Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az nagyon inkorrekt a munkahel...

Az nagyon inkorrekt a munkahellyel szemben, hogy valaki itthon van gyesen, visszamegy dolgozni, kiveszi a 2-3 honap szabit, majd ezidő alatt esik teherbe, és így, hogy barmennyit is dolgozna ismet tappenzre kerül a gyerek szuleteseig?

Figyelt kérdés
Azért anyagilag sem mindegy, hogy terhesseg alatt csak a gyes jár a gyerek születéséig, vagy a tappenz.
ápr. 22. 17:42
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
9es nekem is ugyanez jutott eszembe, hogy ha becsuszik ez idő alatt, akkor mi van?
ápr. 22. 19:44
 12/28 anonim ***** válasza:
18%
#9 csak egy normális országban a "kis szaros cégek" viszik a hátukon az országot, nem a multik, amik kiviszik a hasznot... itt meg el vannak lehetetlenítve. Állam bácsi vele ugyanúgy kitol, mint veled, nem a cégen kell bosszút állni.
ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
De miert ne lehetne élni egy ilyen lehetoseggel? Nem egy életen át lenne tappenzen az illető, pár hónap.
ápr. 22. 19:47
 14/28 anonim ***** válasza:
70%
Leszarom, hogy inkorrekt v nem én is így fogom csinálni ha lesz rá lehetőség. Ez egy kiskapu , ki kell használni. Ennyi.
ápr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
63%

12# Állambácsi alá tartozik a munkahelyem, úgyhogy ő nem visz a hátán semmit sem. Nem multinál dolgozok. Az miért is bosszú állás, hogy családot terveztek a férjeddel, két gyerekkel? Ezt elmagyaráznád? :D Nyakamat rá, hogy olyanok írnak az ehhez hasonló kérdésekhez, akinek 0, azaz nulla gyerekük van vagy férfi. Egy nő gyerekkel nem fog. 9 évet ledolgoztam kőkeményen, hogy utána 2 jöjjön majd pedig életem végéig újra nyomom. Mekkora gerinctelenség tényleg, hogy szülni mersz 40 év munkaviszony alatt…:D Ha valakit nagyon zavar, akkor vegyen fel férfiakat, érdekes nálunk így is 90%-ban nők vannak. Senkit soha nem küldtek azért el, mert szült többet akár.


A lepontozók meg sose tapasztalják meg azt kívánom, hogy nem jön össze a baba évekig.

ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Facebookon( ha fent vagy) van egy zart csoport, Baba-Mama, CSED, GYED, GYES kerdezz felelek, ott fent dokumentum/ utmutato, hogy ha ellatas alatt erkezika testver es tappenzre mennel,hogyan mukodik ez az egesz, mit hogyan kell intezni a HR-rel stb. Ha ilyesmin gondolkozol erdemes lehet belepni, megnezni. (Ne foglalkozz senkivel, mindenki penzbol el, en azt gondolom, hogy nem erdemes a munkaltatohoz feltetlen lojalisnak lenni, mert a legtobb munkaltato, maga sem az. )

ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
84%
Igen, mindenki pénzből él és hidd el, a munkáltatód sem gondolkozna egy percig sem a Te lelkivilágodon, ha ki kéne rúgnia valami miatt.
ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
35%
10. Ez hülyeség.Bármennyire is újdonság ez neked, nem, nem minden nő megy el szülni. Van akinek a munkája fontosabb. Vagy korrektebb módon is lehet intézni. Pl érdemi ideig dolgozni, nem pár hónapot, hanem pár évet, mielőtt megint elmegy évekre babázni. Vagy ha nem korrekt, ne is várjon pénzt ezekre az évekre mikor nem dolgozik.
ápr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
73%

Jól van, kis sztahanov, akkor te robotolj egy cégnek, aki gondolkodás nélkül válna meg tőled, ha arról lenne szó.


Én pl. kis korkülönbséget szerettem volna a gyerekek között, nem akartam évekre kiesni az itthoni mindennapokból, összeegyeztetni egy kisiskolás és egy újszülött rutinját.


Nekem is fontos volt a munkám, de nem annyira, hogy lemondjam miatta a családot érintő terveimről, vagy veszélyeztessem a kisbabám és a saját egészségemet azzal, hogy a tolófájásoknál állok fel az irodai asztaltól, mert dolgozni kell.

ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
26%
19. Én aztán nem robotolok, csak megdolgozom a pénzemért. Te meg cserélgesd a szaros pelenkákat😂 Az való neked.
ápr. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!