Tényleg van ilyen?

Figyelt kérdés
Kislányom decemberben lessz három éves.Előfelvételis az oviba én pedig mennék vissza dolgozni!azt tudom,hogy 3 éves korig mi a menete a dolognak.Tudomásom szerint a gyermek 4 éves koráig kérhetem a részmunkaidőt.Valóban így van? természetesen utánna fogok járni,mert a cég ahol dolgozom csak két műszakban venne vissza januártól így fel kellene mondanom!10év munkaviszony után nem bánnám a végkielégítést,de jobb lenne még legalább egy évig ott maradni.Tud valaki erről valamit? köszönöm ☺️
ápr. 30. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár off, de ha te mondasz fel, nem jár végkielégítés, én úgy tudom. A többire remélem kapsz segítő választ.
ápr. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem köteles a cég részmunkaidőben foglalkoztatni sajnos. Engem is csak 2 műszakban vettek vissza.
ápr. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Persze tudom,hogy nem nekem kell felmondanom a végkielégítés miatt!

Tudom,hogy nem köteles,de ugye törvényileg benne van a törvénykönyvben és persze mégis értem ha nincs erre lehetőség,de ilyenkor nekik kéne felmondani nekem nem?

ápr. 30. 09:07
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Igazából sok helyen úgy oldják meg, hogy felajánlanak egy olyan munkát amit nem fogsz elválalni, így szokott létrejönni a közös megegyezéssel való elválás vagy elfogadják a részmunkaidőt, de ők adják meg, hogy mikor kell bejárnod. Ha rendes a munkáltatód, akkor lehet velük beszélni, ha nem akkor úgy is kijátszák valahogy, hogy ne kelljen végkielégitést fizetni.
ápr. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
4# Igen, de itt a kérdező szeretné a szerződésben foglaltakat változtatni, az eredeti munkájára vissza szeretnék venni. Ergo, ha nem megy be dolgozni, fegyelmivel küldik el, ugrik a végkielégítés, hisz nem látja el a munkáját. Ők vissza akarják venni, de a kérdező szeretné a részmunkaidőt. Szerintem felajánlani akkor szoktak ilyet, ha alapból nem tudják oda visszavenni, stb., és akkor ajánlanak valamit helyette, amit nem vagy köteles elfogadni. De lehet hülyeség amit írok. :D
ápr. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ugye én anno 3műszakban dolgoztam ami jelenleg kivitelezhetetlen de még a két műszak is,párom össze vissza dolgozik sehogy nemtudnám megoldani,hogy úgy járjak max fizetett segítségel,de mivel nekem a keresetem 150 ezer volt(szomorú de annyi) így nem érné meg vissza mennem! másrészt más is jár 8-15.00 ig és sima dolgozó.na mindegy majd lessz valahogy de azért dühít,hogy ennyire kitudják játszani az embert 😏

Köszönöm mindenkinek ☺️

ápr. 30. 10:43
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem vehetőek rá az egy műszakra sehogy? :\
ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező jó tudja, 2020-ban változtak a szabályok.


Mt. 61. § (3)


2020. január 1-től az Munka Törvénykönyvében pozitív változás történt a kisgyermekes szülőkre vonatkozóan, ugyanis már a gyermek 4 éves koráig kérhető a részmunkaidős foglalkoztatás.

ápr. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez részben igaz. Ha a cég eddig is foglalkoztatott részmunkaidősöket. Ha nem akkor nem kötelessége bevezetni. Én 2021 év végén mentem vissza és nálunk nem volt ilyen, pedig elég nagy cég. Felajánlották a 2 műszakot, ha nem válalom, akkor nemtudnak foglalkoztatni és közös megegyezéssel elválunk.
ápr. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha ügyeskedő a munkahely, akkor megpróbál veled közös megegyezést aláíratni, és azzal véget vetni a munkaviszonynak. Nehogy alá írd, küldjenek el, és fizessenek szépen, nem kevés összeget.


Ami még fontos:

- Tilos kevesebb bért adniuk, mint a legutolsó pozíciód. Sőt, ha volt inflációs emelés, neked is kötelesek megadni, minden egyes eltelt évre. Ha 3 év alatt 3-szor emeltek, akkor az mind-mind neked is jár.

- Amikor visszamész, először ki kell venned a felgyűlt szabadnapjaidat. Ezt teljes munkaidős béren, 40 órában kötelesek kiadni.

- Ismétlem, ha el akarnak küldeni, és egy napot nem engednek dolgozni, nehogy aláírd a közöst, ha ezeket nem tartalmazza, mégpedig MINDENT teljes munkaidős, inflációval emelt bérrel:

o ki kell fizetniük a felgyűlt szabadnapokat

o az idei évre időarányosan járó szabadnapokat

o 3 havi végkielégítést (ha 10 éve ott vagy, és az is számít, amikor CSED, GYED satöbbin voltál)

o felmondási időt (10-15 év közötti munkaviszonynál 30+25 nap, hacsak nincs más a szerződésedben, kollektív szerződésben!)


Szerintem látod, hogy miért ügyeskedik a legtöbb cég, felajánl 1-2 havi bért, csak írd alá a közöst, pedig valójában 5-7 havi bér járna (felgyűlt szabadságtól függően, 10 év munkaviszony esetén).

ápr. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!