Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor engedték a gyereket...

Mikor engedték a gyereket mesét nézni? Többi lent

Figyelt kérdés

Az én kisbabám 3,5 hónapos, de anyós már ossza az észt, hogy vegyünk TV-t és ültessük le a gyereket mesét nézni. Más ismerősöknél is azt látom, hogy nincs a gyerek 1 éves és már a mese előtt ül.


Nagyon ellene vagyok az egésznek. Szerintem a 6 év korhatár nem véletlenül van ott. Ha már 3-4 éves néz mesét az is érthetőbb mint az alig 4 hónapos.


Tisztában vagyok vele, hogy nem tesz jót a fejlődésnek a túl sok TV és mese.


Veletek történt hasonló? Mikor engedtétek meg a gyereknek a mesét?



jan. 28. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem olyan 3 éves kora körül az ideális, legalábbis annál hamarabb biztosan nem. Vannak életkor nélkül nézhető mesék, nem csak 6-os karikásak (pl a régebbi rajzfilmek mind "zöld karikásak": Szaffi, Vukk)
jan. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Sok hülye vesz körül, az biztos. Nyomtass ki tanulmányt a tv káros hatásáról, de ne mert az bonyolult inkább keress nekik YouTubeon azt talán felfogják.

Ültetni sem szabad amíg nem tud magától, ne engedd a közelükbe ha nem vagy ott

jan. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére ők (anyósék és anyámék) az egyik szomszéd országban élnek. Csak 1x találkoztak a kicsivel. Hát akkor sem mertem egyedül hagyni velük.


Én a szüleimnek megmondom, hogy nem úgy lesz ahogy ők akarják.


Anyós a férjemnek mondja a magáét, ez a szerencséje. A férjem meg nem hallgat rá. Már az elején megmondta, hogy olyan szellemben neveljük a kicsit, amit én a legjobbnak látok és partner lesz benne.


Csak olyan nehéz így is megbirkózni ezzel a rengeteg butasággal, amit összehordanak... Ti hogy oldottátok meg? Mit lehet tenni ha a szépen kérés után sem változik a helyzet?

jan. 29. 01:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha messze laknak, akkor mit problémázol ezen? A férjed meghallgatja anyukát, ti meg csináltok mindent úgy, ahogy szeretnétek.
jan. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a lányunk 3 éves koráig eleve "tiltotta " a fejlődésneurológus a képernyőt idegrendszeri éretlenség és autizmus miatt.


3.5 évesen ment óvodába,ott már néztek mesét. Itthon olyan 5 éves korától nézhette nagyon keveset. Most nézhet már picit többet is, 8 éves.

jan. 29. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

1,5 éves korától, de nem sokat, most 3 lesz, napi 20-40 perc az átlag.


Amúgy húzni akartam még, de akkor lettem terhes a másodikkal, sokszor egész délelőtt hánytam, akkor muszáj volt kicsit lekötnöm valamivel fél órákra.

jan. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Másfél éves lehetett, mikor először célzottan kapcsoltam neki mesét, hogy el tudjak menni wcre. Meg hosszabb utakon mutatok neki telefonról.

Most a zenéket jobban szereti, így az megy többnyire.

jan. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Folyton megy valami a tv-ben most hogy 2 éves reggel bölcsi előtt testedzős videó. Bölcsi után evés alatt megy tv amíg elkészítem a kaját és este pár levezető mese ha nem akar könyvet olvasni, de olyanokat néz amik oktató jellegűek mint formák,számok ,pagony könyvkiadó meséi, diafilm mesék stb na de 4 hónaposan totál fölösleges.
jan. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!