Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az USA-ban jellemzően mennyit...

Az USA-ban jellemzően mennyit maradnak otthon kisgyermekkel az anyák?

Figyelt kérdés

Európai országokban van törvény által előírt szülési szabadság, sok helyen az apáknak is kötelező kivenni. Az változó hol mennyit adnak, de általában talán egy év szokott lenni, nálunk több. Franciaországban tudom, hogy nagyon fejlett a bölcsődei hálózat és már féléves kortól is vesznek fel gyerekeket, skandináv országokban is talán hasonló.

Viszont az USA-ban úgy tudom nincs semmi ilyen jellegű kötelező dolog, leginkább azon múlik mit tud az illető megegyezni a munkáltatójával, de gondolom nem túl bőkezűek ilyen téren. Lehet olvasni, hogy akár 6 hét után mennek vissza dolgozni és a gyerek megy dajkához, rokonokhoz. Bizonyára változó az is milyen anyagi lehetőségei vannak a családnak, mert gazdagoknál valószínűleg simán belefér, hogy többet maradjon otthon az anya. Mindenesetre ez a "child care" dolog nagyon drága odaát.



dec. 2. 12:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Persze, az lenne a logikus 🙂. De ott is akad, aki ilyen téren meggondolatlan, aztán jön a számla. Unokatesómék kint élnek (ők már kint születtek, mármint a 2 unokatesóm), sokan belecsúsznak ilyenekbe, hogy vagy eszükbe sem jut, hogy váltsanak vagy váratlan dolog történik és azzal nem számoltak, ez olyanokkal is megesik akik sok generáció óta ott vannak. Elég jól összeszedettek a "csomagok", de mindig lehet meglepi. Pl náluk is volt, igaz nem ezzel kapcsolatos, de sima balesetis ellátásnál (ami nálunk ugye full ingyen megy, ha van tb) kaptak egy számlát 🤷🏼‍♀️. Nem horror összeget, de mesélte, hogy náluk azért fizetni kellett, pedig jó biztosításuk van.
dec. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
45%

Az, hogy nincs több évig GYES, és nem köteles a munkáltató évek múlva is visszavenni az anyát, nem jelenti azt, hogy hamarabb visszamennek dolgozni, mint a magyar nők. Biztos van erre statisztika, próbálj rákeresni.

Nekem vannak kint rokonaim, ismerőseim. Egyik sem ment vissza pici baba mellől dolgozni. Sőt még a gyerek iskolás korában is otthon vannak, vagy egyáltalán nem is dolgoztak soha.

dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%
12: én most rákerestem, 44% 3 hónapon belül, 80% egy éven belül dolgozik valamilyen formában.
dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!