Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mernek az emberek ilyen...

Hogy mernek az emberek ilyen rossz és bizonytalan helyzetű világba gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha durván fogalmaztam, de ez az én meglátásom.


Ha belegondolunk, egyáltalán nem jó irányba halad a világ, sőt, évről évre egyre rosszabb minden, itt a háború, amiből hetek/hónapok kérdése, hogy 3. világháború lesz, mert Franciaország is be akar kapcsolódni, ráadásul Oroszországot is meg akarja támadni. Aztán ebben az országban itt van a borzalmas kormány, romokban az eü, az oktatás, nincsenek orvosok, minden kórházban magánrendelések lesznek, az árak folyamatosan emelkednek és még napestig sorolhatnám, de most nem fogom.


Úgyhogy őszintén kérdezem azoktól, akik gyereket szeretnének/vállalnak, nem aggódtok, hogy a gyereketeknek milyen jövője lesz, mi fog várni rá?


márc. 19. 15:35
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
51%
Mert egyszerű ösztönlények az emberek, nem gondolnak bele a dolgokba. Régen sem gondoltak bele, mondjuk akkor még nem is volt lehetősége mindenkinek a védekezésre+akkor még máshogy működött a világ. Pl kellett a dolgos kéz a földekre, ház körüli munkákra, ezért örültek annak is, ha 10 gyerek volt. Nem tudom, miért gondolja valaki példaértékűnek azt, hogy régen a nyomorba, háborúba is szültek az emberek. Azért ennek nem kéne példaértékűnek lenni, mert attól, hogy régen is rossz volt, most nem kéne most is annak lennie.
márc. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
81%
Akkor 1-2 gyereket se szüljünk szerinted? Mert nem minden arany?
márc. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
57%
Nyilván, aki megteheti anyagilag és erre vágyik, az nyugodtan. De nagyon sok olyan helyre is születik 3+ gyerek, ahova egynek sem kéne.
márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
69%
Így van. De összességében egyre kevesebb gyerek születik.
márc. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
87%
De most komolyan, akik a háborúval jönnek, könyörgöm, hol van háború? Mert én nem tudok róla hogy Magyarországon háború lenne. Az meg hogy Nostredamus meg a sok szakértő ezzel jön, hogy közeleg a 3. Világháború... Ez kb olyan mintha attól rettegnénk, hogy a földönkívüliek elfoglalják a világot. Amúgy 4 éve még az volt hogy mind meghalunk Covidban. Ennyire ne legyetek már birkák, nem gondoljátok, hogy az ilyen félelmekkel lehet a legjobban manipulálni az embereket? És akkor még szerintetek az nem gondolkodik aki gyereket vállal...
márc. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretnék gyereket, de ezt az érvet sosem értettem...

Ilyen erővel szobanövényként üljünk a sarokban és ne csináljunk semmit, mert úgyis egyre rosszabb lesz a világ.

Vagy nem. Mert ugyanúgy megvan annak is az esélye, hogy könnyebb lesz a világ X év múlva, mert gyógyítható lesz egy csomó betegség, ami ma nem. Könnyebben tudunk utazni vagy véget ér a háború.

márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
19%

29. Felőlem vállalj annyit amennyit akarsz, a te döntésed. ( még mindig alkalmasabbak a ti körülményeitek erre), csak majd ne lepődj meg nagyon, ha valamelyik neveletlen kölök lecsapja a tiedet a mobiljáért, vagy agyonverik a társai a suliban mert otthon ezt a példát látták a problémák megoldására.

És hogy egyre kevesebb gyerek születik? És? A föld már így is túl van népesedve. + Az hogy régen háborúk alatt is születtek gyerekek, nem követendő példa, hanem annyit jelent, hogy már akkor is baromi felelőtlenek voltak az emberek, nem akartak parancsolni az állatias ösztöneiknek, a saját önző érzéseiknek engedelmeskedtek józan ész nélkül mert nekik mindenáron gyerek kell, és nem gondoltak a gyerekeik jövőjére, mert így volt kényelmesebb.

Azt hogy régen is szaporodtak ha kell ha nem, az nem azt jelenti, hogy orrba szájba minden szar közé gyerekeket kellene csinálni.

márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
86%

Azt amúgy honnan veszitek hogy egyre rosszabb a közbiztonság itthon? Távol álljon tőlem a kormánypártiság, de Magyarország a világ egyik legbiztonságosabb országa. Mi az hogy rossz irányba halad? Komolyan, mikor volt jobb?

Valamitől mindig lehet félni. Háborútól, vírustól, felmelegedéstől. Én ezek közül mondjuk max a felmelegedéstől félek, de túlélt már pár durva éghajlatváltozást is az emberiség, bízom a tudományban. Meg csúnya kimondani, de mi itt a szerencsések közé tartozunk, még ha ez nem is látszik más európai országokkal összehasonlítva. Nem itt lesz nagy probléma rövid időn belül, hanem Indiában, Afrikában, vagyis ott sok helyen már most sincs víz. Akik világháborút kiáltanak, jól kiforgatták amúgy a francia elnök szavait.


"Macron, aki korábban azt mondta, hogy készen áll a tárgyalásokra Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, mert ezt felelősségének tekinti, hozzátette, nem szabad megijedni Putyin „félelemretorikájától”.


Nem egy nagyhatalommal állunk szemben. Oroszország egy nukleáris fegyverekkel rendelkező középhatalom, amelynek bruttó hazai terméke (GDP) sokkal alacsonyabb, mint Európáé, alacsonyabb, mint Németországé, Franciaországé."


Vagyis pont hogy azt mondja, hogy ha be is szállnak a háborúba, egy perc alatt elpicsázzák az oroszokat aztán mehet mindenki dolgára. De amúgy is, milyen világháború, az oroszok Ukrajnával sem bírnak, ne vicceljünk már. Örülnek ha ebből a szarból kijönnek valahogy nagyobb arcvesztés nélkül.

A magyar kormány tényleg szar, de van pénzem magán szolgáltatásokra. Ezért (is) vállaltam csak egy gyereket, hogy neki mindent meg tudjak adni amit az állam nem.

márc. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!