Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliában a Working tax...

Angliában a Working tax creditet miért nem kaptuk meg? Mind a kettőnknek van munkája és van 1 kisbabánk. Én jelenleg még otthon vagyok a picivel. De alig jövünk ki anyagilag.

Figyelt kérdés
Jó lenne ha tudna valaki segíteni ebben a kérdésben. Vannak akiktől azt hallom 600 fontot kaptak 1 hónapban. Mi meg semmit. Ez érdekes
2010. nov. 19. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Nos ez nem feltétlenül igaz,hogy valaki 600 fontot csak úgy megkap.Jobban mondva kap ha van 2 -3 gyereke,és legalább az egyik szülő csak part-time melózik.Az igazság az,hogy a kettőtök munkabérét figyelembe veszik,és kiszámolják,hogy mennyi esik egy főre.(sokkal keményebben számolják mint otthon) Ha elértek egy bizonyos összeget hiába van pici babátok nem jár nektek..

Mi kapunk(de csak 400 fontot).Viszont figyelnünk kell,mert a párom lassan olyan sokat túlórázott,hogy hamarosan eléri azt az összeget ami után már nem jár.Így rögtön el is veszik..De mi is csak azért kapunk,mert nekem nincs állásom..Nálunk csak a férjem keres..Utána kéne néznetek,hogy eléritek-e a plafont vagy sem..

2010. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
esetleg nem tudod hogy mennyi a plafon?
2010. nov. 19. 14:11
 3/9 anonim ***** válasza:

megint én vagyok.Sajnos fogalmam sincs,mert a férjem intézte az egészet,és mi már 2 éve kapjuk..

De annyit tudok,hogy amikor a férjem havi 1400-1500 fontot keresett(én nekem akkor sem volt fizetett állásom) akkor elutasítottak minket,mondván többet keresünk,mint amennyiért járna.(nálunk is van egy gyerek)

Nektek mennyi a kettőtök pénze?

2010. nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekünk a múlt adó évből számolták ki ami akkor 35000font volt. A kettőnké együtt. De most jóval kevesebb lesz. Meg ugye nem annyit kapok mintha dolgoznék. Mégis úgy számolták mintha most is rendesen dolgoznám azt az x órát amit a Mat Leave előtt dolgoztam
2010. nov. 19. 17:25
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és még az is érdekes hogy a skótok mindíg azt mondják hogy az milyen jó pénz. Meg majd mi is meglátjuk..
2010. nov. 19. 17:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Working tax creditet akkor kapsz ha keves a beveteled. Vagyis minimal berert dolgozol es ezzel az allam viszafizet neked valamennyit az adodbol amit leadoztal.

Ha kisbabad van akkor CHILD TAX CREDITet kell igenyelned, az jar a gyerek utan. A ketto nem ugyan az! Megnezik menny az eves fizetesetek es ez utan kapjatok. Nekunk 80 font jar havonta (kozep kategori a keresetunk). Ennel tobb is jar de kevesebb is. Azt majd ok eldontik.

2010. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Nektek nagyon jó a bevételetek,így nem is jár a Working tax credit. Amit a másik író írt,az úgy van.A gyerek után igényelheted a Child TAx creditet..Én is kapok a gyerek után 80 fontot havonta.De mint írtam nekünk nem sok a bevételünk..Elképzelhető,hogy te ennél is kevesebbet fogsz kapni,mert elég jó a bevételetek..

2010. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok, ezt toltsd ki es meglatod, hogy jar-e neketek working tax credit vagy milyen segelyek jarnak nektek ha jar egyaltalan:


[link]

2010. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem erdekli oket, hogy te maternity leaven vagy, azzal nem foglalkoznak, csak a kovetkezo evben maximum, amikor a jelenlegi adoev bevetelet kell diktalnod es az kevesebb lesz a maternity pay miatt.

Nalunk ugyanez volt.

Mindkettonknek volt munkaja, nem minimalberes, eljottem maternityre, csokkent a bevetelem, majd nem is volt, mert en eltem a fizetetlen idoszakkal is. Hiaba csokkent felere a bevetelunk, a lenyeg az volt, hgoy a munkaviszonyom megvan es bejelentve ugyanugy foallasra, 40 orara voltam, hiszen ugy szolt az eredeti szerzodesem.

De child tax creditet igy is kaptunk.

Felmondtam, mert nem mentem vissza dolgozni, kozben ket gyermekunk lett, bejelentettem, hogy felmondtam, most mar jogosultak vagyunk working tax creditre.

A ferjemnek eddig ket allasa volt, egy foallas es egy mellekallas, most a melleket ott hagyja, a foallas heti 35 oras es beiratkozott suliba. Igy annyit kap pluszban, amennyit eddig keresett a mellekallassal, szoval anyagilag ugyanott vagyunk, viszont a sulit is fizetik neki (pontosabban az evi 800 font tandijbol csak kb 40 fontot kell nekunk fizetni).

2010. nov. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!