Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megtanul végre járni jobb...

Ha megtanul végre járni jobb lesz?

Figyelt kérdés
Van egy 13 hónapos,rossz alvó,hisztigombóc lányom. Az első négy hónapban a hasfájás miatt üvöltött,utána fogzas,mizgasfejlodes,minden volt. Egy évesen elválasztotta magát,azt hittem ha nem szoptatok jobb lesz. Talán éjszaka többet alszik,most már csak két három alkalommal ébred,de én így is tiszta agyhalott vagyok már. Napközben már alig alszik,segitsegem nincs, a férjem vacsorára,fürdetesre ér haza. Nincs el egy percig egymagában,imád hangoskodni,ha szaritom a hajam hallom ahogy a másik szobában "magyaráz". Voltunk ringató is,de őt csak az érdekelte,hogy a cipőket összeszedje,meg mindent is,míg én izzadtam vele és irigykedve néztem a többi anyukát,akiknek a gyereke szépen elul az ölében. Jaj,rengeteget tudnek írni,de alapvetően nem segítséget kérek,hanem,hogy aki magára ismert a leírásban,legalább nagyjából,annak könnyebb lett valamikor? Mindig vártam,ha majd elmúlik a hasfajasha majd kúszni tanulni,ha majd...most a ha majd végre jár van soron....egy másodperc nyugtom nincs tőle.
ápr. 6. 12:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nekünk könnyebb lett, de én nem a járáshoz kötöm, hanem ahhoz, hogy egy éves korában elkezdtem elég sok önfejlesztéssel és gyermek pszichológiával foglalkozó könyvet olvasni. Nekem rengeteget segített, hogy elkezdtem érteni a hisztik mögötti történéseket, a saját belső frusztráltságom okát, és kaptam eszközöket a kezembe, amikkel tudtam hatni a kapcsolatunkra. Addig inkább csak olyanok voltunk, mint két frusztrált ember, akik össze vannak zárva egész nap és ebből nekem jutott a nagyobbik fos, hogy életben tartsak valakit, aki visít, ha nem verheti bele a kőbe a fejét.

A járással nem szűnnek meg a problémák okai, csak új módokon tudja majd próbára tenni az idegrendszered.

ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

#21

Ajanlj légyszi könyveket,amiket olvastál,és segítettek. Vagy húszat elolvastam már,sok agyondicsertet is és halottnak a csók. Az a baj,hogy a gyerek nem olvassa ezeket. Ma pl nem aludt semennyit napközben,és a fejem tetejére állhatok,akkor se fog. Ilyenkor plrsze tulporog és még nehezebb.

ápr. 6. 16:21
 23/26 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon hálás lennék ha megirnad a konyvlistat. Már bármit hajlandó lennék megtenni ha csak egy kicsit is elviselhetőbb lenne a hyelzet.
ápr. 6. 16:22
 24/26 anonim ***** válasza:
Nekünk jobb lett, amikor megtanult járni, mert többet látott és nem szorult a segítségemre, hogy eljusson valahova. Innentől elég jól elfoglalta magát. Eleven, önálló, mozgékony gyerek, néha az az érzésem, hogy sétálni nem is tud, csak szaladni :). A járás hátránya, hogy könnyebben sodródik ön- és közveszélyes helyzetekbe.
ápr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Az egyik legjobb konyv kotodo neveles temaban a kek Beszelj ugy, hogy erdekelje, hallgasd ugy, hogy elmeselje.
ápr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
#25 a zoldhoz volt csak szerencsém. A kéket sajnos sehol sem lehet kapni,de nagyon szerettem volna és szeretném még mindig beszerezni.
ápr. 6. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!