Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mennyire volt inkorrekt...

Ez mennyire volt inkorrekt apám részéről? Jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés

apammal alapbol nincsen jo kapcsolatunk. Szombaton mondta hogy jonnek hozzank vendegek. En pedig mondtam hogy oke de en nem fogok kijonni a szobambol mert nekem semmi kozom hozzajuk(apam havetja, es a csaladja jottek) es nagyon csunyan kezdett velem beszelni mielott jottek fel oraval, ilyeneket mondott:

takarodj el innen ha nem jossz ki,nnem koszonsz nekik, nem vagy kint a tarsasaggal, es nem kommunikalsz

-huzzal innen, nekem igy nem kellesz

-ha nem tartod be a szabalyokat neked itt nincs keresnivalod


aztan elmentem, de tobbet mar nem megyek hozza, igyis elegge feszult volt a kapcsolatunk

egyebkent meg mar 17 eves vagyok tehát nem kotelessegem jopofat vagni az ismerosei elott, az a mi lakasunk, az en szobam es jogom van ottnlenni attol fuggetlenul ha jonnek masok es nekem nincsen kedvem full idegenekkel kommunikalni


márc. 3. 18:29
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
46%

Az ember társas lény, nem a számítógép szoba rabja.

A leendő munkahelyeden, a leendő csajoddal, a leendő gyerkeddel, a boltossal, a hivatalnokkal, a jegypénztárossal, mindenkivel kommunikálni kell. Az ember nem szakad bele abba, hogy "Jó napot kívánok, mi újság?"

Egy igazi önző kis pöcs lehetsz, hatalmas öntudattal, de mellé nem rakott semmivel.

"Jogosan vagyok felháborodva?"

Márhogy azon, hogy emberi viselkedést várnak el tőled? Micsoda elvárások, azt a mindenit. Az ilyen nem is apa, aki elvárja, hogy köszönj a barátjának.

márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
83%
Köszönnöd talán illett volna, de egyébként meg addig ott lenned amíg beszélgetnek nem feltétlen kellett volna. Amiket a fejedhez vágott, valóban eléggé bántóak voltak viszont, meg kéne vele beszélned szerintem.
márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
63%

"az a mi lakasunk"


17 évesen tulajdont vásároltál a szüleid ingatlanából? Mivel kerestél annyit?

márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
59%
De azért kijössz a szobádból? Felfalni, amit enni adnak, felvenni, amit anyád kimos rád, elfogadni a zsebpénzt, összeszarni a wécét és úgy hagyni, azért csak kijössz nem? Mit tettél le eddig az egódon meg a pukkadáson kívül a családi asztalra?
márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
81%
Kimenni köszönni és 10-15 perc után kimenteni magad, ez lett volna részedről a korrekt viselkedés. Apád is túlreagálta, de (ahogy ez lenni szokott) mindketten hibásak vagytok)
márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
ja megkerdeztem azt is tole es ha kimegyek koszonni az miert nem eleg es azt mondta hogy kötelező kommunikalnom veluk
márc. 3. 18:41
 7/40 anonim ***** válasza:
53%

Na nyuszi, először is nem, az nem “mi”, hanem a szüleid lakása, neked 17 évesen egy deka részed sincs benne (még ha papíron van is, azzal is a szüleid rendelkeznek 18 éves korodig). Ennyit első körben a szájaskodásodról. Még a szobád sem a sajátod.

Másodszorra pedig de, apádnak joga van megmondani a SAJÁT házában, hogy mit csinálj. Igen, előírhat olyan rettenetes kínokat okozó cselekvéseket is, minthogy felemeled a tojáshéjas pcsádat és kimész köszönni a vendégeknek, mint minden normális ember, aztán 10 perc múlva visszafáradsz, mondván, hogy tanulnod kell.

Akkor bezzeg apád ne legyen bunkó meg égessen a haverok meg a csajok előtt, mikor te hívsz át valakit, mi?

márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
53%
Lesz még pár nehéz perced az életben, ha a mással való kommunikációt ennyire tehernek érzed. Ha majd neked lesz mondanivalód másoknak (pl. egy csajnak, főnöködnek, barátodnak), és erre azt miodják, hogy nem kommunikálunk veled, erre mit ugrasz, kis barát? A fagyi majd visszanyal?
márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
54%
Miért kellene a kérdezőnek ott jópofiznia, ha nyilvánvaló, hogy le se fossa az apja haverját, aki teljesen idegen számára. Mi a fszt kommunikáljon vele? 4-esnek meg üzenem, hogy a szülőknek kötelességük ételt adni a gyereknek, mosni rá és biztosítaniuk a kérdező alapvető szükségleteit, mivel kiskorú, szóval nem értem mire akarsz kilyukadni. Mit kellene 17 évesen az asztalra tennie? Rabok f@szát! Persze itt mindenki 17 évesen már elköltözött otthonról, önellátó volt, letett egy sikeres karriert a családi asztalra, saját lakása volt és nagy pénzeket keresett. Le lehet pontozni.
márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

#9 vegre egy normalis, koszonom!..

amugy lany vagyok es vicces hogy itt páran kis pocsnek meg ilyeneknek neveznek jokat nevetek😂😂

márc. 3. 19:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!