Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiakadtam a férjemre. Tényleg...

Kiakadtam a férjemre. Tényleg ennyire nehéz belegondolni hogy mennyire törékeny is egy 5 hónapos baba??

Figyelt kérdés

Férjem imád a fiával szórakozni, csikizi, csipkedi az arcát, puszilgatja, megnyomorgatja a combjait stb.

Ezzel nem is lenne gond, ha ezeket finoman és gyengéden tenné. Mar többször rá kellett szólni mert a fiam arca egy-egy ilyen puszis játék után kidorzsolt volt a borostatol.

Tegnap viszont furdetesnel láttam hogy a baba combja tiszta lila (ahol mindig nyomorgatni szokta)

Neki is estem hogy ezt hogy gondolta és miért csinálja ezt mikor tudja a gyerek bőre érzékeny és finoman kell vele bánni.

Annyit mondott hogy, ugye tudom hogy nem akarta bántani és nem szándékos volt...

Persze ezt én is egyből gondoltam, de az felvagta az agyam hogy ilyen sérülést okozott a babanak.


Gondolom nem reagalom tul... ezt érdemes lenne jelenteni valahol? Nem akarom, hogy én legyek megvadolva azzal hogy bantalmazom a fiam ha ezt valaki meglatja. És a férjemnek is kell hogy eljusson a tudataig hogy ez nagyon nem ok.


ápr. 28. 06:13
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
58%

20as, ismered a kis herceg című művet? nagy igazság: "Egyszer, és mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél". Nos az a válaszoló nem tett meg mindent így szörnyű gazda volt, aki nem érdemel állatot.


Az ilyenekről listát vezetnék és soha, semmilyen állatot nem kaphatna még egyszer az életben. Vagy remélem, majd mikor ő lesz magatehetetlen majd elajándékozzák, és ott fog állni összezavarodottan, csalódottan abban az emberben, akiben megbízott és teljes szívével szeretett, pontosan mint az a szerencsétlen állat.

ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
36%

21, azért nem tragikus a dolog, nyugodj meg attól megnyugszol

Én is ezt tettem volna, ha harapta volna a gyereket a kutya.

ápr. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
56%

21

Én meg azoknak nem adnék gyereket, akik képesek egyedül hagyni egy kutyával, csak mert az "jó kiképzést" kapott.

ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

A gyerek nem beteg. Nálam semmi baj nem volt sosem. Senkinel sem csak az apjával. Volt olyan is hogy 20-30 cmrol esett be a gyerek a pihenoszekbe mert mikor tette volna le kicsuszott a kezéből (ekkor a baba 4 hetes sem volt) és a múltkor is úgy tette le az ágyunkra hassal hogy a feje beesett a parnaba (megint csak kicsuszott a kezéből) egyszerűen képtelen finoman bánni a gyerekkel. Nem csak a lila folt miatt vagyok kiakadva, hanem minden amit eddig művelt. Tudom hogy nem direkt csinálja de ez már nekem fáj hogy vegignezem mennyit benazik.

És mielőtt valaki azzal jön hogy még kellene neki mutatni és nem neki esni. Igen is meg volt mutatva a helyes babatartas, hogyan emeljük tesszük le stb.

ápr. 28. 09:22
 25/41 anonim ***** válasza:
18%

23, hol olvastad hogy bármikor is egyedül hagytam a gyerekem a kutyáimmal? :-D Diszlexia teszt megvolt?


De ha megnyugtat a kutyáim jobban szót fogadnak mint a gyerekem :-D

ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
76%
20 ...nem kéne kutyát tartani alapból ha hülye vagy hozzá.
ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, akkor megmutatod még 100x-1000x az apukának, hogy hogyan kell a gyereket megfogni. Ezzel a viselkedéssel sajnos csak azt fogod elérni, hogy egyáltalán nem fog a gyerekkel foglalkozni és amúgy meg is érteném teljesen. Miért csináljon bármit is ha úgyis rosszul csinálja. Valószínűleg tényleg nem direkt csinálta csak ő nem gondol bele, hogy milyen ereje van.
ápr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%

26, nekem nincs is kutyám 🤣🤣

A hülye meg te vagy...


#20

ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
38%
28, akkor miért szólsz bele olyanba amiről fogalmad sincs? Ennyire nem hagynak otthon szóhoz jutni? :-D :-D
ápr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
81%
Én praktikusan gondolkozok ezekről a dolgokról. Első a biztonság. Nekem is 5 hónapos a kisebbik fiam, a nagyobbik szeretne játszani vele, de még nem tudja óvatosan kezelni, ha belelkesül. (2,5 éves) Sose hagyom őket egyedül emiatt, de mindig hagyom gyakorolni. Ha a férjem is egy 2,5 éves szintjén lenne, vele is ezt csinálnám. Lehet ezen hőbörögni, meg picsogni, hogy akkor ki sikálja ki a budit főzés közben, de azzal a gondolattal, hogy úszik a lakás meg haragszanak rám együtt tudok élni, még azzal is, ha el kéne válnom, de azzal, hogy véletlenül meghal a gyerek vagy olyan tartós sérülést szenved, ami elkerülhető lett volna, azzal nem szívesen.
ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!