Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan viselnéd, ha az exed...

Hogyan viselnéd, ha az exed új párjának fogyatékkal élők lennének a gyerekei?

Figyelt kérdés
A ti közös gyerekeiteknek és a párja gyerekeinek is szerveznének programokat, ahová sokszor az összes gyerek menne. Elfogadnád vagy próbálnál kibúvót keresni, hogy a gyerekeidnek ne kelljen ilyen programokra járni?
ápr. 18. 18:16
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
32%

alapvetően az a baj, hogy az apjuk nyakára viszel három idegen gyereket, és utána csinálod a drámát meg a lelkiismeretfurdalást az anyjukban meg a srácokban, hogy ad abszurdum nem érzik magukat kellemesen az autistáiddal. jó, értjük, szerinted tündér aranyos kölykök, csak folyamatos a sírás, ordítás, zümmögés, de most valóban azok, vagy minden más meg van bocsátva és félrenézve, mert sérültek szegénykék?

teszem azt, mit reagálsz, ha a te kölyköd beszól az ép kölyöknek, meglöki őt, elveszi a játékát, nem hagyja békén? van lehetősége a gyerekeknek az APJUKKAL időt tölteni, vagy minden szabad percükben a nyakukba van varrva a három idegen, akihez semmi közük és egy pillanatig nem kérték őket? én se járnék át apámhoz, ha semmi időt nem tölthetnék vele kettesben, mert három vadidegen gyerek lenne hozzámvágva, hogy most legyünk jó haverok.

ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Derjaderja ***** válasza:
35%

Szerintem mindenki totálisan elvesztettem a fonalat.


Most akkor Te vagy a 3 érintett gyerek anyja, és a volt férjednek van egy új nője 2 egészséges gyerekkel?


A volt férjed és a jelenlegi párja kellene hogy néha az 5 gyerekkel legyen, és Te aggódsz, hogy az új nő gyerekei nem szeretnek az anyjuk új pasijanak (=a volt férjednek) az érintett gyerekeivel lenni (akik a volt férjeddel közös gyerekeid?

ápr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
62%

a kérdező jelenlegi párjának és a pasi volt feleségének van két ép gyereke. a kérdező magával hozott az új kapcsolatba három sérült gyereket. a kérdező ezen a kifacsart-kicsavart módján arra próbálja ráerőszakolni az olvasóközönséget, hogy utálkozzunk már egy kicsit az exnőn, aki biztos csupa rosszindulatból és gonszságból nem erőlteti a gyerekeit az "apás programokra". ahol a program, ha jól sejtem, abból áll, hogy a kérdező három kölyke körül forog minden, ahelyett hogy a gyerekek az apjukkal lehetnének.

tökmindegy amúgy, ha neked három ép kölyköd lenne, akár ki is vehetnénk a kérdésből, akkor sem várhatnád el a testvérpártól, hogy akárcsak kedvelje is a te gyerekeidet. ha nem lehetnek apával, akkor mi értelme eltűrni három idegen és idegesítő gyerek társaságát? persze hogy elmaradoznak láthatásról, ha nem láthatják érdemben az apjukat, akiért mennének?

ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

7es válaszoló vagyok. Én is úgy értelmeztem a kérdést hogy te vagy a volt pár és úgy akarsz az ex új párjának a gyerekeivel programozni.


Mint kiderült te vagy a sérült gyerekek anyukája. Ez esetbe mivela válaszom az hogy mivel a párod költözött hozzád az ő gyerekei mennek láthatásra ha nem tetszik vkinek akkor apuka csinál a láthatás idöbe olyan programot ami a gyerekeinek tetszik. Te nem is értem mit erölködsz

ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
24%

#23

Te hány kölyköt ellettél?

Bika megvan még?

ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Derjaderja ***** válasza:
32%

23. Igen látom már azt a választ köszi.

Nem fogalmazol szépen, de igen, ha nem érzik jól magukat a gyerekek a láthatáson, annak nyilván van oka.

Az viszont alapból természetes lenne, hogy közösek a programok, csak az a kérdés, ott hogy bánnak a gyerekekkel.

ápr. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Nincs láthatás, heti váltásban vannak az anyjuknál és az apjuknál. Mikor az apjuknál vannak, akkor vannak olyan programok, amik nekik vannak tervezve és olyanok is, amik az enyéimnek, de mindannyian megyünk rá, mert sokszor csak én tudom őket vinni, az apjuk menet közben befut, ha még odaér. Heti 1× van olyan program is, ami csak az apjukkal közös, de mivel sokat dolgozik, az maximum szombaton jön össze. Hétköznap délután viszont én vagyok velük, mert egyedül még nem lehetnek. Amikor nincsenek az apjuknál, akkor értelem szerűen csak a sajátjaimmal megyek erre-arra.

Nem lakunk együtt, csak a párom lakik nálam, mikor nem apás hét van.

A kisfiú egész jól elvan az enyéimmel, a lány viszint már kevesbé, neki sok program túl dedós/pasis.

ápr. 20. 07:42
 28/31 Derjaderja ***** válasza:
48%

Nézd, ezekre nagyon nehéz szerintem mit mondani, mert árnyalatai dolgok is számítanak.


Egyrészt (kis)kamaszodnak a gyerekek, nehéz alkalmazkodni az új kapcsolathoz, de ebben a felnőtteknek kell következetesnek lenni, hogy ez az élet rendje. Nem kell minden nap programnak lenni, főleg heti váltásnál nem tulajdonolhatják el az apjukat, te a párja vagy, Ti vagytok a felnőttek, ők a gyerekek. Heti 1 program az apjukkal az jó hogy van, a "normál" családok többsegeben kb ennyi a családi program. És a "normál" is családokban is nyifognak mindenért a gyerekek, ennek nem feltétlenül kell felülni.


Másrészt kérdés, mennyire komfortos a gyerekeknek a Te gyerekeiddel, pl a "néha" üvöltenek az mennyire néha, el tudnak-e vonulni külön helyiségben, vannak-e az ő számukra is kellemes epizódok mittudomén. Mert lehet egy jogos része is az egésznek, egy introvertált lány például jogosan készül ki ha össze van zárva egy csomó ordító gyerekkel.


Át kellene részletesen gondolni. Legjobb lenne az anyjukkal leülni, aztán a gyerekekkel.

ápr. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Derjaderja ***** válasza:
12%

Emellett az jó lenne ha az apja nem bíznám rád őket, mert anyaként én biztos hogy emiatt azonnal megtámadnám az elhelyezést.

Ebben lehet azért igazság, hogy ha Te vigyázol idegenként a gyerekekre, akkor lehet hogy egy hetvegi láthatásos megoldás tényleg jobb lenne.

Nem tudom jogilag megengedhető-e egyáltalán, hogy kiadja idegennek a szülő a gyerekeket a másik beleegyezése nélkül.

ápr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
76%

Ez attól függ, a GYEREK mennyire akarja a másik társaságát.


Én kisgyerekként féltem tőlük, és inkább nem találkoztam mentálisan beteg kis rokonnal, ellenben unokahúgom gyerekkori barátja a szomszédban lakó down-os srác.

ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!