Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg nem lehetek így boldog?

Tényleg nem lehetek így boldog?

Figyelt kérdés

Én nem szeretnek gyereket. Szerencsére a szüleim úgy vannak vele, hogy ha szülök akkor ne más miatt szüljek, hanem azért mert szeretnék. Nem zárom ki a lehetőséget, hogy majd valamikor lesz de most biztosan nem. Abból is kiindulva, hogy 1 éve már nincsen kapcsolatom(az akkori párommal is meg tudtuk beszélni, ugyanis ő nem akart gyereket). Viszont így az ünnepek miatt egyre többet találkozom a rokonokkal. Van egy rokonom aki egy nagyon kedves ember, segít ahol tud, viszont amikor megkérdezte tőlem, hogy mikor szeretnék gyereket én elmondtam neki, hogy " ha találok magamnak egy olyan párt akivel el tudom képzelni az életem és szeret ahogy vagyok akkor talán lesz, de én inkább affelé hajlok, hogy nem lesz" Erre az volt a válasza,hogy "Én egy anyatipusú embernek látlak.Biztos vagyok benne, hogy találsz magadnak egy olyan párt aki tud szeretni. Milyen nagy öröm a gyerek stb" Én közöltem vele, hogy "én értem,hogy szeretnéd, hogy boldog legyek, de szerintem gyerek nélkül is lehet olyan boldog valaki, mint gyerekkel" Ekkor mondta azt, hogy "az az ember aki nem vállal gyermeket az majd lehet később fogja megbánni, majd amikor idős korára egyedül lesz" Erre pedig azt mondtam, "hogy egyedül is lehet boldog az ember, ha van valami hobbija amit csinálhat vagy van egy kisállata" Erre már csak az volt a válasz, hogy szerinte az nem teljes boldogság. Végül apukám húzott ki a helyzetből,mert megkérdezte a rokonomat, hogy a mostani időben szokott e horgászni.


Én értem, hogy aggódik miattam, hogy nem leszek boldog de én még mindig tartom magam ahhoz, hogy gyermek nélkül is lehet boldog az ember ugyanannyira, mint gyermekkel. Itt tegyük hozzá, hogy nincsen bajom a gyerekekkel. Unokatestvéremnek nemsoká lesz kisbabájuk és én teljesen tudok nekik örülni. Jó látni, hogy a gyermek szeretetben fog felnőni. Boldog vagyok az örömüknek.


Nektek mi a véleményetek erről?



dec. 24. 21:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátnőm nagyon nem akar gyereket, én teljesen megértem, ő és a párja is maximálisan boldogok, teljes az életük. Viszont ezt már ő is megkapta, hogy pedig ő anyatípus, pedig nem, nem az. És szerencsére tudja is magáról.
dec. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 1Léna ***** válasza:
0%

Nem írtad, hogy mennyi idős vagy.

A biológiai óra ketyeg. Ha nem tudod elképzelni az életet gyerekkel akkor lehet, hogy nem is lesz gyermeked. A döntés a te kezedben van, de a hozzátartozóid meg tették a maguk részét, így ha a döntésedet több év múlva megbánnád, akkor már csak magaddal kell elszámolnod miatta.

Igen talán lehetsz boldog gyermek nélkül is de ha vállalsz gyermeket akkor arra is van esélyed, hogy a boldogságod hatványozódjon. Velem ez az utóbbi történik éppen.

dec. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

szerintem trollkérdés, de ha mégse:

Csak a szokásos mantra. Nem akarsz, egyik érv, amit az idióta belep/fázók fel tudnak hozni, hogy gyerek nélkül nem lehetsz boldog. Aki ezt így előadja, azt ignorálhatod is, mert csak annyi esze van

dec. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem trollkérdés. Nem is értem honnan jött ez. Ha esetleg azért gondolod, hogy trollkérdés, mert túlságosan is hosszú, akkor szeretném elmondani, hogy egyszerűen ez azért van mert szerettem volna ha teljes egészében le tudjam vázolni a helyzetet.
dec. 25. 23:12
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Pl én meg gyerekkel nem tudnék boldog lenni, mert nem bírom őket hosszútávon elviselni. Elfogadom, hogy másnak ez az élete, de nem értem miért kell győzködniük, hogy én sem lehetek boldog máshogy. Egyáltalán honnan tudja más, hogy én mitől vagyok boldog? Nekem pl soha eszembe sem jutott, hogy gyerekem legyen, egyszerűen távol áll tőlem az egész, amivel jár. Annyi minden van az életben, ami érdekel és amire így is kevés idő jut munka mellett.
dec. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk nálam, aki elkezdi nem magyarázkodok, hanem visszakérdezek: bocs, de mi közöd a nemi életemhez? Semmi, lapozzunk.
dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!