Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iker gyermekeknek a névválaszt...

Iker gyermekeknek a névválasztáskor szokás arra is figyelni, hogy összecsengjenek a keresztnevek?

Figyelt kérdés
Milyen keresztnevű ikerpárokat ismertek?
2011. jan. 2. 16:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%
Nincsenek ikreim, de nekem az lenne a fontos, hogy ne csengjenek össze, de azért valahol mégis hasonlóak legyenek. Pl mindkettőnek magyar nevet adnák, vagy mindkettőnek hasonló külföldit.
2011. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
77%
Testvéreim Roland-Bence. :) 9 évesek.
2011. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
73%

Nekem ha ikreim lennének biztos hasonló neveket választanék.Nekem így tetszene.

Olyan ritka mikor az embernek ikrei lehetnek, én ezért is választanám így!

2011. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
47%

nekem tetszik ha összecseng az ikrek neve. de valóban praktikusabb ha nem cseng össze.

Bence és Alex

Bence és Áron

Zoé és Rea

akiket ismerek.

2011. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
82%
Nekem még a pocakban vannak,de Zsombor és Levente lesznek. Mki azt ajánlotta,h ne legyen egyforma nevük. Mondjuk ha lányok lennének, Csenge és Hanga lenne.
2011. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
47%

Unokahúgaim ikrek, Anikó és Ágnes. Kiskorukban örültek volna, ha összecseng a nevük, most már annak örülnek, hogy nem. Így is nagyon egy kalap alá vette Őket mindenki.

További ismerős ikerpárok

János-Tamás (39 év)

Jázmin-Kiara (1,5 év)

Dominik-Klaudia (13 év)

2011. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Nekem teszik ha összecsengnek, de talán praktikusabb ha különbözőek.

mindkét várandósságom ikreknek indult, de végül 1-1 baba lett belőle.

A lányom Anna Tünde lett, nem is volt több lánynév a listánkon, persze akkor külön-külön hívták volna őket így.

A fiam Botond lett, itt valószínűleg Bálint, Szabolcs, vagy Anrás lett volna a tesó ha nem veszítjük el. Lányok esetén Virág és Sára lettek volna.


iker ismerőseim:

Mária és Zsuzsanna

Szonja és Szvetlana

Balázs és Bálint

Vilmos és Szabolcs

Kende, Koppány és Kászon, és a kistesóik Csenge és Csongor. Volt szerencsém tanítani mindannyiukat, a fiúkat szinte lehetetlen volt megkülönböztetni kicsinek, sokszor vissza is éltek ezzel, nem kevés galibát okozva.

2011. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes, én meg csak olyan ikerpárokat ismerek akiknek egyforma jellegű a nevük.

Bence-Bálint-Benjámin (ráadásul a két szélső mindkettő Beninek van becézve).

Lotti-Netti

Lili-Lia

Milán-Miléna (mondjuk fiú és lány ikreknél talán annyira nem zavaró mert nem keverik össze őket.)

Nóra-Dóra.


Csenge-Csongor nevű ikerpárt én is ismerek:))


Én vmi hasonló jellegűt adnék stílusra.(egyetértve azzal aki írta hogy mondjuk ne legyen Lehel vagy Vajk párosítva egy Rináldóval vagy Krisztoferrel:)))

2011. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
77%

Sziasztok


Nekem is van Nora-Dora , Viktor es Viktoria (itt azzal teteztek a szulok, hogy mar volt egy Miklos es egy Nikolett gyermekunk, igy Miki, Niki, Viki es Vikti a gyerekek becezese) ikerpar ismerosom ami azert nem tetszik , mert ha a szulo felkiabal az emeletre, hogy Nori gyere le picit lehet, hogy Dori fog menni....

Viszont az sem tetszene ha Vanessza es Janos Kevin es Erzsebet stb parositast adna valaki.Egyetlen ilyen part ismerek Gergo es Lajos....

Nyilvan nem az en tiszem biralni valaki donteset de nekem nem tetszik.

Ismerek Anna - Bella

Kristof es Szabolcs ,Szabolcs es Levente, Andras es Rita Akos es Petra parokat es igy tetszenek a nevek :)

2011. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
64%
Szakkönyvek kifejezetten nem ajánlják hogy összecsengjen a nevük.Régebben volt inkább divat ilyen cukiságokat megejteni,lásd. Família Kft.-Ricsi-Misi ikerpárja.Az én 14 hós fiaim Ákos és Balázs,ha lányok lettek volna Adél és Kamilla lett volna a nevük.
2011. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!