Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mernek az emberek ilyen...

Hogy mernek az emberek ilyen rossz és bizonytalan helyzetű világba gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha durván fogalmaztam, de ez az én meglátásom.


Ha belegondolunk, egyáltalán nem jó irányba halad a világ, sőt, évről évre egyre rosszabb minden, itt a háború, amiből hetek/hónapok kérdése, hogy 3. világháború lesz, mert Franciaország is be akar kapcsolódni, ráadásul Oroszországot is meg akarja támadni. Aztán ebben az országban itt van a borzalmas kormány, romokban az eü, az oktatás, nincsenek orvosok, minden kórházban magánrendelések lesznek, az árak folyamatosan emelkednek és még napestig sorolhatnám, de most nem fogom.


Úgyhogy őszintén kérdezem azoktól, akik gyereket szeretnének/vállalnak, nem aggódtok, hogy a gyereketeknek milyen jövője lesz, mi fog várni rá?


márc. 19. 15:35
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
91%
Jajj már, én nem értem miért kell ebből vitát generálni. Kérdező ha te nem akarsz gyereket ne vállalj, aki akar ahhoz meg mégis mi közöd van hogy hogy mer meg miért? Joga van mindenkinek eldönteni mit szeretne kezdeni az életével
márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
88%
Es akkor hany evre elore ne szuljunk. Meg kell varni mig Putin meghal es veget er a haboru? Melyik haboru szamit,kozel-kelet mehet?
márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
78%
Ez már kva unalmas. Bocs. Ezerszer fel lett téve ez a kérdés, de nem, aki teljes szívéből vagyik a gyermekre, azt nem tantoritja vissza semmi, a világ sosem volt egy békés, problémamentes hely, mégsem halt ki az emberiseg. Aki nem akar gyereket, annak ez csak egy kifogás. Nekem van már egy szerencsére,szerintem bevallalunk majd a férjemmel meg egyet. :)
márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
80%

Javaslom, hogy nézz kevesebb tv-t és híreket, index cikkek helyett pedig kapj elő egy jó kis regényt, vagy menj ki egy kicsit kertészkedni, úgyis itt van a veteményezés ideje. Hidd el hatalmas életminőségbeli ugrást és lelki nyugalmat fogsz tapasztalni NAPOKON belül.

Nagyanyáink nem szorongtak annyit miközben orosz katonák korzóztak az utcát, mint az, aki naphosszat a híreket bújja és retteg. Segítek. A világvége hírnek van hír értéke. Annak, hogy kint süt a nap, csicseregnek végre a madarak, virágzanak a fák és kimehetnél egy kis friss levegőt szívni magadba, annak nincs, így nem ezt fogják az arcodba tolni. Ha pedig végignézel egy 40 perces híradót, amiben elütötték, megölték, meghalt, leégett, kivégezték, háborúznak, éheznek, gazdasági válság, klímakatasztrófa, blabla... utána a másnap estiig szorongsz, mert rettegsz Puttyer mikor könyököl rá a piros gombra, ahelyett, hogy ÉLNÉL!

márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
74%
A nagyanyám a legnagyobb nyugisabb szülte az első gyerekét erre világháború lett. A másodiknál pár évre jött a forradalom. Sosem lehet tudni mi fog jönni. Azért meg nem leszek gyermektelen mert mi van ha. Régen is voltak mellettünk is háborúk a 90-ek években csak akkor még nem terjedtek ennyire a hírek.
márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
19%
Te inkabb ne is vallalj kerdezo. Pont az ilyeneknek nem kell, hogy szaporodjanak.
márc. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:
63%
Vegyük sztem újra a kérdést. Azért kérded, hogy egyáltalán hogy mernek az emberek gyereket vállalni (tényleg csak azért), mert szαr a világ? És ha tényleg szαr a világ, hát *akkor is*, szerinted mégis mit lenne az embereknek életszerű lépniük a mai világ sok hülyeségére?! Azt, hogy senki se vállaljon gyereket? Akkor mind kihalunk, gratulálok! Inkább csak te ne szaporodj (mondjuk a kérdésből kiindulva nem is akarsz), de mi igen, akik nem pár évre nézünk előre, hanem sokszor hosszabb távra.
márc. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
49%

Divat lett a " majd lesz valahogy" mentalitás. Több olyan családot ismerek, ahol nem hogy 1 gyerek, de több is van, és hát hogy őszinte legyek, amilyen körülmények közt èlnek, oda a kutyámat se vinném, nem hogy gyerekeket. 2 szobás lyukban nyomorognak 5-en, ha az egyik elfingja magát, az egész lakásban érezni kb, penészesek a falak, hideg van, szakadtak a gyerekek ruhái, van hogy hónap vègèn már csak napi 1x 2x esznek, annyira nincs pénz. Na most ez már igen csak nagy felelőtlenség, ilyen környezetbe gyerekeket gyártani.

Egyébként nyilván mindenkinek a maga döntése hogy akar e vagy nem akar gyereket, ( én pl nem akarok), de az ilyen felelőtlenséget én személy szerint elítélem. Amikor valaki pucér seggre, semmire, gyereket csinál, aztán úgy él ahogy pl fentebb leírtam, és neten vagy a híradóban kuncsorog alamizsnáért.

És hát ebben az országban tény, hogy az egészségügy, az oktatás, a közbiztonság is a béka segge alatt van.

Akik pedig vállalnak gyereket, majd elszámolnak a saját lelkiismeretükkel.

márc. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
72%
28 én is ismerek ilyeneket és el is ítélem őket. Viszont én 36 éves vagyok, saját házunk, nem olcsó autónk, saját jól menő vállalkozásunk és nem kevés megtakarításunk is van. Ha Magyarországon neadjisten olyan helyzet lenne, simán mennénk külföldre, már nem egyszer beszéltünk róla. Szerinted nekem is felelőtlenség gyereket vállalni? Miért is? Amiatt mert állítólag bármikor kitörhet a háború? Vagy mert állítólag bármikor becsapódhat egy meteor a földbe és mind meghalunk? Szóval akkor úgy gondolod mindenkinek rettegésben kellene élnie? Remélem te is éppen a föld alatti túlélő bunkered építed akkor nem pedig más hülyeségekre szórod a pénzed
márc. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
90%

"Divat lett a " majd lesz valahogy" mentalitás."


A francokat, pont hogy megy ez ki a "divatból", ezért vállalnak egyre később és egyre kevesebb gyereket a fiatalok, mert nem szokás már albérletbe, meg félig kész házba meg a gyerekszobába 3 gyereket szülni, mint anno a 90-es évek elejéig.


Ma már a többség inkább tanul, hajt, és spórol a saját ingatlanra, mert ami nem sajàt, abba nem mernek gyereket vállalni, érthetően. Mosr azért, mert vannak putrisok ma is, attól még nem ez az általános, hanem pont az ellenkwzője.

márc. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!