Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Állandó segítségnek a nagyszül...

Állandó segítségnek a nagyszülő? Van, ahol ez (jól) működik? Volt ebből konfliktusotok?

Figyelt kérdés

Szerettünk volna valakit, aki napi szinten segít az itthoni teendőkben. Nem csak a babadolgokat illetően, hanem pl. ha kell, kitakarít, vasal, süt-főz, elviszi a kutyánkat kozmetikába stb.


Ismerősök útján örültünk volna neki a legjobban, emiatt kértünk másokat, ha tudnak, ajánljanak valakit, anyukáméknak is szóltunk. Ő pedig ma mondta, hogy igazából miért vennénk fel egy idegent, ha itt van ő is, tudna segíteni bármiben?



máj. 12. 14:30
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Az első "marketing gyerekünk" után úgy gondoltuk, hogy hiába akartunk csak egy gyereket, annyira szuper volt a terhességem és a kisbabás időszakunk, hogy legyen egy második babánk is. Ez olyan jól sikerült, hogy 35 hetes terhes vagyok, ikrekkel.

Megőrülni pedig nem tervezünk, három 3 éven alulival... :D



13:00-ig dolgozik minden nap, aki jár hozzánk takarítani, mert utána megy az unokákért, hozza-viszi őket edzésre, különórára, bevásárol nekik, szóval sehogy nem férne bele a napjába. Meg idősebb már, eltakarítgat másoknál, ha kell, 20-30 percet figyel a lányomra, játszik vele, de mondta, hogy neki napi 6-8 óra ebből sok lenne + még utána az unokáinak is ugyanazt a 100%-ot adni...



"Hát itt most mit kell elképzelni, rendszeres bejárónőre gondoltok, háztartási segítőre, aki X időközönként jön és intézi a dolgokat, vagy eseti alapon, amikor szükség van rá, akkor ugrasztani valakit?"

Az előbbire inkább, napi szinten. Azzal kiegészítve, hogy nem csak a háztartás, itthoni teendők lennének a feladatai, hanem vigyázni a picikre, segíteni etetni, altatni stb.



Anyukám szuper nagyi, igazából mikor terhes lettem a lányommal, ő már akkor közölte, hogy péntekenként nem fog dolgozni, aznap mindig unokázni fog. :)

Imádjuk családilag, nagyon lelkes, náluk is lett babaszobája a lányunknak, megy vele mindenfelé, ő az, aki még a 40 fokban is mosolyogva szaladgál utána, aki reggel 7-kor már süti neki a palacsintát minden ottalváskor. Szóval egy rossz szavam se lehet rá, de minden nap utoljára kamaszkoromban voltunk együtt...

máj. 12. 14:57
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam régebben egy családnál hasonló pozícióban heti 2-3 nap, a többi napon pedig a nagymama csinálta. Így ő sem volt túlterhelve. És heti egyszer meg jött valaki nagyobb takarításra, azt nem mi csináltuk, csak a napi apró dolgokat.
máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 babyboom567 ***** válasza:
80%
Szerintem is az a megoldás, hogy a néni marad takarítani,anyukád jön 3 napot(bár ha dolgozik, fogalmam sincs ,hogy gondolja),meg 3-4 napra felvesztek valakit a babákhoz(meg amit a nénin nem tud megcsinálni azt megcsinálja).
máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Sok stresszel járt a munkája, január óta már egyáltalán nem dolgozik.
máj. 12. 15:35
 15/34 anonim ***** válasza:
34%
Az hogy hazvezetonek,takarit foz bevasarol ok, de az ikrekre meg a bolcsis korura is vigyazni.nonszensz. es te mit fogsz csinalni? Ez 2 kulon munkakor. 500 nettoert sem vallalnam,ez annyi melo, h kb pisilni sincs ido es kozben lehet az allando orditast hallgatni. Engem a hideg kiraz,bocsi. :D
máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Attól, mert segíteni fog valaki, nekem is lesz ugyanúgy dolgom, nyugodj meg. :)
máj. 12. 15:46
 17/34 anonim ***** válasza:
87%

Hát igen, 3 gyerekre plusz háztartásra nagyon nem elég az 500 nettó, ez kb a háztartás plusz egy gyerek.


Én megbeszélném anyukámmal, hogy az nagyobb segítség lenne, ha heti kétszer-háromszor pár órára elvinne a háromból két gyereket, hogy mindegyikre jusson saját idő. Emellett a többire alkalmaznék segítséget

máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 babyboom567 ***** válasza:
33%
15-ös, teljesen igazad van, én sem csinálnám,de én nem vállalnék második gyereket sem,mert nem vagyok rá alkalmas,introvertált és szétszórt vagyok.De nem ebből kell kiindulni,van aki képes rá,én megértem a kérdezőt, ha meg tudja fizetni tegye.Igen, sokba fog kerülni.
máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

2 hét múlva szülök, úgyhogy szerintem felesleges azt boncolgatni, kellett-e három gyerek, vagy sem. :D


Mi is kettőnél megálltunk volna, de ez történt, eszembe sem jutott az abortusz, csak azért, mert ketten vannak. Biztos, hogy nem lesz annyira könnyű, mint az első babánkkal, valószínűleg több szervezést is igényelnek majd a mindennapok, de majd belejövünk.


Én a segítségtől sem zárkózom el, nem az a típusú anyuka vagyok, aki mindent egyedül akar csinálni és megoldani.

máj. 12. 15:56
 20/34 anonim ***** válasza:
80%

Kerdezo!


Próbálj levelezős kisgyermekgondozo vagy ovodapedagogus hallgatót keresni. Anno ezer éve nekem is ilyen bebiszitterem volt -marmint ovodapefagogus hallgató- és nagyon jól működött. A levelező szak miatt sok szabad ideje volt, kb bármikor ugraszthato volt.

A többi feladatbol a takarítást már megoldottad. A vasalásra létezik vasaló szolgálat, a sütésre fozesre étel házhozrendeles és nálunk pl van olyan kutyakozmwtikus is, aki hazhoz jön a kutyaert

máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!