Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor fogtad fel, hogy tényleg...

Mikor fogtad fel, hogy tényleg anya leszel? Én lassan szulok, és még mindig olykor nehez.

Figyelt kérdés

Lassan szülök, és a mai napig vannak gondolataim arról, hogy "jezusom én tényleg anya leszek".

Az egész várandósság során foglalkoztam ezzel a témával, mert ereztem, hogy lassan orolnek a malmaim.

Pedig nem vagyok már huszoneves... tisztában vagyok a felelősséggel.


Ti hogy voltatok ezzel?



nov. 30. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokat elmond, hogy a fiam lassan 3, ránézek és hihetetlen, hogy ő az én gyerekem. Az agyammal felfogtam mikor megszületett, hogy mostmár az én felelősségem az élete, ő mostmár mindig itt lesz. De néha csak nézem és az jut eszembe, hogy hogy lehetek én anya amikor még gyerek vagyok (29vagyok 😅).
nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hazavittük. 97-ben szültem, akkor még csak szoptatásra hozták a babákat a kórházban.
nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, őszinte leszek, miután már a kezembe fogtam a gyereket sem igazán tettem magamévá a gondolatot :D Már van kettő, az elsőszülöttem is elmúlt 3, most már valamennyire kezdem anyának érezni magam, ha az oviban úgy szólít az óvónő, hogy "anya", akkor odafigyelek rá, meg úgy egy ideje már az identitásomnak is része az anyaság, de szerintem ez valahol a két gyerek születése között történt, egy lassú folyamat volt, nem tudok egyértelmű határvonalat szabni neki, de az biztos, hogy már megvolt az első, mire természetessé vált a helyzet. Pedig őt 27 évesen szültem, a kicsit 29, szóval még mondhatni fiatal huszonéves csirke voltam, és még így is nehezen ment a váltás, pedig állítólag fiatalon könnyű beleszokni új helyzetekbe :D

De nálam pl az is, hogy menyasszony vagy feleség lettem, az is egy hosszabb folyamat volt, amíg normalizálódott. Szerintem azt, hogy menyasszony vagyok, azt kb addigra szoktam meg, mire már elmúlt az állapot és jött az esküvő :D 1 évig jártunk jegyben. Azt, hogy feleség vagyok, azt is azért eltartott megszoknom, néha még most is rácsodálkozom, hogy nekem férjem van, pedig most májusban lesz a 7. házassági évfordulónk, azt hinné az ember, hogy ennyi idő elég megszokni :D

nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miután megszületett vagy 1 év kellett hozzá.
nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kint ültem a kórház folyosóján, NST-re vártam, kijött az asszisztens és azt mondta: ANYUKÁK, várni kell egy picit, mert van egy kis technikai probléma.
nov. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még a hasamban van, de nem is az a furcsa, hogy nekem mondják, hogy anyuka, hanem amikor a férjemnek, hogy apuka. Azon meg is bírok hatódni.


De például az esküvő után könnyebb volt az, hogy ő az én férjem, mint az, hogy én vagyok az ő felesége.


De ahogy írják fentebb is, idővel helyreállnak a fogalmak.

nov. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb 10 éves múlt és még nem sikerült. Teljesen szürreális az egész, mintha nem is az enyémek lennének!

Egyáltalán nem tartom/érzem magam anyának

nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
11 honapos, es meg mindig nem fogtam fel igazan. 😅 Neha kicsit robot uzemmodban talalom magam, aztan csak telnek a napok. De minden nap emlekeztetem magam, hogy a gyerekkora a kezemben van, igy probalok minden tolem telhetot megtenni. De ha valaki ugy hivatkozik ram, hogy anya, az meg mai napig meglep hirtelen.
nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még én sem fogtam fel 😂


39+5 hkm

nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7 honapos, de en se fogtam fel meg. Talan majd akkor, ha megszolal es napi ezerszer mondja, hogy anya :D
dec. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!