Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyke gyerekekre miért kell...

Egyke gyerekekre miért kell állandóan beszólni? Egy gyerekes szülők, te is kapjátok ezt?

Figyelt kérdés
Van egy ovis gyerekem, aki nyilván sokszor dacos, a kicsi gyerekeket 2-3 évesek annyira nem kedveli legalábbis úgy értve hogy szívesebbe játszik a maga korosztályaval, 6-7 évesek. Múltkor egy baráti párnál voltunk, ahol a kicsi fiú tönkretette az enyém játékát, aki sírt, erre beszólt 3 gyereks anyuka, hogy látszik, hogy nincs tesód. Aztán karácsonykor rokonoknál ugyanez, 2 gyerekes sógornő beszólt mikor valamit nem akart odaadni a gyerekem az övének, mert hogy azt ő kapta, ő is mondta hogy hát látszik hogy egyke vagy. Ez nekem annyira idegesítő, 4 éve közösségbe jár, vannak rokon barát gyerekek, stb. Felnőttként se tetszik, ha valaki tönkreteszi a dolgainkat vagy elveszi, nem?? Miért kell egy alig 6 évest ezzel a tesó dumával nyomasztani? Akinek tesója van sose hisztizik? Hát látom sokszor ölik egymást a tesók, az mivel jobb?
dec. 28. 01:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem 2 testvérem van, mégis mikor jött az unokatestvérem nálunk, előtte eldugtam az összes játékom mert minden Barbinak kitekerte a nyakát😂 De a testvéreimmel sem osztottam meg annyira semmit, annyi hogy nem is kellett, mert fiúk, meg én 6-8 évvel fiatalabb vagyok, úgyhogy más volt az érdeklődési körünk.
dec. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem két gyerekem van, mégis világháború megy időnként egy-egy játékért. Mondjuk úgy egyfolytában. Bármit, csak szívhassák egymás vérét, még a kaját is képesek elenni egymás elől, mintha nem lenne több.

Bunkóság ilyet mondani a gyereknek, hiszen nem tehet róla, hogy egyke. Még ha amúgy valóban meg is látszik. Egyértelmű a különbség, én is látom magamon is (egyke vagyok), meg a nagyobb gyerekem egyke pajtásán is. Egy kicsit rosszindulatúnak látom, ha ez a sírás miatt van emlegetve. Bármelyik gyerek képes sírni a játékáért, az meg nem dicsekvésre méltó, ha egy gyerek már hozzászokott, hogy elveszik tőle.

Szerintem nyugodtan válaszolhatnál finomabban valami frappánsat, vagy pl. amit ide is írtál, hogy azért látod őket hisztizni eleget.

dec. 28. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is megy a beszólás, pedig még csak 3 éves a lányom, tehát ha lenne kistestvére, sem lenne nagyobb gyakorlata az osztozkodásban. Sőt, mi tesómmal folyamatosan nyúztuk egymást, nekem ez nem hiányzik :)
dec. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

A gyereknevelésbe mindig beleszólnak a segíteni akaró, okos emberek körülöttünk. Ez sosem változik.

Nekem kettő van, mikor a nagy ovis lett, akkor született a kicsi. Mire a kicsi is oviba került, megtanultak együtt játszani és az idő felében sikerül is. A másikban meg visítás megy.

Amikor a kisebb született és pár héttel a szülés után jól voltam, máris jött a "harmadik mikor lesz?" mantra. Állandóan ez ment, én meg ismételgettem, amíg el nem fáradtam.

-De szépek a gyerekek, mikor jön a következő?

-Tőlem biztos nem, ennyi elég.

-De olyan jól bírod.

-Akkor szülj te és neveld fel őket saját pénzből.

-Jó, csak mondtam...

dec. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 gyerek van. 2 és 4 évesek. A kicsi iszonyú irigy, így dolyton ölik egymást.

Én meg azt kapom folyamat, hogy minek kellett 2 gyerek, folyamat csak veszekednek.

dec. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Tőlem fejre is állhat bárki, akkor sem lesz második gyerekünk. Nekem és a férjemnek is pokoli kapcsolatunk van a testvéreinkkel, az ellenségemnek nem kívánok testvért, nem, hogy a gyerekemnek.
dec. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk én itt helyre tettem azt, aki beszólt a gyerekemnek, és nem érdekelt, ha megsértődik. Most várjuk a tesót, 5 éves lesz a nagy. Imádja a kicsiket, alig várja.

Lesz súrlódás, ebben biztos vagyok, de megoldjuk.

dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Nekem két gyerekem van és sosem szólnék be ilyet senkinek, de azért sokszor megjegyzem én is magamban, hogy "egyke". Valljuk be az esetek nagy százalékában látszik nem csak egy gyereken, felnőttön is, hogy "egyedül" nőtt fel. Akinek nem inge, persze ne vegye magára. Mindenesetre az, hogy egy gyerek hisztizik, vagy félti a játékát, az alap gyerek tulajdonság. Én pl. marha irigy vagyok a cuccaimra és lelkibeteg leszek attól is, ha a gyerekeim játékát teszi tönkre valaki, pedig van tesóm. :D
dec. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van testvérem és két fiam van, és szerintem meg utolsó tahó bunkóság direkt tönkretenni valaki másnak a holmiját. Baleset előfordul, de itt nem ez történt. Soha nem tettem tönkre a testvérem holmiját szánt szándékkal, és ő sem az enyémet, pedig nem voltunk világra szóló haverok kicsinek. Csak az anyánk megtanította, hogy vigyázunk a dolgainkra.

Nekem attól is kiég az agyam, amikor a tomboló gyerekre rálegyintenek, hogy a fiúk ilyenek. Az én fiaim mégis képesek normális ember módjára játszani, és nem abban lelni az örömüket, hogy pusztítanak... szóval ez nem egykeség, csak parasztok a rokonaid.

dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért volt gonosz ez a megjegyzés, mert azt sugallta a gyereknek és neked, hogy szégyellnie kell magát, amiért védi a határait, ráadásul, ahogy írták, nem is tehet róla, hogy egyke, és amúgy ez nem is szégyellni való dolog. Tudom, hogy ilyenkor lefagynak az ember, de készülj fel legközelebbre, hogy visszaszólj, ebből fogja látni a te gyereked is, hogy joga van megvédenie a határait.
dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!