Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! 1-2 gyerek mellett...

Anyukák! 1-2 gyerek mellett hányszor megy egy héten a mosógép?

Figyelt kérdés

Csak mert anysósom szóvá tette, hogy nem kéne minden nap másik ruhát adni a gyerekekre! (van egy 2 éves és egy 7 hónapos), mert így hamar összejön egy adag mosógépre való, és fölösleges ennyit járatni, meg aztán a lakásban is nagyobb a pára.

(Ergo tartsam lebukott, összenyálazott, pecsétes göncökben a gyerekeimet...)


2010. nov. 10. 15:51
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
3-an vagyunk heti 4-5x mosok + szárítógép. A gyerek most tanul önállóan enni, pohárból inni. Kb minden kaja után átöltöztetem :)
2010. nov. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 28 hónaposom és egy 10 hónapos lányom. Férjem traktorokat szerel, az ő ruháit 2-3 napont amosom külön. A gyerekek ruháival naponta indítom a mosógépet, mert nem szeretm, ha beleszárad a pisi, kaki, vagy valamilyen kajamaradék. Inkább indítom féladagon rövid mosással. De nem bírom azt a szagot, mikor a pisis ruha áll a fürdőszobában.

Anyósomnak meg mi köze hozzá!

Amúgy is könnyebb napi fél órát vasalni. Meg így nem is kell 8-10 ruha egy méretből. Nekünk is van kimenős ruhánk, de az itthonitól csak annyiban különbözik, hogy nincs bolyhosra mosva, nem abban, hogy itthon koszos ruhában járatom.

2010. nov. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
3 gyerek van, 2, 7 és 11 évesek, meg ugye a férjem is itt van:) Hetente 4-5 alkalommal biztos, hogy megy a mosógép. A gyerekek ruháit a miénktől külön mosom, aztán kettő hetente az összes ágyneműt, hetente a törölközőket, konyharuhákat. A pizsamáikat 3-4 naponta cserélem. Nadrágból van, hogy a kisebbek naponta kettőt, hármat is összekoszolnak hétvégén. Ami hét közben nem lett olyan koszos, az jó szombaton és vasárnap rájuk, pulcsira és nadrágra gondolok. Azokat külön tartom, és hétvégén abból adok rájuk.
2010. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Van egy 11 évesem, és egy 1 évesem, hármunkra átlagban három adagot mosok egy héten. Minden nap tiszta ruha mindenkinek, szóval nem spórolok.

Anyósod a barátnőmtől szerintem kiborulna, ugyanis ő minden nap mos, van, amikor egy nap kétszer. Szerintem valamikor előző életében mosómedve volt :)

2010. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

19:26

nekünk mosó-szárítógépünk van, így ősszel-télen, amikor kint lassan vagy nem szárad, szokott menni a szárító is(zoknik, bugyik, alsógatyák...)

amúgy szerintem egy mosógép nem fogyaszt oylan egetverően sokat, hogy ezek kelljen spóroloni és a gyerekeim koszos cuccokban járjanak.

nekünk 40 körül van a rezs 1 hónapban, ebben minden benne van (villany, gáz, viz, csatorna, kuka)

2010. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van egy 17 hós és egy 5 éves. Míg 5 kilós mosógéppel mostam ( ezt valahogy senki nem írta, milyen kapacitású a gépe ) addig 8-9 adag volt egy héten ( oviba kinti ruha, benti ruha, kicsire van hogy naponta 3 body is mert leeszi, leissza, felnőttekre minden nap tiszta alsónemű és póló + törülköző + ágynemű ) nem bírtam, vettünk egy 8 kilós gépet.


Azóta heti egy vagy max 2 adag fehér, télen pedig 3 színes adag megy, plusz maradt az ágynemű és a törülköző, ami megjegyzem 4 személy ágyneműje belefér és nem gyűri


Plusz egy hónapja mi is beruháztunk egy szárítógépbe, mert már lépni sem lehetett a ruhaszárítóktól. Egy 5 kilós mosógép átlag fogyasztása 45 liter, az én gépemé 57. Lehet számolni, szerintem megérte.

2010. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

utolsónak:

mennyibe kerül egy ilyen "8-kg-os" mosó-szárítógép?

Lassan a mienket is le kell cserélni.

2010. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

az enyém nem kombinált, bár tény, hogy jobb lett volna annó olyat venni, ha ezt előre látom, hanem van egy külön 8 kilós FAGOR mosógépem AAB kategóriás (A mosóhatékonyság és A energiakapacitás B centrifugálás ami 1200 fordulatot jelent ) ez volt 3 éve 120.000 Ft, plusz amit most vettünk szárítógép az 105.000 volt, B energiaosztályú ( az A 200-250.000 tehát szerintem nagyon sok )ja és ez Ariston.


Ha ilyesmiben gondolkodsz, akkor szerintem ha van helyed és pénzed, vedd meg külön-külön, ha meg nincs akkor egyben, úgy, hogy nézz szét az olcsobbat.hu-n vagy asszem arukereso.hu a másik, ott beírod, hogy mit keresel, milyen energiaosztályban, milyen árkategóriában, és kidobja a lehetséges gépeket, meg hogy hol mennyi az ára.


Egyre vigyázz, ha külön veszed meg a két gépet, mindenképp azonos legyen a kapacitásuk ( 8-8 kiló ) mert szerintem úgy van értelme, és a mosógép legyen minimum 1200 centrifugafordulatos ( ne aggódj, nem gyűri a ruhát ) mert akkor rövidebb idejű a szárítás, és ezzel áramot spórolsz. Remélem, segítettem.

2010. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Hely sajnos nincs, most is konyhában van a mosógép a konyhaszekréynbe beépítva, még egy mosgatógép sem fér el.

A fürdőszobánk nagyon kicsi.

2010. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Bocs, még egy fontos dolog, ha nem tudod megoldani a szárítógép kivezetését, akkor neked csak a kondenzációs elvű felel meg, mert a légkivezetésest ki kell vezetni a szabadba, úgy mint mondjuk a páraelszívót.
2010. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!