Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak neki saját gyereket ?

Vállaljak neki saját gyereket ?

Figyelt kérdés
Sziasztok kicsit nehéz röviden összefoglalni amit kérdezni szeretnék de belevágok. Nos az lenne a kérdésem hogy szüljek még egy gyereket vagy sem? Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan döntött? A helyzet az hogy a férjem akivel 2 év együttélés után házasodtunk össze gyereket szeretne.Jelenleg nekem van egy 7 éves lányom az első házasságomból akit a férjem elfogadott és jól kijönnek egymással. A gyereket az apja nem látogatja , lelépett mikor kicsi volt és nem tartjuk a kapcsolatot. A helyzet az hogy eddig nagyon sokat dolgoztam azért hogy egyedül tudjam nevelni a lányom és a ház összes költségeit én álltam ameddig a szüleimnél laktam a gyerekkel . Cserébe ők vigyáztak rá ameddig én munkában voltam. Jelenleg 2 hónapja nem dolgozok ugyanis elköltözünk a férjem saját házába. Költözés után új iskolába irattam a kislányom és kiderült hogy terhes vagyok. Nem sokáig tartott az öröm hír ,8 hetesen spontán vetélésem volt. Ez októberben történt. Akkor meg úgy éreztem szeretnék még egy gyereket. Amióta elment a baba azóta már úgy érzem hogy nem igazán szeretnék újra terhes lenni. Elgondolkodtam azon is hogy ha véletlenül történik valami köztünk és szétmegyünk akkor mit csinálok meg egy gyerekkel? A lányomat is nehéz azért így nevelni. Szereti a férjem de akkor sem az apja. Viszont őtet sem foszthatom meg attól hogy saját gyereke legyen mert nagyon szeretné hogy gyerekünk legyen. Mit tegyek ebben a helyzetben? Mi lehet az oka hogy ennyire bizonytalan vagyok? És azt is mondta ha nem akarok gyereket akkor kénytelen leszek elnézni a szomorúságát. Úgy érzem ha nem szülök neki akkor nem lesz boldog csak így velünk. Mit mondjak neki? Nagyon elszomorít ez a dolog ,nem igazán akarom.

#Szüljek gyereket?
2023. dec. 6. 11:56
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
33%

Gondolom ti 30+ osok vagytok! Mert neked már van egy 7éves gyereked!

Nem rosszindulatból de nagyanyám nekem azt mondta hogy nősüljek meg minél hamarabb mert 30 felett már csak elvált nőt találok gyerekkel!

Ami nem feltétlen gond, csak hát na...

A lényeg hogy a férfi úgymond 40évesen is tud gyereket csinálni...

Nálatok ez a helyzet gondolom hogy veled van neveli a gyereked oké szép dolog! De szeretne egy közös, sajátot is! Ami nem meglepő!

Neked meg már van! Neked nem olyan "fontos" ez rajtad múlik megbízol e benne annyira hogy bevállalsz egy közös gyereket még!

De semmi kép sem a férfi tehet róla!

2023. dec. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
89%
Esküvő előtt nem kellett volna ezt a gyerek-dolgot, legalább magadban tisztázni?
2023. dec. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
87%

Hát igen, gondolom a férfi esküvő előtt sem titkolta, hogy saját gyereket akar.

Ha te akkor erre igent mondtál, akkor nem kicsit átb...od a fejét, ha most mégsem szülsz.

Ha te akkor erre nemet mondtál vagy bizonytalan voltál, akkor nem kellett volna összeházasodnotok.

2023. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
84%

"A pasi egyelőre egy idegen pasas gyerekét neveli."


Senki nem kötelezte rá.

2023. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
19%
Annyira imádom, hogy még mindig ott tartanak sokan, mintha állatok lennénk, és a hímek a génállományukra veszélyes akadályozó tényezőként szemlélnék más hímek utódait, amiket el kell távolítani a nősténytől. Azért jobb helyeken, ahol az emberek tényleg azok és nem állatok, nincs a gyerekre írva, hogy "más spermájából lett". Hanem azé, aki neveli, ugyanúgy van szeretve és nevelve, és ő is őket tekinti a szüleinek, nem a génjei határozzák meg. Aki nem képes idáig eljutni, és köti az ebet a karóhoz, hogy márpedig neki SAJÁT gyerek kell, mert az ő vére, az ő tulajdona, azzal szóba se állnék...
2023. dec. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
97%

#15! Persze, hogy nem kötelezte, de akart sajátot is. Nem írta a Kérdező, hogy erről beszéltek-e, de mivel már volt egy terhessége tőle, feltételezem, hogy nem a gólya hozta, tehát tudott róla. Na most, ha a hallgatólagos egyezség úgy szólt, hogy nevelem a gyereked, de közöset is vállalunk, akkor a pasi most joggal mondhatná, hogy mivel megszegted az egyezséget, nem nevelem tovább más gyerekét, hanem vállalok sajátot mással. Ehhez képest ő nem is ezt mondta, csak hogy szomorú lesz, ami tök érthető és le van hordva minden aljas bántalmazónak a közvélekedés szerint. Ugyan miért? Jelen állás szerint a kérdező b.szta át őt, nem fordítva.

(Nő vagyok, mielőtt még...)

#14

2023. dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
58%
Már maga a kérdés is de beteg.... Szóval ebben a történetben csak te vállalsz gyereket, hogy ő el tudja mondani, hogy neki is van sajátja? Az azért megvan, hogy egy gyerek az nem a ti kis játékszeretek, aki a kapcsolatotok érdekében jön a világra?
2023. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%

Nem korrekt a férjeddel szemben, hogy miután már elvett, meggondolod magad. Tudtad, hogy vágyik saját gyermekre. Akkor minek mentél hozzá?


Az csak nekem szúr szemet a történetben, hogy a kérdezőt meg jól kihasználták a szülei? Elküldték dolgozni, fizettették vele a költségeket, amíg ők jót babáztak otthon az unokával. Szép kis csapat!

2023. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
25%

"ha a hallgatólagos egyezség úgy szólt"


Ezt úgy érted, hogy az egyik feltételezte ezt, a másik azt, de nem volt kimondva semmi?

2023. dec. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

#20!Nem. Úgy értem, hogy nem mondta azt a pasi, hogy figyelj, akkor vagyok hajlandó nevelni más gyerekét, ha vállalunk közöset is, de nevelte a gyerekét És megbeszélték, hogy lesz közös is.

#17

2023. dec. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!