelettel nem értek egyet. Nincs bezárva, jár el a haverokkal most is találkozni, éppen arról van a kérdés. Heti egy délután/este szerintem neki is elég. Nem is kér többet. Én sem hibáztatom őt semmiért, az, hogy néha magányos a kisgyerekes anyukák élete, az szerintem normális. De az biztos, hogy ha nem működne ez a dolog, akkor változtatnánk valamin, megoldanánk a dolgot, nem válnánk el ilyen piszlicsáré dolog miatt. :) Szeretem a férjem, 18 éves korunk óta együtt élünk, olyan durva dolgokon vagyunk túl, ami abszolút nem az átlag, erős és stabil a kapcsolatunk. A párom haverjai meg előbb utóbb szintén gyerekesek lesznek, 24 évesen azért lassan kinő az ember abból, hogy másnaposan gyrost keressen a Deák téren, már a nagy részük végzett az egyetemmel és dolgozik.
nov. 30. 14:51
 20/32 anonim ***** válasza:
85%
Azért nézz utána, az ember gondolkodása 26 éves kor után nagy változáson megy át, lehet pár év múlva teljesen máshogy látjátok majd a dolgokat
nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!