Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lenne a jó döntés?

Mi lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés

Augusztus elején házasodunk össze a párommal, esküvő után 1-2 hónapos ház tatarozás, aztán beköltözés.

Egy levél fog.gátlóm van még, már nagyon szeretnénk babát, szívem szerint az utolsó levelet már be sem venném, inkább jöjjön a baba, de félek, hogy elhamarkodjuk, hogy terhesen nem tudok majd házat tatarozni meg ilyenek.

Mi a véleményetek? Várjak még vagy be se szedjem ezt az uccsót? Meglepetésként akarnám abba hagyni a gyógyszert, és váratlanul bejelenteni hogy terhes vagyok, természetesen a párom is nagyon szeretné már a babát, ha rajta múlna csak, már terhes lennék. :)

Fogok tudni házat tatarozni terhesen? Erőm az van és bármit megcsinálok, de gondolom terhesen más lesz a helyzet.

Segítsetek légyszives! Várom a tanácsokat!

Köszönöm.


2011. júl. 19. 11:45
 1/10 anonim válasza:
Szerintem még azt az 1 levél fog.gátlót szedd be hiszen amíg tart a felújjítás addig neked is segíteni kell de ha mér terhes leszel és bejelented a párodnak akkor nem fog engedni segíteni így majd csak gyötröd magad hogy nézned kell ahogy egyedül vagy épp segítséggel,de nélküled csinálja.Meg amúgy is kismamánbak nem ajánlatos a sok erölködés nehogy bajok legyenek.Dönts a legjobb belátás szerint :)
2011. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldöntened, de ahogyan az első válaszoló is leírta, hiába van erőd, terhesen nem ajánlott nehéz dolgokat emelgetni stb.
2011. júl. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

En varnek a helyedben. Szinte barmit meg lehet csinalni terhesen is, nalunk az elet ugy hozta, hogy a masodik terhesseg alatt tobbet dolgoztam, mint egy igaslo.

Megcsinaltam, tuleltem, de nem volt konnyu.

Ez nem a mi dontesunk volt, a babat vallaltuk, majd utana jott tobb olyan feladat, amit meg kellett oldani, nem varhatott szulesig (foleg, hogy utana pici babaval meg nehezebb lett volna).

De direkt eszem agaban sem lett volna ugy tervezni az eletemet, hogy terhesseg alatt kelljen ekkora harcokat vivni.

2011. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hidd el terhesen is lehet házat tatrozni, meg mindent csináli

Én 2x csináltam, meg sem kottyant.

2011. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az eszem azt mondja, hogy várjam meg ezt az 1-2 hónapot, de mivan ha nem is jön majd olyan hamar a baba... Lehet, hogy nem is leszek még várandós 1-2-3 hónapig...

Anno anyuék is úgy építkeztek, hogy terhes volt öcsémmel, kiszolgálta a kömüveseket is... még is azt mondja ő is, hogy várjam meg míg beköltözünk... de már nem tudok várni... :)

Köszönöm a válaszokat, segít ha mások is leírják a véleményüket.

2011. júl. 19. 12:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Én baromi rosszul voltam az első 3 hónapban, hányinger, gyomorfájás, iszonyat fáradt voltam, stb. Én várnék, nem ezen az 1 hónapon múlik.
2011. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt szokták javasolni, hogy a fogamzásgátló abbahagyása után érdemes várni pár hónapot a babavállalással, hogy tisztuljon a szervezet. Tehát a te döntésed hogy abbahagyod, de én a helyedben ígyis-úgyis várnék 1-2 hónapot.

Amúgy én is egy nagy lakásfelújítás alatt voltam terhes, és hidd el nem volt olyan egyszerű, nekem nem nagyon kellett benne részt vennem, mégis tiszta ideg voltam, hogy nem lesz kész semmi időre, és mi lesz ha a babaszoba nem készül el szülésig, stb. Lehet hogy emiatt lett koraszülött babám, nem tudom, de mostmár bánom hogy nem terhesség előtt csináltuk az egész lakásfelújítást.

2011. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Azt szokták javasolni, hogy a fogamzásgátló abbahagyása után érdemes várni pár hónapot a babavállalással, hogy tisztuljon a szervezet. "


Ettől már AGYBAJT kapok!!! kb. 3 NAP alatt ürül ki a hormon a szervezetből...

2011. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

egyetértek az utolsóval. nem kell semennyit várni a gyógyszer abbahagyása után! nehogy elvesztegessetek több hónapot arra várva, hogy kiürül a hormon a szervezetedből! kiürül az pár nap után. ha van peteérésed, az azt jelenti, hogy totálisan kiürült már. és csak akkor tudsz teherbe esni, ha van peteérésed...

nekem szintén augusztusban votl az esküvőm, csak pár évvel ezelőtt :) én is pont így voltam, mint te. én beszedtem az utolsó levéllel, nem akartam abbahagyni az esküvő előtt, így aug. végén fogyott el az utolsó bogyó. 2 hónappal később már terhes voltam! :) azóta van egy gyönyörű 3 éves lányom! :)

2011. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tavasszal beszéltem a nőgyógyászommal, azt mondta, hogy nem kell tisztulási idő, szerinte is hülyeség, ha tud jönni a baba és jöhet, akkor jönni fog.

És döntöttem, nem szedek több gyógyszert. Annyi anyuka van aki több hónapot, meg évet várt a babára, lehet, hogy nekünk sem jön össze elsőre, ezért is kár lenne még ezt az egy hónapot is pazarolni... Ha meg a jó isten is azt akarja, hogy legyen minél hamarabb babánk, jönni fog.

2011. júl. 21. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!