Engedtétek volna?

Figyelt kérdés

Anyósom azt kérte karácsonyra, hogy hagy posztoljon képeket a babáról. A születéséről van kint kép (ami miatta lett osztható), de én azt gondoltam, hogy a következő poszt a 18. születésnapján lesz. Akivel nem vagyok olyan jóban, hogy amúgy privátban elküldjem neki, annak nem is kell róla tudnia alapon.


Én tudom hogyan döntöttem. Te hogy döntöttél volna. (Ha érdekes, akkor anyósom próbál jó anyós lenni, de sok hasonló dolog miatt azért heti szintűek a súrlódások. A férjemnek mindegy, ő bármelyikünkhöz alkalmazkodik, most nem tudja kihez).


dec. 24. 08:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Nem engedném.
dec. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%
Én sem engedtem volna. Amúgy megértem, ha valaki posztol, de én nem szeretném viszontlátni a gyermekemet az interneten. Egyébként kicsit nevetséges ezt kérni karácsonyra.
dec. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
#2 Ez nyilván inkább ilyen lélekfacsarás, hogy egy nappal karácsony előtt ezt kéri a férjemtől üzenetben. Addigra megvan az ajándéka amúgyis.
dec. 24. 08:25
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Alapvetően én se posztolok a gyerekemről semmit, viszont ha ez olyan fontos neki, akkor egy kompromisszumos megoldást felajánlottam volna. Pl, hogy áll náluk a karácsonyfa előtt, azt nézi, és hátulról van fotózva. A gyerek is rajta van, örülhet a mama, mégse látszik a gyerek arca. Ha ez nem felelne meg neki, akkor így járt. De ez csak én vagyok. Ha te úgy döntöttél, hogy ennyi se fér bele, akkor azt illik mindenkinek tiszteletben tartania.
dec. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Engem meg se kérdezett az anyósom egyszer sem, amikor képet rakott ki... 🤷🏼‍♀️
dec. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%
Engem nem erdekelne, hogy karácsony alkalmából semmi mast nem akar, csak szerepelni az ismerősei előtt a fb-on. Szánalmas. Kiröhögném.
dec. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
62%
Nem engedném, nem is engedném. Az én anyósom is ilyen lelki terrorista, de abban állapodtunk meg, hogy azt a képet, amit mi kiteszünk róla, azt kiteheti ő is. A születéses képén se látszik az arca, csak a kezecskéje, meg van kint olyan, amin a babakocsiban fekszik, csak a cipője látszik. Ebből választhatott, mit oszt meg. Szerencsére megértette, miért nem akarjuk. A másik unokáról (a férjem unokaöccséről) se posztolt világba, de azért róla elég gáz képeket is kirakott, úgyhogy mikor én is lelki terrorba tettem, hogy szegény gyereket emiatt fogják csúfolni, megértette, mi van.
dec. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
14%
Őszintén mi értelme? Kap 30kommentet, hogy szép baba meg boldog karácsonyt... Sose értettem. Én is a születéséről raktam ki, ennyit hadd büszkélkedjek vele de több felesleges. Én megmondtam, hogy nem rakhatnak ki képet, max ha megkérdezik előtte és az se mindegy milyet.
dec. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%

Ha ennyire ez a vágya, akkor egy leegyeztetett képet engednék, engem nem zavar és jobb ez így, minthogy kvázi szó nélkül kiokádjon mindent facebookra. Sajnos sok az ilyen. Megbeszélném vele, hogy nem lesz ez így húsvétkor is, mert szülinapon, névnapon, mindig. Ez az egy, kész, pont.

Egyébként szerencsére nálunk a nagyszülők tojnak a facebookra. Anyukámnak van, de soha nem posztol semmit, nem érdekli a lájk vadászat. Tudom, hogy pl. a 80 éves keresztanyukájának szokott (igen, nyomja az okostelefont) néha 1-2 képet küldeni a kislányunkról, de ez sem zavar. Amíg "szabályozott keretek között", a tudtommal csinálja, addig oké. Nem csak az én gyerekem, az ő unokája is. Bízom benne annyira, hogy feltudja mérni a veszélyeit és megértem, hogy ő is szereti megmutatni az unokája egy-egy fotóját az ismerősi körben (nem facebookon megosztva). Én valahogy így igyekszem hozzáállni.

dec. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
66%

Egy sima képet igen, miért ne.

De mindenki maga tudja.

dec. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!