Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan influenszer anyuka,...

Van olyan influenszer anyuka, akit követsz? Van ennek pozitív része?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem lenne igényem ilyen tartalmakra, de közben, ha ajánlanak valakit mindig arra jutok, hogy ezek az "instamamik" nagyon károsak. Pl.egy barátnőm istenít egy anyukát, akinek már van egy 2 év körüli gyereke, és a napokban derült ki, hogy jön a második gyerek, de olyan szinten felcsesz néhány posztja, hogy nemhogy kikövettem 2 napon belül, de inkább le is tiltottam, hogy ne is lássam többet az életben. Ez a barátnőm egyébként nagyon fusztrált, amiről sokat is beszélgetünk, és nem tartom kizártnak, hogy pont az ilyen csodainflu anyukák miatt, mert én eddig bárkinek az oldalára tévedtem semmi pozitívat nem találtam. Ha akad is 1-2 hasznos poszt, utána a következő már biztos, hogy valami baromság/káros tartalom.

Nem érzem semmi hátrányát annak, hogy nem követek ilyen anyukákat, de ha esetleg tudsz ajánlani olyat, akit szerinted érdemes, azt megköszönöm. Elsősorban magyar anyukák érdekelnek, de külföldiek közt is nézelődtem már. Olyan is lehet, aki nem influenszer, hanem csak szimplán jó tartalmai vannak a témával kapcsolatban.


jan. 19. 07:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Youtube-on Lizababa világa-t. Nekem is beteg gyerekem van,jó néha látni, hogy nem vagyok egyedül a gondokkal.


Instám, Facebook-om nincs is.

jan. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
De ráértek
jan. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem követek senkit .

Nem vagyok arra kíváncsi,hogy milyen cukimuki módon boldogul nap mint nap,mindig egészségeseket esznek,minden Happy,semmi probléma...a valóság nem ilyen.

jan. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Persze ez csak az én véleményem lesz, de én soha senkit semmiért nem követtem. Ezeknek 99%a hazugaság, promózás vagy a kettő kombinációja. Én eleve túl toltnak tartom a szociális médiát és nagyon minimalista szintem használom. Könnyen ráfügghet az ember, meg ezer ok van ellene, de nem ecsetelem nem ez a kérdésed. Ha úgy érzed teljes az életed nem hiányzik ez a világ akkor én nem eröltetném. Van elég stressz az ember életébe nem kell még azért is idegeskedni, mert látsz valakit aki kirakatba éli az életét.
jan. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Egy ideig én is követtem néhány influenszer anyukát, de nagyon rossz hatással volt rám, mivel azt láttam, hogy milyen boldog, szép, könnyű minden. Minden nap sminkben, szép frizurával, mindig mosolygó kisbabával, finom 3 fogásos ebédekkel, tiszta, rendbe rakott szobában jelentkeztek be. Úgy éreztem, én nem csinálok valamit jól. Most már nem követem őket, nekem jobb így.
jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Bár nem követem,de sok videót feldob a tik tok tőle.

Cristiana Tyana a neve talán.

Általában olyan videókat láttam tőle,mikor a pici babája kolikas volt és ejjeleket ringattak.

Öt gyereke van,egy felnőtt(?) fiú,egy kamasz lány,két olyan két három év körüli és egy kisbaba(aki már négy öt hónapos lehet)

Valamiért nekem szimpatikus.

De van pl egy másik,annak ikrei vannak (a nevét nem tudom)tőle láttam is láttam pár videót.a férje van a gyerekekkel amikor ő eppena kertben székeket pucol,ablakot pucol,hazimunkat csinál..Nekem kb az jött le a videóibol,hogy ő csinál mindent,a férje meg semmit.(aztán lehet,hogy nem így van,mondom tőle nem láttam csak pár videót)ha szembe jön velem tőle egy videó,már inkább athajtom.

jan. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Szerencsére ahanyat látok mindig eszembe jut, hogy ez 3 perc... A gyerek ott sem cuki egész nap, ott is kel éjszaka, ott is földhöz csapja a kajáját, csak azt nem mutatják.

Cintitől meg főleg kivagyok...nem követek egyet sem, ha látom is csak tovább gördítek.

jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Én inkább olyan insta anyukákat követek, akiknek hasonló nehézségeik vannak, mint nekünk (fogyatékossággal élő gyermek). Sokszor segít látni, érezni, hogy nem vagyunk egyedül, másik is hasonló dolgokon mennek keresztül. Máskor pedig nagyon informatívak és segítenek abban, hogy lássuk, mik állnak előttünk, mire készüljünk lelkileg.
jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem követek senkit.

Nekem a gyomrom forog az ilyen szupianyuktól.

A saját hugom , élő példa rá. Ő is beállt ilyen influencernek vagy mi a tök.

Instán, tiktokon megy a vetités. Ilyen szuper az anyaság, ilyan csodás dolog. A gyerekét mutogatja ország világnak, holott még csak 4 hónapos.

A hátterben meg depresszioval küzd, nyugtatókon él, utálja az anyaságot.

jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Néha megnézek egy-egy youtube mamát, de hogy őszinte legyek az én szellemi igényeimet nem igazán elégíti ki. Vagyis a nagyrészükönnazt érzem, hogy nem teremtenek értéket.

Szerintem ezeknél a tartalmaknál nagyon helyén kell lennie az ember világképének és önbecsülésének, hogy pontosan átlássa, hogy az a 12 percnyi tartalom a nap legjobb részében, kirakatba készült és feltételezhetően az a kisbabás anyuka sincs talpig sminkben mindennap, nem ilyen kisimult és boldog állandóan... Ha ezt valaki helyén tudja kezelni, akkor szerintem időelütésnek jó lehet, de kb. ennyi.

Én várandósan szerettem nézni egyébként várandós tartalmakat, hogy érezzem nem vagyok egyedül a nyűgjeimmel. A babás videóknál már sokszor zavart a torz kép.

jan. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!