Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfiként hány évesen egészség...

Férfiként hány évesen egészséges még belevágni a családalapításba? Idén leszek 38. Úgy tudom nem csak a nők, de a férfiak nemzőképessége is romlik 35 felett. Hány évem van még?

Figyelt kérdés

jan. 16. 09:48
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

10-es ezek szerint 34 körül már csak lombikkal tud szülni a nő? Azt hittem 35ig még lehet természetes úton, vagy mégsem?


9-es: 13 év korkülönbség rengeteg nem szeretnék ekkora korkülönbséget, nem egészséges.

jan. 16. 10:41
 12/47 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor 100%-ra tudod mondani hogy elengednéd mert hogy nem ideális"


Nyilván nem tudom megmondani, mit tennék ebben a helyzetben, de attól még a véleményem marad. Lehet, én is rossz döntést hoznék, persze, de attól még minden tény ugyanaz maradna, ha nem is akarnék szembenézni vele.


Ugyanakkor, van itt egy másik probléma is, amivel láthatóan nem akarsz szembenézni: ha valaki 16-tól majd 40 éves koráig nem tud senkivel tartós, komoly kapcsolatot kialakítani, az is elgondolkodtató. Akkor miért 40 évesen sikerülne?


Lehet, hogy most belemész valamibe, csakhogy ne maradj egyedül és lehessen gyereked, aztán a gyerek 5 éves korában elváltok. Nem elég, hog kb. meghaltok 30-35 éves korára, még elvált szülők gyermeke is lesz.


Túlidealizálod a helyzeted sajnos.

jan. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
77%

"13 év korkülönbség rengeteg nem szeretnék ekkora korkülönbséget, nem egészséges."


Tehát párkapcsolatban egészségtelen a 3 év, apaságban nem az a 40+ év?

jan. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
61%

"10-es ezek szerint 34 körül már csak lombikkal tud szülni a nő? Azt hittem 35ig még lehet természetes úton, vagy mégsem?"


Jesszus, dehogy! 35 felett is lehet természetes úton megfoganni.

Valaki meg 20 évesen sem esik teherbe. Én 26 voltam, mikor próbálkozni kezdtünk...

jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
40%
Férfiként inkább onnan közelítsd meg, meddig tudsz aktív része lenni a gyerek életének és támogatni
jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

12-es látom ítélkezni könnyen megy. Nem mindenki ugyanabban az életfázisban találja meg a társát, és igen van aki 16-40 között 20-30 férfival/nővel volt, szerintem te meg azt idealizálod túl akik kapcsolatról kapcsolatra vándoroltak.


Mindegy is, szerintem nincs olyan hogy tökéletes szituáció, főleg a mai világban.

jan. 16. 11:31
 17/47 anonim ***** válasza:
41%

Én nem idealizáltam meg azt, aki 30 emberrel vab, azt se tartom normálisnak. A gyerekvállaláshoz csak egy emberrel kell komoly kapcsolatot kialakítani.


Ha 20-25 év alatt ez senkivel nem sikerül, akkor ott vannak lelki-mentális-emocionális problémák, amivel kapcsolatban felmerül a kérdés, vajon akkor a gyereknek mit tudna átadni az ember, ezt a példát?


Nyilván, aki benne van az aktuális helyzetben, az sosem fogja belátni, hogy valami nem oké nála, sosem fogja ezt elismerni magáról. Te sem, de attól még a problémák ott lesznek.


Mondjuk azt se értem, ha az elmúlt 20 évben nem találtál senkit, most hogy fogsz?

jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
47%

Én 3 hónapos terhes vagyok, a férjem 40 éves. Neked kell ezt érezni, nekem ez már nagyon az utolsó idő volt rá, de így hozta az élet, igaz én 31 vagyok.


Ismerek olyat férfit, akinek 50 évesen lett meg a 4. gyereke. Nem feltétlen követendő példa, de látod, ilyen is van. A te életed, te döntésed, neked a felelősséged.

jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

17-es: az emberek változnak, van aki képes hosszú ideig egyedül lenni van aki rászorul, van aki sokáig gyászol, van aki külföldön él és ott nem sikerül, van akinek X időszakban más a fókusz. Nem mondom hogy 100% hogy meg lesz az alap de azt sem hogy el kell vetni.


Sőt mondok még furábbat ami pl. nekem furcsa: együtt a pár, mindent IS átvészeltek 5-10-15-20 éve ( te jöttél a 20 évvel azért írom ezt is ), és aztán hirtelen VÉGE. Kiszerettek egymásból vagy bármi, anyagi különbségek, anyagi zűrök, családi gondok bármi.


Ők mivel vannak jobban bebiztosítva? Igen jobban alkalmazkodnak de lehet olyasfajta stressz itatta át az életüket ami olyan külsőt/belsőt eredményez ami a magamfajta régebb óta egyedül lévőket nem érinti.


Szóval mindkét oldalról vizsgálni kell. A válasz: nincs garancia. Ahogy nálatok sincs kapcsolatfüggőknél sincs.


Az életben csak a halál biztos.


Én azt gondolom hogy nekem még van pár évem, aztán én is feladom a családalapításra vonatkozó terveimet. De álmai mindenkinek lehetnek, ezt nem veheti el senki a másiktól és nem is szabad.

jan. 16. 11:41
 20/47 anonim ***** válasza:
63%
De ha ilyen határozott véleményed van erről, minek tetted fel a kérdést?
jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!