Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Állandó segítségnek a nagyszül...

Állandó segítségnek a nagyszülő? Van, ahol ez (jól) működik? Volt ebből konfliktusotok?

Figyelt kérdés

Szerettünk volna valakit, aki napi szinten segít az itthoni teendőkben. Nem csak a babadolgokat illetően, hanem pl. ha kell, kitakarít, vasal, süt-főz, elviszi a kutyánkat kozmetikába stb.


Ismerősök útján örültünk volna neki a legjobban, emiatt kértünk másokat, ha tudnak, ajánljanak valakit, anyukáméknak is szóltunk. Ő pedig ma mondta, hogy igazából miért vennénk fel egy idegent, ha itt van ő is, tudna segíteni bármiben?



máj. 12. 14:30
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Köszi, ennek utánanézek, gondolom, Facebook csoportokban sem veszik rossz néven, ha írok ezzel kapcsolatban (akár az adott egyetem, kar csoportjába).


Az étkezések nálunk azért bajosak, mert a lányunknak inkább itthoni dolgokat adok, amikben tudom, mi van.

Az ő ételeit elkészítem, de mivel én kb. 10 féle ételt vagyok hajlandó megenni, a férjem pedig mindent húst hússal enne, ezért, hogy ne készítsek naponta 2-3 féle ebédet/vacsorát, éttermezni szoktunk. A rendeléseknél még egyik helyről sem volt olyan finom semmi, hogy azt mondjam, 'wow, na ezt enném minden nap'. Most a Dori's Foodot próbáljuk ki jövő héten, abban még bízom. De két újszülöttel és egy örökmozgó, állandóan csacsogó 2 évessel nem hiszem, hogy egyhamar éttermezni fogunk... :D

máj. 12. 16:18
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen az ismerosi korben. A gyerek fel eves koratol 2 eves koraig csinaltak igy. Azota nem tartjak a kapcsolatot, annyira sok balhe volt es megromlott a viszony. En ezek utan semmikeppen nem valasztanam a nagyszulot erre a feladatra, szerintem egy kulsos szemellyel lehet tisztan megegyezni.
máj. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet kérdezni az éttermet, ahova járni szoktatok, hogy ők esetleg vállalnak e napi kiszállást.
máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
78%

Én anyut nem ,,használnám" így ki. Most nyilván ha 1-2 alkalomról van szó akkor kérem a segítségét, de heti rendszerességgel mondjuk 2-3 alkalommal azt mondani neki hogy mossál fel légyszives, úgy hogy tudom egyrészt ő is melózik meg otthon is háztartást vezet, hát ehhez biztos nem volna képem.

Minden esetre mi megoldjuk takarítónő és egyéb nélkül a dolgainkat egyenlőre.Hálisten:D

máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Ő ajánlotta fel, nem mi kértük.


Biztosan mi is megoldanánk ketten, ha muszáj lenne, de szerintem ennyi belefér. :)

máj. 12. 19:22
 26/34 anonim ***** válasza:
80%

Az enyém is felajánlotta és akkor mikor pld kifestették a házat valójában jött az egész família és mindenki takarított nálunk.

Ettől még én a saját anyámat nem ,,bíznám" meg különböző háztartási munkákkal, azért hogy mit tom én tudjak aludni míg ő a munkahely után még nálunk is ablakot tisztít, követ suvickol , kutyát sétáltat meg ilyenek. Nem ez a dolga.Az unokákkal foglalkozni az lehet a dolga, ha igénye van rá, alkalmanként segíthet is másban is, de rendszeresre biztos nem használnám ki a jóindulatát.

Ha érted amit írok érted, ha nem meg nem érdekel.

Ha annyi pénzetek van akkor vegyetek fel takarítani meg kutyát sétáltatni valakit ,de ne a saját anyukáddal végeztess ingyenmunkát csak azért mert felajánlotta.

máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hosszú távon nem működik. Keress egy idegent vagyis nem családtagot a munkára. Anyukádnak meg mondd meg ő a nagymama és nem alkalmazott. Ha van kedve, ereje, ideje akkor segít ha nem akkor nem. Az alkalmazott meg csinálja csak amire felveszed. Ne keverd az üzletet a családdal.
máj. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, szerintem egy embernek is sok, hát még egy nagymamának. Nekem is fel szokta ajánlani anyós, hogy takarít stb. de nekem nyugodtabb a lelkiismeretem, ha inkább "csak" gyerekezik, amíg csinálok ezt-azt. Anyukámmal egy házban lakunk pl. főzés terén össze szoktunk dolgozni, vagy egyik nap ő, másik nap mi főzünk vagy előkészítek, de ő csinálja a fazék mellett állós részét. Ő is szokott a gyerekekre figyelni, amíg mondjuk valami nehezebb munkát csinálok (néha pont nála). De takarítást nem kérnék tőle sem. Jó ötlet, hogy legyen egy takarító, anyukád meg átjön gyerekezni, amikor tud és kedve van. Ebédrendelés mellett a fagyasztó telepakolása készételekkel is egy lehetőség.
máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
15%

Biztosan mi is megoldanánk ketten, ha muszáj lenne, de szerintem ennyi belefér. :)


Hát, jó nektek hogy van erre kb havi 1 milliótok.

máj. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
79%

29!


Na és akkor mi van, ha van nekik? Magánügyük. Nem kell irigykedni.

máj. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!