Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! A NETFÜGGÉS = társasá...

Anyukák! A NETFÜGGÉS = társasághiányban szenvedés?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

nem feltétlenül...


babaváráskor: információ+ tudakozódás - 2. gyereknél is-

unalom...

a youtube és az etsy is tud függést okozni pedig az nem beszélgetős.

2011. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem. Nekem van bőven társaságom, mégis szeretek itt is, (és úgy általában a neten) nézelődni.
2011. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,mi a netfüggőség. Én például ritkán tudom megállni, hogy a hét valamelyik napján ne kapcsoljam be... ez már szerintem az:) Én minden nap többször rápillantok a hírekre, időjárásra, közösségi oldalakra, a leveleimre, ide is benézek párszor. A férjemmel sokat beszélgetünk, vannak barátnőim is, de szórakozni nem járunk. Nem szenvedek éppen miatta, egyelőre jó így.
2011. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Részemről fórumfüggés inkább és igen, társasághiány + stressz. Mások gondja-baja eltereli a figyelmemet a saját kínomról. Stresszes időszakokban sokkal többet függök itt :( Sajnos az értelmesen eltöltött szabadidő rovására megy, ráadásul nehéz abbahagyni. Sokszor utálom magamat miatta.
2011. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem igen:(((!Nagyon sokat egyedül vagyok a 6 hónaposommal és a környéken semmi nincs ,csak öregek:(((!
2011. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Pontosan!
2011. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát unaloműzés (első gyerek környékén alvásidőben) volt aztán igen második gyerek környékén már társasághiány is vagyis csak részben mert nekem is szerencsére sok valódi kapcsolatom van de azért a barátok nagy részének is gyerekei vannak, nehezebb összehozni a találkozókat ezer dolog van stb. és sokszor egyszerűbb a faceb...on "összefutni" egy kis csevegésre mint találkozni valójában vagy msn en küldözgetünk képeket a gyerekekről stb.

Illetve én is úgy vagyok vele sokszor mint az előttem író hogy más "baja" kérdése eltereli a figyelmet a sajátoméról. De én akkor kaptam észbe mikor pár hónapja elromlott a laptop és 3 teljes napig nem volt netem és éreztem hogy kifejezetten hiányzik!!! Na akkor mondtam azt hogy állj. És megszabtam magamnak hogy ha éjjeles a férjem és már alszanak a gyerekek olyankor este netezhetek szigorúan egy órát, ami belefér belefér ami meg nem az nem:) vagy pedig ha úgy engedi időm és a férjem itthon van este akkor este nem netezek hanem mondjuk délelőtt vagy reggel ha úgy alakul. Hétvégén is csak vasárnap délután ülök elé ha tudom hogy akkor fognak ráérni a barátnőim beszélgetni (náluk is sziesztázik-alszik a család) de amúgy nem.

2013. febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy függő lennék e, bár a Férjem szerint kicsit igen. :D

De én pl a 8 hónapos lányom mellett reggel, míg Ő játszik és már megágyaztam, reggelit csináltam, emberi külsőt öltöttem, felöltöztem és kitakarítottam, netezek kicsit, de "csak" ránézek a facebookra, ide, és a mailomra. Egész nap többször, de inkább csak tényleg ránézek és ha kerestek, válaszolok, és este amíg a Férjem is netezik, vagy tusol, én is lógok itt. Igyekszem nem sok időt elvenni emiat a babámtól, és a Férjemtől sem. :)

2013. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zabmester ***** válasza:

A valódi függőség szerintem inkább már okozója a társasághiánynak, ott már maga a szenvedély megy a rovására az egyéb elfoglaltságoknak, de a függőség kiváltójának szerintem sok esetben lehet az oka az, ami később okozattá is válik.

Persze nem biztos, hogy függőség lesz belőle, inkább csak túlzott használat, szabadidő egyoldalú eltöltése, vagy ilyesmi. Ezt még nem nevezném netfüggőségnek, bár azzá válhat idővel.

Nálam amúgy pontosan igaz volt, amit a kérdésedben felvetettél. Bár klasszikus értelemben nem voltam függő, mert ha adódott más, jobb programom, akkor nem mondtam le róla a netezés miatt. Viszont tény, hogy amikor csak szabadidőm volt, a gép előtt ültem. Ez annak volt betudható, hogy nagyon sokáig egyedül neveltem a gyermekemet, már születésétől kezdve, szóval sokat voltam egyedül, felnőtt társaság nélkül. Az is igaz persze, hogy főként arra használtam a netet, hogy az ismerőseimmel beszélgessek, akikkel így, baba mellett kevesebbet volt módom találkozni. Persze ezzel mindenki így van, csak elég nehéz volt, hogy még napi 1-2 óra sincs, hogy amikor valaki hozzám hasonló felnőtt hazajönne, és legalább annyit megbeszélhetnék vele, hogy kinek milyen napja volt, vagy bármi pitiáner dolgot. Úgyhogy muszáj volt valamivel ezt pótolnom.

Amióta az élettársammal együtt vagyok, egyértelműen látszik, hogy sokkal kevesebbet ülök a gépnél, pedig azért mindketten elég rendesen bele tudunk bújni a netezésbe, de ez már azért akkor is jóval kevesebb, mint amit korábban csináltam.

2013. febr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nálam a társasághiány sajnos....


ha emberi lénnyel akarok beszélni akkor feljövök ide, amúgy nincs más mert új helyre költöztünk, télen barátkozni sem tudunk mert keveset járunk ki....nem is barátságosak az emberek itt...

egyenlőre ez van, de remélem hamarosan szerzünk barátokat, játszótársakat és ez megváltozik....jelenleg emiatt elég frusztrált vagyok..

2013. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!