Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok hogy így érzek?

Rossz anya vagyok hogy így érzek?

Figyelt kérdés

16 hónapos a kisfiam.Annyira befásultnak érzem magam. Minden napom ugyan olyan, nem történik semmi.

Ne értsetek félre imádom a gyerekemet, de sokszor úgy érzem nem is élek. Csak vagyok és kész.

Mit tegyek?


2010. nov. 4. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Mozduljatok ki, heti 1x menj el a gyerekeddel a városba, jön a karácsony nézelődj!

Heti 1 este hagy apával a gyereket menj el barátnőzni!

Ez csak rajtad múlik szervezel e magadnak programot, kilendíted e magad a hétköznapokból!?

2010. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy az.Én is, más is érzett már így.Néha kell pihenni is és a gyerek nélkül kimozdulni vhova.
2010. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a férjemmel is vannak problémáim. Ugyanis nem nagyon segít a gyereknevelésben.Biztosan ez is közrejátszik.
2010. nov. 4. 19:36
 4/7 kisnita ***** válasza:

Szia!

Én is így vagyok néha. Szerintem nem vagyunk ezzel egyedül. Találj valami elfoglaltságot magadnak amiben örömödet leled. Én például egy időben nagyon sokat barkácsoltam, kötöttem, varrtam, gobleneztem és elég jól elfoglaltam magam vele, de most félre tettem egy időre mert beleuntam meg már annyi mindent csináltam, hogy kifogytam az ötletekből. Mostanában a kutyámmal szeretek lenni a "szabad" időmben. Felöltöztetem a gyereket kiültetem az udvarra a babakocsiban és amíg levegőzik én trükköket tanítok a kutyának. Szereti nézni és szerintem jót tesz neki ha látja, hogy anya kutyázik :) Na persze néha keresztül húzza a számításaimat a kis fiam és esze ágában sincs szépen ülni a babakocsiban és nézelődni, elbeszélgetni. Úgyhogy ilyenkor mást kell kitalálnom amiben a gyerek is aktívan részt vehet. Amikor végképp kifogyok az ötletekből vagy már nagyon "lemerültem" lepasszolom a páromnak a gyereket egy órácskára vagy amennyire elvállalja és feljövök ide fórumozni.

Most olvasni szeretnék elkezdeni, majd meglátom mennyire engedi a kis fiam, ha nem tetszik neki az ötlet akkor marad a hangos könyv mert azt akármikor lehet hallgatni.


Egy időben (míg a fiam kisebb volt) minden nap megnéztünk egy DVD-t együtt, ilyenkor általában el is aludt a nagy ágyon. Most már nem kötik le az ilyen dolgok, állandóan ugra-bugrálni kell neki meg mondókázni vagy ugra-bugrálni és közben mondókázni. :D Ezeket szereti. Nagyon társaság kedvelő, ritkán tudom egyedül hagyni amikor eljátszik magában, kb egy héten 1x fél órára és ez is inkább a késő délutáni-esti órákban szokott előfordulni amikorra már kiéli magát. Ha főzök akkor is ott van velem és pakolgatja az edényeket meg bemászik a szekrénybe.

Úgyhogy egy cseppet sem csodálkozom rajta, hogy néha már hulla vagyok és az is kikapcsolódás amikor este eljutok a zuhanyzóig pláne ha még arra is van időm hogy hajat mossak.

Ne érezd rosszul magad e miatt. A gyereknevelés 24 órás munka és a gyereken múlik, hogy mikor van egy kis szabadidőd. Sokszor én is várom, hogy "kicsengessenek" és végre magammal is foglalkozhassak egy kicsit. Arról nem is beszélve, hogy még az ember otthon van eléggé el lehet butulni meg be lehet fordulni mert hiába jársz le minden nap a boltba meg mész sétálni a gyerekkel az akkor sem olyan mint amikor dolgozni jártál és emberek közt voltál. Szerintem sok olyan anyuka lehet aki ezért is megy vissza hamarabb dolgozni nem csak az anyagiak miatt.

Én is visszamennék (inkább anyagi okokból), de látom előre, hogy akkor meg az lenne a bajom, hogy nem vagyok eleget a gyerekemmel és bűntudatom lenne miatta.

Ha megteheted akkor tegyél félre egy kis pénzt és kérj egy szabad napot vagy egy szabad félnapot a párodtól amikor el tudsz menni kikapcsolódni, egyedül, gyerek nélkül vagy a barátnőiddel vásárolgatni vagy moziba, cukrászdába, ilyen helyekre. És ilyenkor próbálj nem a gyerekre meg az otthoni dolgokra gondolni, biztos nehéz lesz, de szerintem használni fog. Kell egy kis pihi neked is.

2010. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a múltkor barátnőmmel és a férjével mentem el Plázázni, a férje tolta a kisfiam, már ez is nagy segítség volt, közben barátnőmmel pletykáltunk és nézelődtünk. Valami ilyen programot ajánlanék neked is.
2010. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerős, sajnálom! Nekem is ennyi idős a fiam és ugyan ezt érzem, hogy csaj jönnek és telnek egymás után a napok, egyforma, egyhangúságban. Ráadásul épp problémás, hisztis korszakát éli a babám, segítségem nekem sincs senki. Férjem rengeteget dolgozik, szinte sosincs itthon, akkor sem igen veszi ki a részét a dolgokból. Egyedül vagyok, semmi kikapcsolódás, a barátok elmaradtak. Hiába mennék plázázni, csak rossz érzés, hogy látom mások hogyan élnek, hogy néznek ki, nyomasztó, annak ellenére, hogy imádom a gyerkőcöt, mindig erre vágytam :(
2010. nov. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Teljesen ugyan ez a problémám nekem is kedves utolsó.

Mintha csak én írtam volna...

Nekem sincs egy barátnőm se, mindenki bulizik éli az életét, stb.

Szóval nagyon magányos vagyok.

2010. nov. 5. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!