Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül vagyok ezzel az érzéssel?

Egyedül vagyok ezzel az érzéssel?

Figyelt kérdés

Nem merem a férjemre bízni a gyerekünket. Azt érzem, hogy nem törődne vele olyan teljes körűen mint én. Nem tenné rögtön tisztába (egyáltalán nem is tudja), nem kínálná innivalóval gyakran, nem tudná rendesen felöltöztetni, nem úgy mesélne neki...stb.

Példa: amíg főzök a konyhában és ők bent vannak a szobában együtt, addig nem hallok egy hangot sem. Beszólok, hgy mit csináltok, a férjem a mobilját nyomkodja, a gyerek elvan magában. Velem ez nem fordulhat elő. Nagyon rosszul esik, és nem tudom, hogy ez az én mániám csak, vagy más is érez így? Ha valahova el kell szaladnom, akkor vagy viszem a gyereket is, vagy átviszem anyukámékhoz, ott minden figyelem rá irányul míg távol vagyok. Szerintetek? Lazábban kéne felfognom? 2 éves a kicsim


2010. dec. 29. 20:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem nagyon rosszul gondolod a dolgokat. Rámehet a házasságod is, ha esetleg a férjed majd úgy érzi, hogy kirekeszted a gyerek dolgaiból, vagy netalántán alkalmatlannak minősíted. Mert a leírásodban ezt tetted.

Velem is előfordult már számtalanszor, hogy bent nyomkodom a mobilom, vagy szedem a szemöldököm, vagy körmöt vágok, míg a gyerek elvan magában a szobában. Nem is értem, hogy miért gondolod, hogy egy két éves (vagy akármekkora) gyereket nonstop szórakoztatni kell?

2010. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet, csak itt duplán, mert ikrek vannak, 22 hónaposak. Mondjuk én azért ráhagyom az apjukra, ha nagyon muszáj, de utána pakolhatok meg minden, mert szalad a lakás.. Ő is gyakran csak a tévét nézi, a gyerekek elvannak, de egyáltalán nem zavarja, hogy kupi van, hogy esetleg összevesznek valamin, stb... Az ellátással nincs gond, tisztába tevés, etetés, itatás, öltöztetés simán megy neki.

Szóval kedves Kérdező, a Te helyzeteddel az enyém annyiban azonos, hogy attól félek, hogy nem törődik olyan szinten a gyerekekkel, mint én, közben nagyszerűen megoldja, csak én attól félek, hogy nem sikerül, hogy majd épp akkor lesz valami baj, ami ugyanúgy megeshet akkor is, ha én vagyok Velük.

Szerintem picit próbáld lazábban venni a dolgot, tanítsd meg pelenkázni, meg a többi dologra is, csináljátok együtt, figyelje a férjed, hogy mit hogyan kell csinálni. Egyébként lehet, hogy a férfiak ilyenek, hogy látszólag mást csinálnak (telefon, tévé) de közben azért figyelnek, csak mi nem tudjuk?:D)

Ha már mennek az alap dolgok, akkor szerintem előbb-utóbb hagyd Őket magukra, vagy próbáld meg azt, hogy áthívod Anyukádat, hogy legyen ott, de ne segítsen, csak ha nagyon muszáj.

2010. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, bizots túlparázom. A pelenkázásra, öltöztetésre nem tudom megtanítani, mert állítása szerint képtelen rá, már számtalan kísérletet tettem. A biztonsági gyerekülésbe sem tudja beültetni a kicsit, mert "nem áll rá a keze" a csatra, nem tudja bekapcsolni, és hasonlók. Ezért nem merem ráhagyni hosszabb időre. Ha bekakilna, megvárna a a pelus, míg haza nem érek. Remélem tavasszal már szobatiszta lesz a kicsim, a wc-re talán majd rá tudja ültetni. De mindegy, mert nem is ez bánt, hanem az, hogy az együtt töltött idő sem olyan kettejük között, amilyen lehetne akár. A fenti dolgok miatt pedig kialakult bennem ez az érzés, hogy "féltem" tőle a gyereket. Biztos hülyeség.
2010. dec. 29. 21:29
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek sajnos. Az én párom is ilyen, aban a pillanatban ahogy kilépek a szobából már ül is gép elé, a ygerek jól el van egyébként magában. de engem idegesít, hogy nem foglalkozik vele. Ha bekakál kiszól, hogy menjek, mert ő nem tudja olyan gyorsan tisztába tenni, mint én. Hiába mondom, hogy nem lóverseny és az sem gond, ha nem lesz 100 % tiszta a feneke,m ert 1-2 órán belül úgyis fürdés lest. 8 hónap alatt 3x tette tisztába. Etetni is egyszer etette, mindig az a kifogás, hogy neki nem úgy eszik a ygerek, mint nekem. Egy szónak is száz a vége én sem bíznám rá egy fél napra sem.
2010. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha kezdetektől megbíztál volna benne, hagytad volna, hogy a maga nem tökéletes módján gondoskodjon a gyereketekről, akkor most tudna pelenkázni is, meg mindent. A csatot is be tudja csatolni, csak te mindent jobban tudsz, és már hozzá se nyúl semmihez, úgyis rosszul fog kijönni belőle.

Bízd rá is, az övé is, bátorítsd ahelyett, hogy azt hajtogatnád, hogy te mennyivel jobban csinálod. Lehet, hogy macerás, de hosszú távon megéri.

2010. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem igaz. Amit kedves utolsó írsz, az tévedés. A kritikát elfogadom, de azt nem ,hogy én miattam nem tud semmit megcsinálni. Ezerszer próbáltam megtanítani, de teljesen elutasít. Ennél többet nem tudok megtenni. Meggyőződésem, hogy ha akarná, tudná. Nem akarja, ennyi.
2010. dec. 29. 21:40
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nagyon rosszul állsz ehhez a témához. Semmi probléma azzal, hogy a férjed mellett a gyerek "csak" elvan, és nem szórakoztatja ő is folyamatosan. Én nem élek együtt a férjemmel, az alig másfél éves lányunkat mégis odaadom neki két napra is, és nem kapok infarktust attól, hogy pontosan méri-e ki neki a tápszert este, vagy ugyanúgy pelenkázza-e be, ahogyan én. Nem hiszem, hogy bármi baja lenne egy gyerkőcnek, ha nem a nap 24 órájában van teljes körűen ellátva. Lazulj, lazulj.

(nekem kicsit olyan házi őrmesternek tűnsz :)

ja, és egy két éves már nem olyan kicsi..

2010. dec. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a titok!Csak azt nem tudjuk megcsinálni, amit nem akarunk.

Szerintem is hagyd csak nyugodtan őket kettesben-a gyerkőcök roppant rugalmasak, egy idő megfelelően hosszú idő után kénytelen lesz enni-, inni adni, pelust cserélni...nem kell neked rögtön ugrani.Apuka tanul, a gyerek meg hidd el kibírja-sőt!

A kocsiba az ülés csatját is, kérd meg, hogy csatolja be legyen szíves, mert mittudomén, tele a kezed...vagy akármi.

(Különben jobb, ha ezekre felkészültök, mert bármi jöhet...mondjuk el kell utaznod, vagy ne adj'Isten beteg leszel-akkor mi van?)Ugyan már ne legyen élhetetlen-tessék megoldani apukának is.:)

2010. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a továbbiakat is! Érdekel, hogy mások hogyan látják. Igen, érzem kicsit, hogy túlreagálom.

A 2 éves gyerek persze nem olyan kicsi már, de ugyan annyira zavarja egy kakis pelenka mint egy három hónapost.

A csatbecsatolás higgyétek el nem megy, tényleg nem. Pedig nekem is könnyebb lenne, ha nem kellene kiszállnom a kocsiból (én vezetek, ő nem tud), hanem bekötné a gyerekt, aztán huss. Nem ez van. Én kiállok a garázsból, kiszállás, gyerek beköt, vissza, és indulás. Na jó, elég ebből, próbálok lazulni....:-)

2010. dec. 29. 21:59
 10/19 anonim ***** válasza:

szerintem is lazíts kicsit.a muszáj nagy úr.ha ráhagyod egyszer kétszer hosszabb időre,bele fog rázódni.nálunk pl én küzdök folyamatosan a csattal :-) ő meg az ülés bekötéssel,de megoldotta,bekötötte szemből(0-18kg,és elvileg még menetiránynak háttal kéne 10lióig,ő meg csak 8)

de pl simán etet,itat,pelust cserél,sőt a nagyobbik(2 éves múlt)szinte mindent csak apával akar csinálni.ha itthon van ő öltöztetheti pelusozhatja fürdetheti(csak) és még enni is le kell ülnie vele.ja és simán fölveszi a fél éveset és a 2 éveset is egyszerre.


szóval hagyd hadd bontakozzon ki apa is

2010. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!