Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kaphatnék GYES-t? Nem...

Hogy kaphatnék GYES-t? Nem azt a 20 ezet ft körülit, hanem tisztességes összeget.

Figyelt kérdés
Nappalin tanulok az egyetemen, jövőre végzek és akkor szeretnénk kisbabát a párommal. Munkaviszonyom hivatalosan nincs, a családi vállalkozás(BT)-ben benne vagyok, de csak névlegesen, nem dolgoztam benne soha. Ha jól tudom 2 év munkaviszony kell, hogy a fizetés 70%-át megadják.
2010. okt. 21. 13:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
az a gyed!
2010. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A huszonx ezer amit írtál az a gyes, ez egy fix összeg, ez sosem lesz tisztességes összeg :) Amire te gondolsz az a gyed. Ahhoz hogy ezt megkapd bizonyos feltételeknek teljesülniük kell, ennek simán utána tudsz nézni a törvénykönyvben is.
2010. okt. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

GYED-hez én úgy tudom, hogy legalább egy év munkaviszony kell, hogy egyáltalán jogosult legyél rá, annyi ideig kapod, ameddig dolgoztál, de maximum 2 évig. Utána egy évig jár GYES.


Ha nem mész dolgozni, nem fogsz gyedet kapni sehogy se. Én már hívtam ezügyben az illetékes hatóságot, azt mondták, hogy egyetem alatti TB-jogviszony olyan, hogy ellátást kapunk ingyen, de juttatásokra (pl. táppénz, gyed) nem jogosít fel.


Szóval sorry, muszáj lesz dolgozni valahol, ha gyedet akarsz. /Amúgy énis ilyen gány helyzetben vagyok, júliusban végeztem az egyetemen, munkát nem találok, hibába pályázok, viszont babát szeretnénk már mi is, de könyörgöm, gyesre, meg egy fizura...?/

2010. okt. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
a családi bt-be be vagy jelentve? minimálbérre? legalább két éve folyamatosan? mint vállalkozó vagy mint alkalmazott? a szülésig is be leszel jelentve? légyszi, pontosabban fogalmazz.
2010. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Dolgozz tisztességesen aztán kapsz tisztességes gyedet.

A gyest meg örüljünk hogy van. Máshol ennyi sincs. Ha nem tetszik lehet menni dolgozni. Basszus ilyen a magyar. Ha danak valamit az sem jó, ha nem adnak az sem. Inkább értékelni kellne ami van.

2010. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%
13:56-nál a pont!
2010. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Utolsónak: ahhoz hogy tisztességes munkát kapjak, ahol tisztességesen dolgozhatok, tisztességesen tanulok MOST. Szóval nem ilyen a magyar ember, örülök annak is, ami van, de ha már van lehetőség többre, miért ne!!!???
2010. okt. 21. 14:05
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
majd ha lesz kis időd a visszavágás közben, akkor nekem is válaszoljál, hogy tudjak érdemi választ adni...
2010. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Ahhoz, hogy gyedet kapj, az egyetem után még legalább 185 napot kell dolgoznod, hogy jogosult legyél tgyásra, és gyedre.

Ezen kívül még a gyedhez az is kell, hogy az igényléskor legyen meg a munkaviszony (vagy valamilyen biztosítotti jogviszony - a magad után fizetett tb nem tartozik ide), a tgyás hoz meg az kell, hogy szüléskor, vagy szülést megelőzően 42 napon belül még legyen munkaviszony.


Ha a családi bt-be be vagy jelentve, akkor az munkaviszonynak számít. Ha csak tag vagy, az semminek nem számít.


A legegyszerűbb, hogy menj keress munkát, és ha találtál, akkor kezdjetek el dolgozni a babán. Mire kiderül, hogy terhes vagy, túl vagy a próbaidőn, és dolgozhatsz még pár hónapot, és meglesz a munkaviszony.

2010. okt. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
Ma 13.36, fogalmam sincs, hol kértél felvilágosítást, de nagyon rosszul tudják. Ugyanis a nappali tagozaton végzett tanulmányok idejéből a tgyáshoz, gyedhez szükséges 365 napba 180 beleszámít. Vagyis a felét már letudtad azzal, hogy suliba jártál.
2010. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!