Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A feleségem évek ótahalogatja...

A feleségem évek ótahalogatja a gyerekvállalást, én pedig már nagyon szeretnék apa lenni. Lehet nem is akar tőlem gyereket. Lehet el kéne válnunk?

Figyelt kérdés

Harminc évesek vagyunk, tíz éve vagyunk együtt. Amikor összejöttünk, azt mondta, fiatalon akar gyereket. Ezzel szemben évek óta akárhányszor felhozom a gyerekvállalást, mindig talál egy indokot, ami miatt nem akar. Miután az indok megszűnik/megoldódik, kitalál mást, és így tovább. Kezdem azt hinni, hogy egyáltalán nem akar tőlem gyereket, hiszen ha tíz év után nem akar, ezután se fog akarni. Többször is leültem már vele beszélgetni a témával kapcsolatban, de mindig megsértődik, ha felhozom.

Én már nagyon szeretnék apa lenni. A legtöbb korombeli ismerősömnek van már gyereke, vagy legalább is úton van, pedig sokkal kevesebb ideje vannak együtt a párjukkal, mint mi. Úgy érzem, hogy lemaradok, kimaradok a családalapításból, apaságból.

Egyre többször gondolok arra, hogy ha ennyire nem egyeznek a vágyaink, céljaink, akkor el kéne válnunk. A gyerekvállalás sajnos olyan dolog, amiben nem lehet kompromisszumot kötni, ha akar az ember gyereket, ha nem. Most még talán tudnék találni valakit, akivel családot alapíthatok.

Aki ismer, mind azt mondja, hogy jó szülő lennék.

Szerintetek is érdemes lenne megfontolni a válást?



ápr. 20. 19:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
27%
En 40 evesen lettem apa.
ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Le kell ülni vele és megbeszélni a dolgot. Elmondani neki is ezt, amit leírtál, hogy a válás is közrejátszhat. Mondja meg kerek-perec ő mit szeretne. Ha nem akar gyereket, közölje még időben, hogy te tudj más párt találni, akivel családot alakíthatsz.
ápr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
*alapíthatsz
ápr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
34%

Ha gyereket akarsz, nem pedig gyereket akarsz a feleségedtől akit szeretsz és akivel le szeretnéd élni az életedet akkor mindenképpen érdemes fontolóra venni a válást.

Ha a második eset áll fenn akkor érdemes lenne őszintén elbeszélgetni a feleségeddel és megkérdezni, hogy ő mit érez ezzel kapcsolatban és mi a valódi oka annak, hogy halogatja.

ápr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Keress olyat aki akar. Így harmincasként nem kell túl sokat keresgélni sem.
ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
Én ezért hagytam el az akkori páromat. Azóta van férjem, egy 4 évesünk és 1 a pocakban. Szerettem és sajnáltam a kapcsolatot, de nem akartam az ő önzősége miatt lemaradni arról, hogy szülő legyek. Szerencsére a férjemben mindent megtaláltam, jól döntöttem. Neked kell érezni, hogy mennyi ideig tudod még ezt elviselni.
ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 babyboom567 ***** válasza:
91%
Válj el!Ebben az egy dologban nincs kompromisszum.És ne állítsd választás elé,mert ha ő nem akar gyereket és úgy szül, az tragédia lesz mindenkinek.
ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Az semmiképp nem jó, hogy beszélni sem hajlandó erről normálisan. Ez egy olyan téma, amin nincs mit megsértődni. Vagy akar valaki, vagy nem.

Érdemes lenne elmondanod neki, hogy te már váláson gondolkodsz a viselkedése miatt. És igen, ha valóban nem szeretne gyereket, akkor elválni. Nincs végtelen időd neked sem.

ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
49%

Ha gyereket szeretnél vállalnád azt is, hogy te maradsz otthon GYed-en? Mert a feleséged a gyerekvállalással alsó hangon 2 év munkából, társadalomból kiesést vállal.

2 gyerekem van, 4 év szívás volt otthon. Nem leszek népszerű, de igen én adtam fel az életem. A férjem esténként hazaérkezve babázgatott mindig, mert ő gyereket akart, de neki így volt kényelmes, egy percet nem töltött volna itthon velük. Minden nő magának szül ez az igazság, ti férfiak gyereket akartok, fűt-fát megígértek,.de a ti életetek semmit nem változik. Mi meg gallyra megyünk. Ennyi.

ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem kötelező 2 évig otthon maradni a gyerekekkel, #9. Nekem is van kettő, 1-1 évesek voltak, amikor visszatértem a munka világába. Azt nem mondom, hogy könnyű, azt sem, hogy nem én vagyok többet a gyerekekkel, de a karrierem szempontjából minimális kiesés volt így, és anyagilag sem vagyok annyira kiszolgáltatott.

Kérdező: az, hogy megsértődik a kérdésen is, az felveti bennem a kérdést, hogy pontosan hogyan zajlik a beszélgetés? Mert a sértődés amolyan védelmi reakció az embernél, ha támadásnak érzékeli a téma felvetését is, akkor ott a kommunikációval valami nem kerek. Gondold át, hogy pontosan mit és hogyan kérdezted, és most lehet röhögni, de bizony a hangnem sem mellékes. Ha csak szépen, nyugiban, egy-egy pohár bor mellett elkezdtek beszélgetni a mittudomén, házfelújításról és hogy szerinte melyik szoba lenne jó gyerekszobának, hogyan rendezné be, stb, és arra is megsértődik, hogy "már megint ezzel jössz", akkor persze az gyanús, de ha egyből nekiesel csak úgy, egy random szerda este, amint hazaér a munkából, hogy "na, és mikor szülsz már nekem?!" (most sarkítottam, de érzed remélem a szituációkat), akkor azért érthető a reakciója. Ettől még egyébként én is azt mondanám, hogy beszélni kell erről, mik a tervei a jövőre nézve, nem is konkrétan rákérdezni a gyerekvállalásra, csak hogy lásd, amit ő elképzelt, abban még van-e helye gyerekeknek vagy sem. És igen, végső esetben elmondani neki azt is, amit itt leírtál, hogy bizony ha változtak időközben a vágyai, akkor azzal nincs semmi gond, elfogadod, de benned ez nem változott semmit, és bizony akkor nincs keresnivalótok egymás mellett, mert ebben valóban nincs kompromisszum.

ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!