Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan viselnéd, ha az exed...

Hogyan viselnéd, ha az exed új párjának fogyatékkal élők lennének a gyerekei?

Figyelt kérdés
A ti közös gyerekeiteknek és a párja gyerekeinek is szerveznének programokat, ahová sokszor az összes gyerek menne. Elfogadnád vagy próbálnál kibúvót keresni, hogy a gyerekeidnek ne kelljen ilyen programokra járni?
ápr. 18. 18:16
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
74%
Tehát a saját láthatási idejében kell talalkozni a gyerekeknek. Ebbe szerintem nincs beleszólásod, a gyerekek pedig nem sérülnek ettől a helyzettől.
ápr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Derjaderja ***** válasza:
85%

És hova kellene tennie a párjának a saját gyerekeit, hogy nehogy zavarják a Te gyerekeidet?

Artikulálatlan üvöltéshez nem kell fogyatékosnak lenni amúgy sem.

Hány évesek?

ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Heti váltásban vannak anyánál/apánál.

Sajnos már többször jelezték a gyerekek, hogy zavarja őket a többiek viselkedése, hangjai stb. Ez nem vészes mertékű, de azért meg szokták említeni az apjuknak is.

A párom gyerekei 9 éves fiú, 12 éves lány, az enyéim 8, 9 és 10 éves fiúk.

ápr. 18. 21:48
 14/31 anonim ***** válasza:
45%

"A párom gyerekei 9 éves fiú, 12 éves lány, az enyéim 8, 9 és 10 éves fiúk."


Na, mostmár nem értem a sztorit...

ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem agresszívek, nem lenne bajom, legalább a gyerekek is tanulnak egy kis toleranciát.


Milyen fogyatékosságról van szó egyébként?

ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

A fiaim autisták. A nagy ép értelmű, a kisebbek enyhe értelmi fogyatékosok, a legkisebb adhd-s is.

Azért irtam ki a kerdést, mert úgy veszem észre, hogy a párom exe mintha megpróbálná kivonni a gyerekeiket a közös programokról. A párom szerint csak véletlen, hogy mostanában több közös program elmaradt, mert a gyerekeknek hirtelen pont akkor lett az anyjukkal vagy a barátaikkal közös, elhalaszthatatlan programjuk.

Nagyon félek, hogy esetleg anyuka majd beleköt a hetes váltásba. Abba a párom beleroppanna. Nagyon szereti a gyerekeit és ők is őt.

Ezért érdekelne, hogy ilyen esetben ki, hogyan reagálna.

ápr. 19. 06:26
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan úgy értettük, te vagy a másik oldalon.

Bár nem releváns valóban, ki kicsoda.


Ha megpróbálom beleképzelni magam a másik anyuka helyébe, azt mondanám, amíg nem agresszív valamelyik gyerek, nem ön- és közveszélyes, addig nem problémáznék ezen.


(Egyik gyermekem, és az unokaöcsém szintén érintettek.

Nem agresszívebbek semmivel, mint egy "normál gyerek".)


A párod, ha nem veszi észre, én lehet tennék egy próbakört az exnél, és valahogy rákérdeznék.


Amúgy mióta vagytok együtt?

ápr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 babyboom567 ***** válasza:
38%

Tényleg nem bántás,de ti mazcohisták vagytok különben?Van 3 problémás gyereked akikkel tanulni kell fejlesztésre suliba oviba járni,kezelni a kiborulásokat,programozni stbstb, a párod egyedülálló apa 3 gyerekkel,és összecuccoltok,hogy legyen 6 gyerek?Tényleg őszintén,komolyan, te a saját gyerekeid mellett akarod még nevelni más gyerekét is?


Vagy hogy csinálod?neked nem 24 óra egy nap? Tényleg érdekel, mert nekem 1 problémás+krónikus beteg gyerekem van, és el sem tudom képzelni, hogy neked hogy fér bele minden.Hajnalban kelek,készítem frissen a kajáját amit visz az oviba,inzulint adok, etetem, öltözünk,oviba megyünk,hazajövök gyorsan összepakolok,ha nincs vendégem(masszőr vagyok), sütöm a gluténmentes dolgokat, tervezem meg a délutáni feladatokat a fejlesztéshez,rohanok vissza az oviba,hogy délre hazaérjünk,ebédet adok neki,játszótérre megyünk vagy fejlesztésre(logopédia,torna, neurofeedback), vagy itthon tornázunk,vagy takarítunk valamit,tanulunk,főzöm a vacsorát, fürdetek, altatok,ha elaludt, dolgozok a gépen,csinálom a posztjaimat válaszolok az emailekre,összeállítom a rendeléseket,megtervezem a következő napot/hetet.És már éjfél.Komolyan kérdezem,hogy fér bele neked HAT! gyerek, aki közül 3 problémás,és 3 idegen?

ápr. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
95%

Most nagyon le leszek pontozva, de mivel saját gyerekkoromból rossz tapasztalataim vannak, én nem lennék feltétel nélkül boldog. Apám húgának a fia is fogyatékos, szellemileg megrekedt 3 éves szinten. Viszont ahogy kamaszodott, a hormonok beindultak... A szülei egyszerűen nem voltak hajlandók felfogni, hogy figyelni kellene rá, folyton erőltették, hogy de igenis együtt kell játszanunk. Aztán egyszer a srác rám ugrott, nyalogatta

a nyakamat, és a lábam közé nyúlkált, én orrba vágtam. Természetesen én voltam az aljas, gonosz mocsok szemétláda, amiért bántottam "szegény kisfiút", meg különben is, "mi bajom lett volna tőle" (igen, ezt így megkaptam a srác apjától). Mondjuk szerencsére az én szüleim észnél voltak, anyám nagyon kiosztotta a kedves gyermek apját-anyját, és soha többet nem kellett találkoznom se velük.

Ha a fogyatékos gyerek valóban nem veszélyes, és a szülők is normálisan állnak hozzá, akkor nincs gond. De sok esetben (mint anno nálunk is) a szülők szó szerint mindent megengednek, és kényszerítenék a többi gyereket a közös játékra. Pedig teljesen egészséges gyerekek se mindig akarnak együtt játszani, és erőszakkal nem lehet őket összebarátkoztatni.

ápr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
92%

Én engedném a közös programokat, mivel személyesen érintett vagyok. Én voltam az egyik "ép" gyerek 25 éve.


A szüleim békében váltak el anno, apu később elvett egy hölgyet akinek két értelmi sérült fia van.

Szépen leültek tesómmal (12) és velem (10) a szüleink és elmondták, hogy nem minden gyerek olyan szerencsés, hogy egészségesen születik. Elmondták milyen viselkedésre számíthatunk a apa fogadott fiaitól és, hogy ha hangosak/kiabálnak nem ellenünk szól.

Az első pár találkozón anya is ott volt aztán már simán vittek apáék négyünket is programokra.

Évekig jártunk úgy nyaralni, hogy apáék is jöttek a két gyerekkel, mi a bátyámal illetve anya, anya férje és a kisöcsénk aki az ő közös gyerekük.

Sőt mióta mindenki kirepült mindenki anya és a férje évente 2x bevállalják apáknál a fiúkat, hogy kicsit elmehessenek pihenni egy hétvégére.


Persze nem elvárható, hogy ez mindenhol így menjen de a szülőkön nagyon sok múlik.

ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!