Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Állandó segítségnek a nagyszül...

Állandó segítségnek a nagyszülő? Van, ahol ez (jól) működik? Volt ebből konfliktusotok?

Figyelt kérdés

Szerettünk volna valakit, aki napi szinten segít az itthoni teendőkben. Nem csak a babadolgokat illetően, hanem pl. ha kell, kitakarít, vasal, süt-főz, elviszi a kutyánkat kozmetikába stb.


Ismerősök útján örültünk volna neki a legjobban, emiatt kértünk másokat, ha tudnak, ajánljanak valakit, anyukáméknak is szóltunk. Ő pedig ma mondta, hogy igazából miért vennénk fel egy idegent, ha itt van ő is, tudna segíteni bármiben?



máj. 12. 14:30
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
9%
30as, bocsi, de irigykedem. Keveseknek van meg a nettó havi 1.5-2 milla, főleg úgy ha anyuka gyed-en van otthon. Ilyen az emberi természet, hogy irigy. Ne mond nekem, hogy te soha, senkire nem voltál még... én legalább nem vagyok álszent és beismerem.
máj. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
78%

31!


Anyagiak miatt sosem voltam irigy. Amire az vagyok, az a tudás, és a tanulás képessége, de ez is csak "pozitív" irigység -de jó neki, én meg így jartam- es ezt sem szoktam kinyilvanitani, mert totál értelmetlen.

máj. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
26%
Neked dúla kell, sógornőm majdnem pontosan ezt csinálja, főleg ikres családoknál segít, gyakorlatilag rendes munkaidőben megegyezés szerint napi 8-9 órát, főleg hétköznapokon. Általában csak a gyerekekkel foglalkozik, időnként takarít, főz. De minden megegyezés szerint. Van is egy oldal, ahol lehet keresni a városodban.
máj. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az anyai nagymamám nagyjából 3 éves koromtól ott élt velünk. Nálunk nagyon jól működött, nem volt különösebb konfliktus, amire vissza tudok emlékezni kicsi koromból, és később pedig egyáltalán nem volt. De ez nem feltétlenül általános érvényű igazság attól, hogy nálunk működött. Nálunk a nagymamám volt kb. aki vitte a háztartást, vagyis főzött, mosott, mosogatott, rám vigyázott és vitt-hozott, bevásárolt részben (amikor nehezet kellett cipelni, az apukám intézte), anyukám pedig a takarítást intézte, és ez így mindenkinek rendben volt.
máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!