Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfiként hány évesen egészség...

Férfiként hány évesen egészséges még belevágni a családalapításba? Idén leszek 38. Úgy tudom nem csak a nők, de a férfiak nemzőképessége is romlik 35 felett. Hány évem van még?

Figyelt kérdés

jan. 16. 09:48
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
86%

Nem lehet, így kijelenteni, hogy ha 35 felett vagy akkor felejtsd el a gyereket. Szerintem ez nem fekete fehér. Lehet 50 éves beteg szülőd és 80 éves beteg szülőd. Pl férjemnél már 50 éves korában beteg volt az apja parkinzonos és a demencia is sokkal korábban jött. Pedig 50 éves kor még szerintem nem öreg. És nagyapám meg 60 éves korában hozott össze véletlen az élettársával gyereket. A gyerek azóta elvégezte a főiskolát az apja a nagyapám 2 éve halt meg szívrohamban. Az utolsó pillanatig aktív életet élt. Persze ez nem egy mindennapos eset, de ezzel azt akarom elmondani, hogy ez szürke zóna és nem fekete fehér. Mi is a férjemmel már nagyon rég akartunk gyereket nem jött össze csak lombikkal. 38 voltam én ő pedig 45 mire végre sikerült.

Mamám már 90 éves lesz idén és még mindig aktív attól eltekintve, hogy a hideg időben fájnak az izületei.

Azt mondom kérdező, hogy ha megtalálod az igazit és úgy érzed akarod és szeretnéd a gyermeket vágjatok bele ha 37 is leszel. Hülyeségnek tartom ezt a 35 túl már ne akarj semmit és ásd el magad..

jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

21-es köszönöm jó hallani ezeket. Nyilván ritka eset a tietek de mégis szép hallani hogy egy nő 38 évesen és egy férfi 45 évesen szülő tudott lenni.


Nagyon nem ideális és nagyon nem cél, én 35 akartam lenni amikor szülő leszek egy 30 éves társsal. Nem sikerült.


37 az nálam már kilőve.


Azt szabad kérdezni meddig próbálkoztatok míg összejött? Lombikkal sikerült vagy naturál?

jan. 16. 12:18
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

Felesleg ezen kattognod, hogy x idő felett a nő csak lombikkal vagy “naturál” segítségével lesz terhes, de komolyan…

Van példa arra is bőven, hogy valaki 30 alatt sem tud egyik féleképp sem terhes lenni, de olyan is aki 35 év felett meg spontán az lesz…

jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
23-as ez tény. Sőt először egy asszony kéne még az sincs. Azért érzem néha hogy kifutok az időből ha nem kapom össze magam!
jan. 16. 12:24
 25/47 anonim ***** válasza:
73%
Férjem 42 volt mikor született a fiunk, én 27. Most 4 éves elmúlt, aktív, szerető apuka. És lehet még szeretnénk később egyet. Nem tudom miben jobb egy 30 éves aki nem foglalkozik a gyerekével. Azt meg hogy ki meddig él nem lehet megjósolni. Nekünk tökéletes így.
jan. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

25-ös túl nagy a korkülönbség kettőtök között, generációs szakadék. De örülök a gyermekáldásnak.


Ahogy a Bibliában is meg van írva: szaporodjatok és sokasodjatok, hajtsátok uralmatok alá a földet!

jan. 16. 12:30
 27/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod előre, hogy a párodnak fog e menni egyből a teherbeesés, sok nő küzd ma ilyen olyan hormonális betegségekkel, és azáltal azzal, hogy nem esik teherbe. Ha eddig nem érezted ezt a kérdést olyan égetően sürgősnek, szerintem ne most kezdj el kapkodni. Nem mellesleg senki nem fog gyereket vállalni rögtön egy friss kapcsolatba. Neked így alakult az életed, törődj bele, készülj fel arra is, hogy lehet hogy már nem lesz gyereked. Pár éved még biztosan van arra, hogy legyen.
jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

27-es sajnos szomorúan konstatálom de igazad van. Nem lehet elkapkodni ezt és siettetni, akkor a nő kihasználva érzi magát. Fordítva is zavarna ha csak azért akarna velem lenni hogy gyereke legyen, fel kell készülnöm sajnos ahogy írod arra hogy örök agglegény és gyerek-nélküli leszek.


De talán ahogy írod még pár évem van, bár nem szeretnék idős apa lenni, de az biztos hogy későn érő típus vagyok én nem lettem volna jó apa 25-35 között, de 40 körül már látom magamat ebben. De valóban ez időigényes dolog és költséges is és egy stabil kapcsolatot is igényel. Rengeteg minden kell hozzá.


Ezért is mondják hogy a gyermek áldás hiszen nem mindenkinek sikerül pláne a mai modern világban ahol az emberek magányosak, zárkózottak és trendi az egyedüllét.


Trendi, kényelmes de 40-80 felett amikor csak magunkkal foglalkozunk szerintem egy elég szomorú élet valahol.

jan. 16. 12:34
 29/47 anonim ***** válasza:
73%

Egy csomó mindentől függ és az életnód is befolyásolja nyilván. Nöknél is van, aki még 45 évesen is simán bekapja a legyet és van, akinek 25 évesen sem megy.

Én 34 vagyok, a harmadik gyerekünket várom, könnyen megfogantak. A sógorom viszont alig tudott gyereket csinálni a feleségének, mert az életmódja miatt, annyira gáz volt a spermaképe, pedig nem sokkal idősebb a férjemnél. Diétára fogták, meg egészséges életmód, vitaminok és úgy jött össze nagy nehezen.

jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
29es de mit kell csinálni? Sajnos nem ismerem teljesen a dolgot. Van egy időszak a hónapban amikor csinálni kell? Vagy nem pontosan értem?
jan. 16. 12:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!