Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » VAN RAJTAM KIVÜL MÉG OLYAN...

VAN RAJTAM KIVÜL MÉG OLYAN ANYUKA, AKINEK MEGFÖZ RÁJUK AZ ÉDESANYJA? Néha olyan lelkiismeret furdalásom van. Még néha ö vásárol be nekünk is. én nem nagyon járok boltba.

Figyelt kérdés
bár ö azt mondja,inkább pihenjek, meg babázzak.(13honapos)nekem olyan kellemetlen.nem lehet igy majd késöbb elkényelmesedni, ha már ö nem fog ránk megfözni?
2010. dec. 9. 12:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom.........de nekem ez nagyon furcsa!Mi az hogy főz rátok???Te mit csinálsz???Nekem semmi segítségem nem volt szülés után(császár)és már az első héten főztem !2naponta főzök most is és 1éves a gyerekem.....!lemegyek vásárolni is....stb!Azért jó ha segítenek.....de én nem hagynám!
2010. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%

Jó neki ! Semmi dolga csak a gyerkőc meg hogy csini anyuka és feleség legyen.


Ha finoman főz akkor áldás sajnos anyósom nagyon sótlanul füszerek nélkül zsirosan főz- egyetlen negativuma- Igy én nem örülnék ha az Ő ételeit kellene ennem Ő 50 évesen tanult meg pont ezen okból főzni.


Igen lehet hogy el fogsz kényelmesedni hogy nem fog menni a főzés de majd belejössz.

2010. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Nálunk az első héten anyám főzött, azóta nem :)
2010. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
61%
én veszélyeztetett terhes vagyok, sokat kell feküdnöm. Az én anyum is főz ránk, sőt az anyósom is. Szívesen csinálják, mindig ezt mondják, amikor mondom, hogy ez mennyire kellemetlen nekem. Terhességem előtt mindig mindent megcsináltam, karácsonyra 3 családnak sütöttem (mi, anyuék, anyósék), de most a párom takarít, a szülők főznek. Baba az első. Szülés után nem tudom, hogy lesz. A barátnőméknél ugyanez van, most 7 hónapos a gyerkőc, a barátnőm anyukája főz nekik hetente kétszer. A gyerekük mai napig 5-6 alkalommal felébred éjszaka, nappal is sokszor. Szegény anyuka örül, ha tud aludni összesen 5-6 órát részletekben. Egyszóval lehetetlenség, hogy még főzzön meg takarítson. Nem mindenki olyan szerencsés, mint az előző hozzászóló.
2010. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
52%
bocsi, az első hozzászóló :)
2010. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Ránk gyakran főznek a nagyik, és megsértődnek ha célzunk rá, hogy nem kellene. Nekik öröm, hogy segíthetnek.

Egye fene, nagy durcásan elfogadjuk... :-))))

2010. dec. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

Na, megint olyan helyre írok, ahol le leszek pontozva:((((

Tegnap még 89%-os válaszadó voltam, de nem sokaknak nem tetszett az igazság:((

Na, sebaj, thát a válaszom:


Mi egy házban lakunk anyuékkal, de külön szinten. Anyum itthon van, nem dolgozik, és amikor megszületett az első gyermekem (aki az ő első unokája volt) természetesen főzött ránk.

Én szoptattam, pihentem, elláttam a kicsit. Ez akkor így volt természetes.

Később persze én is főztem, tudok és szeretek is.


Majd 22 hónap múlva megszületett a kistestvér is, ugyanez a helyzet lett. Sőt nemcsak a főzésben, de minden másban is rengeteget segítettek. Nem csak ő, hanem apukám és az anyósom, apoósom is. Nálunk ez így természetes volt. Nem is értem, mi lenne ezzel a baj.

Persze majd jönnek olyanok, akiknek semmi segítségük nem volt, de bocsi ezért nem ránk, vagy a világra kellene haragudni.

2010. dec. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
55%

Ezt a részét én is így gondolom mint az utolsó! Nekem sincs semmi segítségem, édesanyám sajnos meghalt 5 éve anyósom meg sose jön, nem érdeklik az unokák.

De! Ha élne anyum és főzni és bevásárolni szeretne ránk (nem úgy hogy közben mártírkodik meg panaszkodik hogy hogy leterheljük, mert tudjuk, vannak ilyen anyósok-anyukák is) akkor én tuti elfogadnám!!!! Ezen kívül még annyi minden mást lehet csinálni értelmeset!! És az nem azt jelenti hogy az ember lánya (mint ahogy a kérdező se gondolom) mereszti otthon a .... :)))

Szerintem ha anyud szívesen csinálja, és szeretetből teszik akkor miért ne segíthetne?

Ha valaki imád főzni és kikapcsolja az nyilván főzöget maga, de ha nem ilyen típus (mint pl. én se imádok azért annyira főzőcskézni:))) akkor miért ne fogadhatná el a segítséget?

Gondolom ha anyuka szorulna rá bármiféle támogatásra, ott lesz mellette a lánya is unokája is stb.

2010. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. sajnos nekünk is még éjjel 2-3x felkell a baba, délben alszok vele( ha nekem is sikerül). elsö perctöl nem alussza át az éjszakát.sokszor nappal hulla vagyok. mellette takaritok, mosok, vasalok. gyereket rendezem,reggeli, tizorai, uzsi, vacsi a férjemnek is. séta napi 2szer a babával. nem tudom még hogy férne bele, ha anyu nem fözne.
2010. dec. 9. 13:22
 10/29 anonim ***** válasza:
78%

Ránk anyu csak az első hetekben főzött és miután össze szoktunk a babával azóta én főzök és mindent én csinálok...


Lehet hogy fura hogy ő főz de ha neki nem esik nehezére ( már pedig ő mondja hogy te csak babázz) akkor miért lenne gáz???? Van aki meg a Gastroyaltól rendel kaját az különb?

Nem értem miért kell egyből irigykedni?.....

Én szeretek főzni uh igazából engem szórakoztat akinek meg nehezére esik az rendeljen kaját és nem kell itt irigykedni.....

2010. dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!