Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy beszélnétek a párotokkal...

Hogy beszélnétek a párotokkal arról, hogy azért nem akartok 2.babát, mert az elsőnél sem segített semmit?

Figyelt kérdés

Akarta ő is az első babát, és örült is neki, szereti, de a körülötte való teendőkben nem segített. Nem pelebkázott, nem fürdette,nem kelt fel hozzá éjszaka, nem mérte a lázát, nem szívta ki az orrát, semmi praktikus, csak fogta, játszott vele, mikor én már mindent megcsináltam körülötte.


Most másfél éves a fiunk, már kicsit könnyebb vele nekem. A párom felvetette, hogy jöhetne a 2., de nekem így nincs kedvem ehhez. Viszont korábban is mikor szóba hoztam, hogy többet kéne segítenie, mindig veszekedés lett belőle, hogy ő dolgozik, fáradt, neki is meg van a maga feladat nekem is, én mit akarok csinálni akkor ha mindent ő csinál stb.


Szóval egy ideje kerülöm a témát, mondtam, hogy még nem szeretnék újabb babát, de mindig kérdezi, miért nem? Én meg nem igazán tudok mit mondani, mert nem akarok veszekedést.



márc. 5. 10:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%
Közölném vele, hogy ne akarjon kizárólag csak az én energiámra, időmre másik gyereket csinálni. Aztán ha megsértődik, akkor így járt.
márc. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
erről nem beszélni kell, hanem közölni. Bocs, nem segítettél, amíg nem látom, hogy változtatsz, addig nem és kész.
márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%
Én ezért nem akarok kutyát a lakásba, mert úgy is tudom, hogy a páromnak csak azért kell, hogy elszórakozzon vele, a hátrányos része meg rám maradna, ahogy a háztartásban most is szinte minden. Csak a párommal nem tudom megértetni, hogy oké, ő mos+tereget, mert arra nem vagyok hajlandó, de minden mást, amit napi szinten kell azt én csinálok, mert ő leszarja még azt is, hogy maga után elpakoljon -.-
márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, ő akar mellékállást? Esetleg egyszerre kettot csinálni párhuzamosan?


Ha nem segít semmit és neked kell egy csecsemőt és egy nagyobbat is tök egyedül ellátni 100%ban 0-24ben, mert ő dolgozik, akkor ez 100%ban a te döntésed, akarod vagy nem.

Megérted hogy dolgozik és fáradt és mindent is megértesz, ő meg értse meg azt, hogy nem karod duplázni a terhedet.

Valószínűleg veszekedés lesz belőle de akkor is meg kell neki mondani, hogy ő az oka.

márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%

Vagy mond neki, hogy akkor szeretnél igénybe venni fizetett segítséget. Takaritónőt, vagy esetleg bébiszittert. Ezek teljesen jó szolgáltatások, igaz fizetni kell bőven, de vagy ez vagy ő segít. 2 gyerek mellett nehezebb rendben tartani az otthont és még főzni rájuk, meg éjszakázni minden.

Biztos van aki egyedül csinálja ezt, de nem szabad belehalni az anyaságba mert nem érdem. Tropára mehet az egészséged is.

márc. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%
N e m, Pisti, nem akarok második gyereket, mert megint az lesz, higy te dolgozol q munkahelyeden és engem kell mindent itthon egyedül csinálnom.
márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
94%
Ezt máshogy nem lehet,csak úgy,ahogy ide leírtad.Nekünk 3 gyerekünk van,az én férjemnek is vannak olyan hullámai,hogy megpróbálja elkerülni,hogy csinálni kelljen valamit.Simán szólok érte,hogy nem csak az én gyerekem,most cseréljen ő pelust,szívjon orrott,stb.Sőt,ha egyszerre betegek,(20-20 hónap van köztük) akkor időnként közlöm mikor hazaér,hogy egyen,igyon, aztán én leléptem 2 óra sétára EGYEDÜL,mert megőrülök.Akkor muszáj is vele/velük mindent megcsinálni.Nekünk amúgy nagyon kedves családbarát háziorvosunk van(férfi),aki mindig mondja az apukáknak,hogy a szoptatáson kívül egy férfinek is mindent meg kell tudni csinálni a gyerekkel.Tök jó amúgy,hogy ezt máshonnan is hallják az apukák,nem csak a "házisárkányok"mondják nekik.Így jobban elhiszik.
márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Párom 2 műszakban dolgozik... Hazajön, játszik a kicsivel, pelenkáz, fürdet, átöltözteti, éjjel kel tápszert kever, mosogat, takarít, és az udvaron is megcsinálja a teendőket. Mikor még nem volt gyerek akkor is kivette a részét mindenből, mert elmagyaráztam neki, hogy ketten lakunk itt és nem az anyja vagyok, hanem a társa :)... Ha nem segítene én sem vállalnék másodikat. Nyugodtan ülj le vele... Mond el, hogy nem szeretnél veszekedni, DE innentől változtatnia kell ha szeretne még egy gyerkőcöt, mert te egyedül nem vállalod. Nem jó az, ha nemtudtok ilyen dolgokat megbeszélni. A döntés mindig a tiéd, hisz a te tested. 😊
márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne még most tisztázni, hogy ő hogy képzeli a dolgot: dolgozik napi x órát, aztán hazamegy is ha olyan kedve van, esetleg játszik a gyerekekkel? Ha így, mit gondol, ki foglalkozik majd a gyerekekkel, ha te visszamész dolgozni? A másik, hogy akkor te napi x órai gyerekezés után mondhatod azt, hogy bocs, eddig dolgoztam, nem csinálom? A másik lehetőség, hogy csak simán belekényelmesedett abba, hogy anya úgyis ott van és csinálja a gyerekkel kapcsolatos dolgokat, akkor meg minek törje magát. Az én férjem kicsit ilyen volt az elsővel, meg tudta volna csinálni, ha kell, de hát ott voltam én, arra hivatkozott, hogy nagyobb rutinom van benne, inkább "átengedte" nekem a lehetőséget. Aztán jött a második gyerek, neki meg egy enyhe hideg zuhany, hogy már nem vagyok mindig kéznél. Persze, nap közben egyedül is megoldottam, ha mondjuk szoptatás közben biliztetni kellett a nagyot, de volt a férjemben annyi tisztesség, hogy ha otthon volt, nem húzta ki magát ez alól. Egyébként elég gyorsan felnőtt a feladathoz, most már a kicsivel is egész ügyesen foglalkozik.

Inkább most egy vagy több veszekedés és tisztázzátok, hogy képzeli a második gyereket, mert ha ő csak hobbiként tekint a gyerekezésre, akkor lesz szíves rád bízni a döntést. Ha meg komolyan gondolja, csak megúszósra vette eddig a figurát, akkor mutassa meg, mit tud, már csak azért is, mert ha lesz kistesó, élesben fog szívni, ha még azt sem tudja, hogy kell feladni a nagyra a pelenkát.

márc. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
21%
Belemennék, aztán titokban szedném a fogamzásgátlót/spirált rakatnék. Aztán várja a pozitív tesztet szépen... Barom.
márc. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!