Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák, ti úgy érzitek...

Fiatal anyukák, ti úgy érzitek, hogy elrontottátok az életeteket, mert korán vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, az ismerőseim 99%-a azzal jön, hogy "elb@aszod az életed" kíváncsi vagyok hány korombeli anya érzi így
2010. dec. 9. 16:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hát igen.. de azokat nem biztos, hogy 20 évesek írták ki:) Nekem van 20 éves anya ismerősöm,tök jól bírja, meg van 32 éves, aki alíg bírja. Ezért a 20 éves korosztály őszinte véleményére voltam kíváncsi. Igaz, most olvasgatom itt a vetélésről szóló kérdéseket, és valószínű, hogy azon estem át tegnap, és még ma is tart, és totál ki vagyok akadva. el akartam menni dokihoz, de olyan szar a munkabeosztásom, h lehetetlenség eljutnom...
2010. dec. 9. 18:56
 12/19 anonim ***** válasza:
Ne azokat kerdezd akik most huszonevesek,hogy megbantak-e,hogy par evvel ezelott szultek!!!Kerdezd azokat akik mar tizeneve szultek fiatalon.Biztos,hogy nem egy akad aki megbanta,vagy tokrement a hazassaga.De hat ezt nem lehet elore kiszamitani.A reszkir benne van ugy a parvalasztasban mint a gyerekvallalasban.Az biztos,hogy egy anya eleteben legalabbis a legtobb anya eleteben a gyereke a legfontosabb a vilagon,meg ha kesobb rajon,hogy rosszkor is jott....
2010. dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
"Biztos,hogy nem egy akad aki megbanta,vagy tokrement a hazassaga." <---mért, ha 30 évesen szül vki annak 100%ig biztosított, hogy nem megy szét a házassága?:) ezt írtam, hogy nem korfüggő... ennyi erővel egy 30 éves is megbánja, hogy 30 évesen szült, mert elhagyta a férje. Én konkrétan arra gondoltam, hogy nem bánták e meg, hogy nem inkább egyetemre mentek meg bulizni meg pasizni, és át tudtak e teljese lényegülni, mint főállás anyuci:)
2010. dec. 9. 21:06
 14/19 anonim ***** válasza:

Én nem támadnám le rögtön a 20:48-as válaszát. Ha 20 évesen szülsz nem tudod, hogy 10 év múlva ugyanazzal a férfival leszel-e, de akkor már ott lesz a gyereked, és szerintem nem egyszerű gyerekkel újra párt találni. Én 31 évesen szültem, 20-as éveimben még rá sem gondoltam a gyerektémára pedig 22 éves korom óta a férjemmel éltem.

Szerintem mindenkinek akkor legyen gyereke, amikor akarja. Ha fiatalon értél meg rá, akkor felesleges halogatni. Normális ember nem mond olyat, hogy bárcsak ne lenne meg a gyerekem. de az biztos, hogy idősebben kevésbe merül fel az ilyen gondolat.

2010. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én és a barátnőm, 30 felett szültünk és áldjuk az agyunkat, hogy nem korábban. Éltünk szépen, mind a magánéletben, mind a karrier terén. Buliztunk rengeteget. Bár így meg ugye kicsit nehéz visszalassítani egy babával. Nincs autóm és babával elég nehéz így mozogni, a párom sokszor nincs itthon, késő estig dolgozik. Nekem elég nagy kötöttség a babám, nincs semmi segítség, orvoshoz is már hónapok óta el kellene mennem, de mindig húzom, mert nincs kire hagyni addig.
2010. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ötödik vagyok, nekem ezen nem volt mit megbánni, én leginkább azért mentem egyetemre, mert gyerekem született, szóval én ezt nem hagytam ki :) Na jó, ez így fura, de igaz. Előtte én inkább elmentem dolgozni, úgy voltam vele, hogy a francnak kell tanulni... Aztán amikor megszületett a fiam, akkor jöttem rá, hogy azért kéne már valamit kezdeni magammal, és ezért mentem egyetemre, végre rájöttem, mit akarok tanulni, mivel szeretnék majd foglalkozni, és szerintem ez így nagyon jó is.

Meg én azt sem hiszem, hogy ahhoz, hogy valaki jó anya legyen, "teljesen" át kelljen lényegülni. Természetesen az ember változik ilyenkor, de nincs azzal semmi baj, ha a főbb jellemvonásait megtartja, más dolgok is érdeklik, stb. Én úgy vagyok vele, hogy attól még, hogy anya IS vagyok, azért fiatal IS vagyok, annak is érzem magam. Nem tudom ezt jobban megmagyarázni, csak egyszerűen érzem, hogy ez, ami van, ez mindenki számára jó és előnyös. A fiam egy okos, kiegyensúlyozott, értelmes kisgyerek, én meg egy vidám, fiatal anya vagyok, szóval nem látok itt semmi hibát.

Természetesen azt nem tudhatom, hogy 10 év múlva mit fogok gondolni, hogy fogok érezni, de nem hiszem, hogy megbánnám a dolgot, mert egyelőre minden tökéletesen alakul :)

2010. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
20évesen szültem meg a kisfiamat most vagyok 21, ő pedig 7 hónapos!az apukájával SOHA nem voltunk ilyen jó kapcsolatban mint most!újra fellángol köztünk a szerelem, de nem folyamatosan!mintha mindíg újralobbanna a szívünk:) Anyum engem 22évesen szült, apum elhagyta még terhesen!egyedül nevelt fel, még most is egyedül van, mégis aztmondta, hogy a legjobb döntés volt az életében!és ha visszagondolok a gyerekkoromra, emléxem, ha valami bántotta mindíg engem szorított magához, hogy legalább én ittvagyok neki!Szóval én úgy gondolom, a gyermekemért akár a csillagokat lehoznám az égről!:)
2010. dec. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok januárban szülök.Senki nem piszkál ilyenekkel a családba hála isten,és meg sem fordul a fejemben hogy elcseszem az életem.Már alig várom hogy szüljek.Még beszerzek pár dolgot imádok a picinek vásárolni akárhova megyek bababoltot keresgetek.Ne foglalkozz ilyen megjegyzésekkel,te tudod mi a jó neked.Ismerek olyat is aki most 20 éves és 2 gyereke van,nem bánta meg.Minden jót!!!
2010. dec. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem is ilyen szovegekkel piszkaltak, en 20 evesen szultem. Most 22 vagyok es van egy 17 honapos kisfiam. Nem bantam meg,hogy koran szultem. Ha ujra kezdhetnem is igy csinalnam :)

2010. dec. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!