Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Láttátok az anya ölelj magadho...

Láttátok az anya ölelj magadhoz, nem leszek mindig pici típusú posztokat? Heti egyszer szembejön velem facebookon. Ti mit éreztek, amikor olvassátok? Miért posztolják, akik posztolják?

Figyelt kérdés

Nem gondolnak bele, hogy másnak fájhat vagy direkt azért, hogy bűntudatot keltsenek?


Nekem bűntudatom van, mert mi első napokban félreértettük a baba jelzéseit és nagyon sokat sírt, mert éhes volt (de közben sok levegőt is nyelt és nem tudott szopizni). Ettől a poszttól meg mindig bűntudat fog el, pedig tudom, hogy nem akartam rosszat és azt hittem jót teszek, mikor büfiztetem meg puklitornáztatom és nem etetem többször (ilyen 6 órákat evett, ha nem számolom, amit aludt cicin még kb. 4-5 órát, ez egy logikus gondolat volt). Most 5 hónapos a baba és még mindig ki vagyok, ha meglátom ezt vagy a “nem lesz nagyobb a tüdőm, attól, hogy sírok” posztot.


dec. 5. 07:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%

He? Én sosem láttam még ilyen posztot, pedig már 10 hónapos a gyerekem.

Bár nem is vagyok benne semmilyen anyás-babás-sutymorgós csoportban.

dec. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag embernek miért lenne ettől bűntudata? Akkor van, ha szokta hagyni sírni a babáját, akkor meg pont az a célja a posztnak, hogy empátiát ébresszen benne. Neked is azért van bűntudatod, mert elrontottad, más az, hogy véletlen, és a jövőben nem fog előfordulni. De pont emiatt próbáld meg feldolgozni, hogy sírt a babád, mostmár ne legyen miatta bűntudatod. Amúgy 6 órán keresztül evett vagy 6 óránként?
dec. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

Ezzel neked van dolgod, hogy miért vált ki belőled ilyen reakciót, mikor ezeknek a posztoknak más az üzenete.

Az “anya ölelj magadhoz, nem leszek mindig pici” típusú posztok arról szólnak hogy a gyereknek pici korában kell megadni az érzelmi biztonságot, akkor kell érzelmileg és fizikailag elérhetőnek lennünk számára. Illetve ahogy nő a gyerek úgy önállósodik és nem fogja igényelni annyira az ölelgetést. Viszont amit akkor kapott, az beépül.

A “nem lesz nagyobb a tüdőm, attól, hogy sírok” poszt meg azoknak szól akik tudatosan sírni hagyják a babájukat. Azoknak próbál elég bena módon üzenni, hogy káros amit csinálnak. Nem azoknak szól, akik ott vannak, mindent megpróbálnak és ennek ellenére sír a babájuk.

dec. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
Mi van? Nem, nem láttam ilyen posztokat, és nem is értem miért lenne ez direkt bűntudat keltésre alkalmas. Azt sem vágom, hogy neked miért van bűntudatot. Sírt, mert valami baja volt, te meg próbáltál segíteni neki a legjobb tudásod szerint. Ahogy kiveszem a szavaidból, arról sincs fogalmad, hogy mit takar a sírni hagyás, amire az általad említett poszt(ok) utalhatnak. Elarulom, nem erről ami veletek történt.
dec. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok ilyen poszt jön szembe velem, de megértelek. Nekem a ne tedd külön ágyba meg együtt kell aludni posztoktól lesz bűntudatom. Pedig tudom hogy a mi családunknak így könnyebb..
dec. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
#3 Azt értem miről szól a poszt. Azt nem értem, hogy mi vezérli azt, aki posztolja. Gondolom van annyi érzelmi intelligenciája, hogy aki ezzel nem ért egyet, az úgysem változtat emiatt, aki meg egyetért vele, de nem biztos benne, hogy jól csinálta vagy van egy enyhe depressziója is, annak meg hozzám hasonlóan rosszabb lesz, ami miatt kevésbé jól tudja ellátni a babáját.
dec. 5. 08:27
 7/30 A kérdező kommentje:
Érzelmi intelligenciája, hogy belássa
dec. 5. 08:27
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
Ha ezek a posztok ilyen hatással vannak rád, el kell gondolkodni szakember segítségén.
dec. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
#2 Vezettem applikációban, ami összeadta. Napi 6 órát evett+cicin alvás. Kb. 1,5-2 óránként.
dec. 5. 08:29
 10/30 anonim ***** válasza:
87%
Tehát senki ne írjon le semmit, mert tuti hogy van valahol a világban egy lelkileg sérült ember, akit pont az triggerel, amit ő leírt... Próbáljunk meg inkább a realitások talaján maradni, és ne támasszunk irreális elvárásokat a világ felé. Ha téged bántanak az ilyen posztok 5 hónappal a szülés után, akkor érdemes foglalkozni a jelenséggel. Mármint menj el szakemberhez, beszéljétek át az első napokat, heteket.
dec. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!