Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak neki saját gyereket ?

Vállaljak neki saját gyereket ?

Figyelt kérdés
Sziasztok kicsit nehéz röviden összefoglalni amit kérdezni szeretnék de belevágok. Nos az lenne a kérdésem hogy szüljek még egy gyereket vagy sem? Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan döntött? A helyzet az hogy a férjem akivel 2 év együttélés után házasodtunk össze gyereket szeretne.Jelenleg nekem van egy 7 éves lányom az első házasságomból akit a férjem elfogadott és jól kijönnek egymással. A gyereket az apja nem látogatja , lelépett mikor kicsi volt és nem tartjuk a kapcsolatot. A helyzet az hogy eddig nagyon sokat dolgoztam azért hogy egyedül tudjam nevelni a lányom és a ház összes költségeit én álltam ameddig a szüleimnél laktam a gyerekkel . Cserébe ők vigyáztak rá ameddig én munkában voltam. Jelenleg 2 hónapja nem dolgozok ugyanis elköltözünk a férjem saját házába. Költözés után új iskolába irattam a kislányom és kiderült hogy terhes vagyok. Nem sokáig tartott az öröm hír ,8 hetesen spontán vetélésem volt. Ez októberben történt. Akkor meg úgy éreztem szeretnék még egy gyereket. Amióta elment a baba azóta már úgy érzem hogy nem igazán szeretnék újra terhes lenni. Elgondolkodtam azon is hogy ha véletlenül történik valami köztünk és szétmegyünk akkor mit csinálok meg egy gyerekkel? A lányomat is nehéz azért így nevelni. Szereti a férjem de akkor sem az apja. Viszont őtet sem foszthatom meg attól hogy saját gyereke legyen mert nagyon szeretné hogy gyerekünk legyen. Mit tegyek ebben a helyzetben? Mi lehet az oka hogy ennyire bizonytalan vagyok? És azt is mondta ha nem akarok gyereket akkor kénytelen leszek elnézni a szomorúságát. Úgy érzem ha nem szülök neki akkor nem lesz boldog csak így velünk. Mit mondjak neki? Nagyon elszomorít ez a dolog ,nem igazán akarom.

#Szüljek gyereket?
2023. dec. 6. 11:56
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látom sehol, hogy mit beszéltek meg házasság előtt, pedig most direkt elolvastam újra, amit a kérdező írt.
2023. dec. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
91%
A ferjemnek van egy fia az elozo kapcsolatabol. Ha azt mondta volna, o se hazasodni, se meg egy gyereket nem akar, szakitottam volna vele. Ebben nincs kompromisszum, egyik fel sem mondhat le a vagyarol, de nem is lehet raeroltetni a masikra. Ha te nem akarsz gyereket, most valjatok el, o meg talalhat olyat aki akar, te meg olyat aki nem.
2023. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
19%

#22! Én is azt írtam, hogy NEM ÍRTA, hogy megbeszélték volna. Ha nem, az mindkettőjük hibája. De mivel a meglévő gyerek apja le se sz@rja a gyereket, valószínűsíthető, hogy ott meg a pasi nem akart. Így a sztoriban a kérdező az egyetlen szereplő, akiről tudható, hogy már legalább másodszorra van úgy kapcsolatban, hogy nem egyeznek a jövőre vonatkozó, gyerekkel kapcsolatos tervek. Szóval nem tartom jogosnak, hogy a férjét kéne szidni.

#21

2023. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"De mivel a meglévő gyerek apja le se sz@rja a gyereket, valószínűsíthető, hogy ott meg a pasi nem akart"


Ezt azért elég merész megálmodni. A férfiak elég kiszámíthatatlanok, ha a gyerekvállalásról van szó, megbánják, ha van, ha nincs. Mivel nekik nem akkora felelősség, nem kell annyira komolyan meggondolni.


A férjet egyedül abban szidom, hogy manipulatív. Én ilyen szülőkkel nőttem fel, akik szinte ugyanezeket játszották. Nézd, rosszul vagyok, nézd, fáj a szívem, nézd, szomorú vagyok. Azért a gyerekvállalás kicsit komolyabb annál, hogy kizsaroljam a másikból, nem?


Ha nem beszélték meg előre, az mindkettejük hibája.


De a kérdező jól írta: ő vállalná a gyereket a férjének. Az övé lenne a felelősség.


És visszaszívok mindent, ha a férj otthon maradna babázni.

2023. dec. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
50%

#25! Persze, abban igazad van, hogy a pasiknak könnyebb. De nehogy már csak az a pasi akarhasson gyereket, aki otthon marad a nő helyett. A kulcs a megbeszélés. Ha nem beszélték meg, együtt se kéne lenniük. Azt nem lehet tudni, hogy a férj mit kezdene egy csecsemővel, de azt azért le lehet szűrni, kb.milyen apa lenne, hisz már nevel egy gyereket. Ha annyira sz@r, minek ment hozzá?

"Mivel nekik nem akkora felelősség, nem kell annyira komolyan meggondolni."

Ezek szerint a nőnek jobban meg kell. Nem menjünk már el amellett, hogy már VOLT terhes. Akkor nagyon meggondolhatta. Ha annyira nem akart, hogy esett teherbe? Mi lett volna, ha megszületik? Utána szól, hogy ja, amúgy én nem akartam, maradj otthon vele te?

#24

2023. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

neked kell tudni. ha itt mindenki azt mondja szülj akkor szülsz vagy forditva .

te életed ti életetek ezt neked kell tudnod /tudnotok.

2023. dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
36%

"De nehogy már csak az a pasi akarhasson gyereket, aki otthon marad a nő helyett"


Nézd, engem ebben nem lehet meggyőzni. Ha egy nő mondaná azt, hogy gyereket akar, de szülés után 6 héttel vissza akar menni dolgozni, néznék egy sort, hogy tuti gyereket akar? Férfiakkal ugyanígy vagyok. Nagyon könnyű gyereket akarni úgy, hogy semmi dolgod vele. Mint mikor az ötéves kutyát akar, amivel majd anyuka fog érdemben foglalkozni.


Az nem fair, hogy "gyereket akarok, ezért a te életed forduljon fel fenekestül".

2023. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

#27! Jó, hát én nem vagyok feminista.

Simán otthon maradhat a pasi a gyerekkel, ha úgy beszélték meg és ezzel mindkét fél elégedett. De a természet úgy alakította, hogy eleinte a nő maradjon otthon. A nő hordja ki és a nő tud szoptatni. Ez a természetes. Úgy, minthogy bárkinek lehet szőke haja, bizonyos területeken mégse születnek természetes szőkék. Hülyeség fennakadni azon, ha valaki nem akarja felcserélni a természetes szerepeket. (6hetesen az apuka egyébként GYED-et se kaphat Magyarországon, tehát nem is logikus direkt az anyagilag is kedvezőtlenebb megoldást választani.)

"Az nem fair, hogy "gyereket akarok, ezért a te életed forduljon fel fenekestül".

Az nem. Ezért, ha nem akar gyereket, olyan pasit kell választani, aki szintén nem akar. Nincs ezzel semmi probléma.

2023. dec. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
48%

8-as: azért mert lehetetlen egyetlen fizetésből fenntartani egy gyereket.

300k a fizum, 120k a garzon albérlet, 25k a rezsi, 25k havonta egyszer tankolni. Marad 130k egy hónapra kettőnknek, és akkor kell pelenka, kell ruha, kell kaja nekem (mennyibe kerül egy heti bevásárlás??).

Teljesen esélytelen a dolog.

Ki a franc tud egyedül vállalni gyereket, tejesen önerőből?

Öngyilkosság, ilyen logikával tényleg kihalna az emberiség.

2023. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
27%
Csakis akkro szülj, ha TE egyedül! el tudsz látni hármat. Máskülönben ne.
dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!