Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » VAN RAJTAM KIVÜL MÉG OLYAN...

VAN RAJTAM KIVÜL MÉG OLYAN ANYUKA, AKINEK MEGFÖZ RÁJUK AZ ÉDESANYJA? Néha olyan lelkiismeret furdalásom van. Még néha ö vásárol be nekünk is. én nem nagyon járok boltba.

Figyelt kérdés
bár ö azt mondja,inkább pihenjek, meg babázzak.(13honapos)nekem olyan kellemetlen.nem lehet igy majd késöbb elkényelmesedni, ha már ö nem fog ránk megfözni?
2010. dec. 9. 12:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Hali!

Örülj neki, hogy segítenek! Köszönd meg szépen, és fogadd el bátran. Igazából az unokájának segít, hogy nyugodt, szép, egészséges babuka legyen. Te csak foglalkozz a babával, a szoptatással és a pihenéssel. Neked most ez a "munkád" :-) Olyan nagyi/anyós, aki nem segít ilyenkor, az vagy tényleg nem tud segíteni, vagy ennyire nemtörődöm...

Én pl azt csináltam, hogy a nagyinak megrendeltem az alapanyagokat interneten (pl Lacsiboltja.hu) ő meg átjött hozzánk főzni.

Nyugodt babázást! ;-)

2010. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
kedvesek vagytok. igy már jobb,hogy van másnak is segitsége. nekem is jol jön. olyan rövid egy nap a babával.annyi minden nem tudom hogy férne bele,ha nem lenne segitségem.amig nem teher a szülönek, addig persze szivesen segit.bezzeg anyósom 10 percre lakik töllünk, de alig jön el az unokáját meglátogatni. miota megszültem, elsö perctöl egy tányér levest nem hozott nekünk.(pedig nem dolgozik)ellenben anyukámmal.
2010. dec. 9. 13:29
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

No,látom megy az irigykedés.

Semmi baj ezzel,ha szívesen főz az anyukád,akkor miért lenne probléma?

Én is örülnék,ha a helyedben lehetnék :) ,mert így egy feladattal kevesebb maradna és több idő jutna a gyerkőcre.


Viszont....ahogy írtad,sanszos,hogy elkényelmesedsz e téren.Bár azt is írtad,hogy emellett meg ellátod a háztartást,így nem hiszem,hogy annyira lusta vagy,hogy ne álj neki főzni,ha muszáj lesz.

2010. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

...még valami: Olvastam, hogy a baba gyakran felébred éjszaka.

Hagyd az ágyában, ne vedd ki éjszaka, csak akkor, ha nagyon muszály (peluscsere, etetés). Csak ülj oda az ágya mellé és símogasd a hátát, hasikáját, amíg megnyugszik. Nem kell magára hagyni, de tudatni kell vele, hogy most nem játékidő, vagy gyakori kajcsi ideje van. Sírdogálni fog 1-2 éjszakán át, de utána rájön, hogy éjszaka aludni kell. Kifizetődő kibírni azt a kis sírást, hidd el.

Egyidő után meg fogja szokni azt is, hogy éjszaka még enni se kérjen, hanem egyen egy jó nagyot este, aztán irány, alvás reggelig ;-)

2010. dec. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Hát irigyellek, de szerintem el lehet kényelmesedni. Mi nagyon messze lakunk a szüleimtől, amikor eljönnek hozzánk (fél évente 1x) itt töltenek kb 2 hetet. Akkor mindenben segítenek, anyukám főz, általában akkor van éppen nagytakarítás, abban is segít. Én olyankor gyakorlatilag csak lazítok. Ezért mikor elmennek teljesen kiesek a napi teendőimből, nehéz újra a tűzhely elé állni. Persze ha nincsenek itt mindent én csinálok, semmi segítségem nincs, és mellette én is alíg alszok éjjel, úgyhogy örülök amikor itt vannak.
2010. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Amit a 13.35 tanácsolt jó ötlet! Ekkora babának már végig kell tudni aludni egy éjszakát uh próbáld ki esetleg...sok sikert hozzá!
2010. dec. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Na és akkor mi van, ha elkényelmesedsz? Nyilván nem fogod éhezi hagyni a családot akkor sem, ha egyszer anyukád abbahagyja a főzést.

Szerintem köszönd meg amikor csak tudod, és örülj neki! :-))

2010. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

ugyan még csak félig anyuka vagyok(áprilisra várjuk:D),de szerintem anyu és anyós is sokat fog segíteni,én nem érzem gáznak. Egyrészt,mert ahogy ismerem őket,tuti szabit vesznek ki arra az időre,míg az elején leszünk,hogy velünk tudjanak lenni,meg őket ez boldogsággal tölti el(első unoka)meg nálunk sose volt ebből para,hogy segítünk egymáson,mi is nagyimékkal éltünk,férjemék is,így nálunk nincs meg az,ami manapság divat,hogy csak a teljes elszeparálódás jelenti azt,hogy felnőttél.

Örülj neki,és vigyázzatok magatokra:D

2010. dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Én nemhiszem, hogy ez baj, sőt!

Persze akkor gáz, ha te abszolút rájuk hagyatkozol, de én is szeretem ha anyu segít, ő ajánlja fel mindig, én sosem kérem, de ő jön. Nekünk ilyen a családunk, nekünk ez a család:) És jól esik nagyon ha ő főz nekem:) Összeszorul a torkom akkor is ha erre gondolok:)) Mintha megint az ő pici lánya lennék, aki izgatottan várja,hogy kész legyen az ebéd ^^ Én szeretek amúgy főzni és jól is tudok, de azért anyu nagyon jó :3

Aki meg cseszeget itt is azzal ne foglalkozz, nem szép dolog tőlük:(

2010. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Szia

Mi is hasonlóan élünk, mint egy korábbi válaszoló. Kétgenerációs családi házban anyósékkal. Külön bejárat, külön lakás, külön szint, külön élet. De. Mióta szültem én még nem főztem csak a kicsinek. Fiam már elmúlt 2 éves. Anyósom nyugdíjas szakácsnő, szeret és tud is főzni. ÉS ha már úgyis főz maguknak, akkor nekünk is. Mi annyit teszünk, hogy a havi kajajegyet mindig odaadjuk bevásárlásra. Ezen kívül viszont semmit nem fogadnak el. Azt mondja, hogy Ő így tud nekünk segíteni. És én hálás vagyok érte. Csak a fiammal kell foglalkoznom és a lakás rendben tartásával.

2010. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!